با این وجود روز گذشته " اداره کل ملی هوانوردی و فضا " یا به عبارتی ناسا که یکی از بزرگترین پایگاه های جهان در عرصه هوافضا می باشد، از ایده جالب و مفهومی خود رونمایی کرد که توانست با استقبال فراوانی روبرو شود.

ساخت هواپیما تمام برقی توسط ناسا!

همان گونه که در دنیای امروزه مشاهده می کنید، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های دانشمندان آلودگی و گرمای بیش از حد جو کره زمین ناشی از گازهای مضر که توسط میلیون ها اتومبیل ایجاد می شوند، است و به ههمین دلیل دنیا را تا چند سال آینده در وضعیتی بسیار نامناسب و آلوده پیش بینی می کنند که می تواند به خودی خود منجر به آسیب های گوناگونی شود.ساخت هواپیما برقی توسط ناسا! + عکس در ایرناک ساخت هواپیما برقی توسط ناسا! + عکس در ایرناک

از این رو اکثر شرکت های بزرگ جهان در تکاپو و تولید اتومبیل های منحصر بفرد و کاملا الکتریکی هستند تا بتوانند میزان آلودگی را با عرضه اتومبیل های الکتریکی به میزان زیادی کاهش دهند و در نتیجه از اجرایی شدن پیش بینی انجام شده جلوگیری نمایند. با این حال این شرکت های بزرگ اتومبیل های مفهومی خود را معرفی کرده اند که تا چند سال آینده به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

اما آیا تنها اتومبیل ها و وسایل نقلیه عمومی شهری و غیر شهری منجر به آلوده شدن کره زمین می شوند؟؟! البته که این گونه نیست و عوامل دیگری نیز در این آلودگی همانند اتومبیل ها سهیم هستند. برای مثال می توان به کارخانه ها، هواپیماها، قطارها و... نیز اشاره نمود چرا که به میزان خودشان آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی را ایجاد می کنند.

با این وجود روز گذشته " اداره کل ملی هوانوردی و فضا " یا به عبارتی ناسا که یکی از بزرگترین پایگاه های جهان در عرصه هوافضا می باشد، از ایده جالب و مفهومی خود رونمایی کرد که توانست با استقبال فراوانی روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک خواهیم گفت.

ساخت هواپیما برقی توسط ناسا! + عکس در ایرناک

گروه بزرگ ناسا روز گذشته از پروژه خاص و جالب خود که ساخت اولین هواپیما تمام الکتریکی است را رونمایی نمود که به هیچ وجه قادر به تولید گازهای گلخانه ای نیست. از این رو این پروژه توسط دانشمندان دانشگاه ایلینوی رهبری و مدیریت می شود که آنها قصد دارند این هواپیما را با استفاده از سلول های سوخت مایع هیدروژن برای حرکت تغذیه نمایند.

با این حال این پروژه طبق گفته ناسا نیازمند دوره 3 ساله می باشد که برای ساخت و به اجرا در آوردن آن نیاز به 6 میلیون دلار سرمایه می باشد و در ایالات متحده ساخته خواهند شد و هدف اصلی این پروژه همان گونه که ذکر شد، تنها و تنها ساخت هواپیمایی کاملا الکتریکی در آینده می باشد.

بازدید : 879 بار
ساخت هواپیما برقی توسط ناسا! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,480