در فایرفاکس افزونه ای به نام مستر پسورد وجود دارد که می تواند امنیت نام کاربری و پسورد شما را تامین کند.در این بخش چگونگی استفاده از مسترپسورد و نحوه پاک کردن پسوردهای ذخیره شده را فرا خواید گرفت.

افزونه ای برای افزایش امنیت فایرفاکس

تا به حال شاید برای هر یک از ما در هنگام کار با کامپیوتر پیش آمده باشد که برای مثال وارد یک سامانه می شویم و مرورگر با پنجره ای کوچک در سمت چپ نمایشگر از ما می پرسد که آیا اطلاعات وارد شده را ذخیر کند یا خیر؟! که در برخی مواقع ما بر روی ذخیره اطلاعات بر روی پیغام مورد نظر کلیک می کنیم.چگونه روی مرورگر فایرفاکس رمز بگذاریم؟ در ایرناکچگونه روی مرورگر فایرفاکس رمز بگذاریم؟ در ایرناک

از این رو ، اگر شخص دیگری از کامیپوتر و یا سیستم ما استفاده کند ، می تواند به راحتی به اطلاعات ذخیره شده اعم از نام کاربری و پسوردها دست یابد.با این حال آیا می توان از این موضوع خودداری کنیم تا اشخاص دیگر نتوانند از این موضوع سوء استفاده کنند؟!

جواب این سوال شما ، بله است و می توانید در طی آموزش ساده زیر از اطلاعات ذخیره شده در مرورگر موزیلا فایرفاکس ، مراقبت به عمل آورید تا اشخاص دیگر نتوانند از آنها استفاده کنند.

قابلیت های مرورگر فایرفاکس

مرورگر قدرتمند و پرطرفداری فایرفاکس

از طرفی شرکت موزیلا نیز به خوبی از این موضوع اطلاع دارد و برای پیشگیری از آن افزونه ای را در قسمت تنظیمات افزوده است که می توانید به سادگی آنرا فعال کنید تا اشخاص دیگر نتوانند از اطلاعات ذخیره شده در سیستم شما سوء استفاده نمایند.

از این رو ما قصد داریم تا آموزش فعال کردن رمز مادر را در فایرفاکس ، بصورت ساده و مرحله به مرحله در بخش تکنولوژی ایرناک آموزش دهیم.

نحوه تنظیم Master Password بر روی فایرفاکس ؛

1- ابتدا وارد برنامه موزیلا فایر فاکس شوید که می توانید آخرین نسخه عرضه شده را از اینــــــجادانلود کنید. پس از وارد شدن به داخل برنامه فایرفاکس بر روی گزینه منو کلیک نمایید و سپس بر روی Options کلیک کنید.

تنظیمات Master passwsord در فایرفاکس

نحوه تامین امنیت اطلاعات در موزیلا فایرفاکس

2- پس از کلیک بر روی گزینه Options به پنجره جدیدی منتقل خواهید شد که باید در این مرحله بر روی Privacy & Security کلیک نمایید. اینک با استفاده اسکرول موس کامپیوتر به قسمت پایین صفحه را جابه جا کنید تا گزینه Use a master password را مشاهده نمایید.

پس از مشاهده این گزینه بر روی آن کلیک نمایید.

تنظیمات Master passwsord در فایرفاکس

مراحل قدم به قدم ثبت رمز در مرورگر فایرفاکس

3- در این مرحله می توانید به سادگی رمز مورد نظرتان را وارد سازید تا اطلاعات ذخیره شما با امنیت بیشتری نگهداری شوند. از این رو باید گذرواژه بسیار قدرتمند را انتخاب کنید. پس از وارد کردن مجددا پسورد ، باید بر روی گزینه OK کلیک نمایید.

تنظیمات Master passwsord در فایرفاکس

نحوه ثبت پسورد در مرورگر فایرفاکس

4- پس از گذراندن 3 مرحله ، شما موفق شدید به سادگی گذرواژه را در فایرفاکس تعریف نمایید و دیگر دست افراد سودجو به اطلاعات موجود در کامپیوتر شما نخواهد رسید. همچنین برای اطمینان از گذرواژه مجددا به قسمت Security بروید و این بار بر دکمه Saved Passwords کلیک کنید. پیامی نمایش داده می شود که از شما درخواست ورود گذرواژه مادر را می کند و می توانید گذرواژه تعریف شده را وارد نمایید.

تنظیمات Master passwsord در فایرفاکس

چگونه در مرورگر فایرفاکس گذرواژه تعریف کنیم؟

چگونه روی مرورگر فایرفاکس رمز بگذاریم؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,240