در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی ایرناک قصد داریم شما را با 2 روش ساده برای پاک کردن اسپیکر گوشی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

آموزش تمیز کردن بلندگو و اسپیکر گوشی

گوشی ها یکی از وسایل پرکاربرد و محبوب هستند که این روزها دیگر هر یک از افراد جامعه در هر رده سنی یکی از این گجت های هوشمند را دارند و از آن برای ارتباط و استفاده از صفحات مجازی استفاده می کنند. با این حال این گجت هوشمند بیشتر به عنوان مغز دوم هر یک از ما انسان ها شناخته می شود و طبیعتا باید از آن به بهترین شیوه ممکن نگهداری شود.آموزش تمیز کردن بلندگو و اسپیکر گوشی در ایرناکآموزش تمیز کردن بلندگو و اسپیکر گوشی در ایرناک

به همین دلیل توصیه می شود هر چند مدت یکبار از اطلاعات داخل گوشی یک نسخه بکاپ تهیه کنید که بنابر دلایل مختلف بعد از هر اتفاقی که برای گوشی پیش بیاید ، اطلاعات شما از بین نرود. اما مشکل دیگری که ممکن است برای گوشی پیش بیاید این است که نسبت به ساختارش ممکن است ، کثیف و آلوده شود.

آموزش تمیز کردن اسپیکر آلوده گوشی

برای مثال خواه ناخواه گلس گوشی می تواند در هر محیطی آلوده شود چرا که ممکن است با قرار دادن در جیب ، تایپ با دستان آلوده ، قرار دادن در کیف آلوده و... مرکز آلودگی ها و میکروب ها شود و باید هر روز یکبار آنر با استفاده دستمال تمیز و مواد مناسب اقدام به تمیز کردن قاب جلویی گوشی کنیم.

اما آیا تنها قاب جلویی گوشی آلوده می شود؟ خیر! زمانی گوشی در محیط الوده قرار می گیرد ، نه تنها قاب جلویی بلکه سوکت ها ، اسپیکر ، بلندگو جلویی و... از گوشی نیز آلوده می شود و به مرور می تواند منبع آلودگی ها باشد. از این رو در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی ایرناک قصد داریم شما را با 2 روش ساده برای پاک کردن اسپیکر گوشی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چگونه اسپیکر گوشی را تمیز کنیم

روش اول ؛ استفاده از لوازم جانبی ساده

روش اول نسبت به روش دوم بسیار ساده تر و آسان می باشد و توصیه ما این است که اگر برای شما ممکن است ، این روش را انتخاب کنید. برای انجام این روش شما نیاز به یک قلمو یا گوش پاک کن ، خلال دندان و یک دستمال تمیز دارید. بعد از انتخاب و جمع آوری این مواد اولیه طبق مراحل ذیل ادامه دهید.

چگونه اسپیکر گوشی را تمیز کنیم

1- در اولین قدم شما باید با استفاده از خلال دندان ، به آرامی و به گونه ای که به اسپیکر گوشی آسیبی نرسد ، شروع به پاک کردن اسپیکرهای گوشی کنید. اسپیکر گوشی شما به دو دسته تقسیم می شود که اولین آن متعلق به اسپیکر جلویی یعنی اسپیکر مکالمه و دومی نیز اسپیکری است که مناسب پخش موسیقی است. در این مرحله هر دو را با استفاده از خلال دندان به آرامی تمیز کنید.

روش های ساده برای تمیز کردن اسپیکر گوشی

2- در قدم دوم باید با استفاده از یک قلمو یا یک گوش پاک کن ، مواد آلوده و جدا شده از اسپیکر را پاکسازی کنید و فقط توجه داشته باشید که حتما هر باری که قلمو را وارد هر اسپیکر می کنید ، آنرا تمیز کنید و سپس مجددا از آن برای تمیز کردن اسپیکرهای دیگر استفاده کنید. در غیر اینصورت آلودگی تنها از بخشی به بخشی دیگر از گوشی منتقل می شود.

ترفند تمیز کردن اسپیکر گوشی

3- در نهایت می بایست با استفاده از یک دستمال تمیز که تاکنون از آن استفاده نکرده اید ، اقدام به تمیز کردن ذرات آلوده ای که از گوشی جدا شده اند ، کنید. اینک اسپیکر گوشی شما تمیز شده است و می توانید این فرایند را هر ماه حداقل یکبار برای تمیز بودن گوشی استفاده کنید.


روش دوم ؛ استفاده از اسپری هوای محبوس

دومین روش برای تمیز کردن اسپیکر گوشی این روش بیشتر برای افراد متخصص کارآمد می باشد و می تواند برای پاک کردن و تمیز کردن اسپیکر و سوکت های گوشی موثر واقع شود. با این حال اگر شما نیز قصد دارید تا هر چه راحت تر اسپیکرهای گوشی را تمیز کنید ، می توانید از این روش استفاده نمائید. برای استفاده از این روش شما نیاز به اسپری هوا و قلمو تمیز دارید.

پاک کردن اسپیکر گوشی با استفاده از اسپری هوا

سپس ابتدا با استفاده از نی مخصوصی که متعلق به اسپری است باید استفاده کنید و این به گونه ای است که باید ابتدا نی را وارد اسپری کنید و سپس با استفاده از باد محبوس در آن برای پاک کردن اسپیکر استفاده نمائید. در نهایت می توانید با استفاده از یک قلمو تمیز مواد آلوده که بیرون آمده است را پاکسازی کنید. به همین سادگی! هم اکنون اسپیکر گوشی شما تمیزتر از روزهای اول می باشد!

آموزش تمیز کردن بلندگو و اسپیکر گوشی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,650