شرکت هیوندای روز گذشته از اتومبیل بی نظیر و غیرتکراری خود به نام هیوندای Elevate رونمایی کرد که بی شک می تواند جزء برترین وسایل کمکی در آینده باشد!

هیوندای از اتومبیلی که می تواند قدم بزند رونمایی کرد !

این روزها بعد از جشن تحویل سال کریسمس، نمایشگاه CES در شهر پرجمعیت لاس وگاس واقع در ایالت متحده آمریکا، دایر شده است و به همین دلیل تعداد زیادی از علاقمندان به دنیای علم و فناوری به این نمایشگاه قدم گذاشته اند و روزانه تعدادی اتومبیل از جانب شرکت های بزرگ اتومبیل سازی بزرگ رونمایی می شود که اکثر این اتومبیل ها نیز متعلق به چندین سال آینده هستند و در چند سال آینده از آنها استفاده خواهد شد.اختراع اتومبیلی که می تواند راه برود! + تصاویر در ایرناک اختراع اتومبیلی که می تواند راه برود! + تصاویر در ایرناک

از این رو به این اتومبیل ها که هنوز ساخته نشده اند و در حد یک طرح اولیه هستند، اتومبیل های کانسپت یا مفهومی گفته می شود که چند سالی است که در نمایشگاه های مختلف و یا بصورت غیر رسمی رونمایی می شوند.

اما روز گذشته شرکت اتومبیل سازی هیوندای از طرحی خارق العاده و جذاب خود به نام " Elevate " رونمایی کرد که قطعا برای استفاده در چند سال آینده می تواند بهترین گزینه ممکن باشد. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک خواهیم گفت.

طراحی خاص و منحصر بفرد هیوندای Elevate

طراحی خاص و غیرتکراری هیوندای Elevate

اگر شما علاقمند به اتومبیل های آفرودی هستید، ممکن است ده ها هزار دلار برای خرید یک اتومبیل افرودی هزینه کنید که شاید باز هم این اتومبیل ها توانایی حرکت در برخی نقاط را نداشته باشند. برای مثال آنها توانایی حرکت در میان سنگ هایی با ابعاد متوسط را ندارند و ... که این گونه نیازهای ما برطرف نخواهند شد.

با این وجود شرکت اتومبیل سازی هیوندای روز گذشته از اتومبیل مفهومی خود با طرحی خارق العاده رونمایی کرد که توانست با بازدیدی فراوان روبرو شود. نام این اتومبیل " Elevate " می باشد که می توانید از آن در چندین حالت استفاده نمایید. برای مثال می توانید همانند اتومبیل های ساده استفاده کنید و یا می توانید از آن برای عبور از تکه سنگ های بزرگ استفاده کنید!

اتومبیل مفهومی هیوندای Elevate

کاربردهای مختلف و کاربردی اتومبیل هیوندای Elevate

این اتومبیل به گونه ای طراحی شده است که می توانید با فشردن یک دکمه بازوهای اتومبیل را به حالت ایستاده تبدیل کنید که این گونه اتومبیل در ارتفاع بالایی خواهد ایستاد و می توانید از روی سنگ های بزرگ در جاده های کوهستانی نیز عبور نمایید. همچنین این اتومبیل توانایی حرکت همانند یک عنکبوت را نیز داراست که این بدین معناست که محور خاصی میان دو چرخ جلو و عقب نیست و چرخ ها از یکدیگر جدا هستند!

با این وجود این اتومبیل می تواند کارایی های زیادی اعم از کوهنوردی، نجات جان انسان های گیر افتاده در زلزله و... اشاره نمود که در سال های آینده به بازارهای مختلف عرضه خواهد شد.

بازدید : 2,100 بار
اختراع اتومبیلی که می تواند راه برود! + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,440