این وسیله رباتیک می تواند برای افراد کم بینا، دوربین و نزدیک بین بسیار موثر واقع شود و در طی چند سال آینده می تواند یکی از پرکاربردترین وسایل در جهان باشند!

اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس!

یکی از بزرگترین فانتزی های طراحان انیمیشن هایی که در کودکی خود مشاهده می کردیم و هم اکنون نیز از آن گاها استفاده می شود ، چشم ها یا عینک هایی هستند که با استفاده از آن می توانید به اشیاء بسیار دور و یا مشاهده چهره افراد ، به گروه خونی ، اطلاعات هویتی ، سن ، قد ، میزان تحصیلات و... دست پیدا کنید.اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس! + عکس در ایرناک اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس! + عکس در ایرناک

با این حال چنین چیزی را تنها در انیمیشن ها دیده ایم که در آن شخص عینک یا لنز مربوطه را که فقط یک نمونه از آن وجود دارد را به سختی بدست می آورد و از آن استفاده می کند. اما دیگر یک ایده تخیلی نیست!! این ایده تخیلی اخیرا توسط محققان به وسیله حقیقی تبدیل شد که می تواند یکی از پرکاربردترین وسایل مدرن روز شود!

این لنزهای الکتریکی و رباتیک که همانند لنزهای عادی و ساده هستند ، را وقتی بر روی چشمان خود قرار دهید می تواند قدرت خارق العاده را به شما بدهد! بطور کلی این لنزها با ردیابی چشم کاربر می توانند بر روی اشیاء دور یا نزدیکی که می خواهید نگاه کنید ، متمرکز شود و از قابلیت فوکوس استفاده نماید.

اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس! + عکس در ایرناک

این لنزها ، وسیله ای تخیلی نیستند و کاملا حقیقی هستند و دستیابی به چنین ایده خارق العاده ای می تواند خبرهای بهتری را نیز در پی داشته باشد و افرادی که در قسمت بینایی مشکل دارند ، بدون هر گونه عمل دردناکی و با استفاده از این لنزها بتوانند دنیای حقیقی را بدون هر مشکلی ببینند.

اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس! + عکس در ایرناک

محققان آمریکایی در دانشگاه کالیفرنیا به ای واقعیت رسیدند که وقتی یک فرد در طی استفاده از چشم های خود و مشاهده کردن جهات مختلف ، توسط سیگنال های الکتریکی قابل اندازه گیری می باشند و آنها بر این باور هستند که این وسیله رباتیک می تواند برای افراد کم بینا ، دوربین و نزدیک بین بسیار موثر واقع شود و در طی چند سال آینده می تواند یکی از پرکاربردترین وسایل در جهان باشند!

بازدید : 978 بار
اختراع لنز چشم با قابلیت فوکوس! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,060