آیفون نیز مانند تمامی کامپیوترها نیار دارد که دوباره راه اندازی شود یا به عبارت دیگر ریبوت شود.

آیفون نیز مانند تمامی کامپیوترها نیار دارد که دوباره راه اندازی شود یا به عبارت دیگر ریبوت شود. شما کاربران با استفاده از “soft reset” می توانید این روش را انجام دهید. این روش هیچ اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی کند و فقط مانند خاموش و روشن کردن گوشی با کمی تغییرات می باشد. اما روش دیگر “hard reset” می باشد که این کار مانند ریست فکتوری است و همه اطلاعات شما را پاک می کند. ما در این آموزش هر دو ریست را خواهیم گفت.ریستارت آیفون | بازگشت به تنظیمات کارخانه ایفون در ایرناکریستارت آیفون | بازگشت به تنظیمات کارخانه ایفون در ایرناک

 

آموزش Soft Reset

1 - دکمه هوم ( دکمه دایره ایی شکل زیر صفحه نمایش ) و دکمه Sleep/Wake را به طور همزمان فشار دهید.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم

 

2 - دست خود را آنقدر نگه دارید تا گوشی شما خاموش و سپس ریست شود و دست خود را بردارید. این کار معمولا ۱۰-۲۰ ثانیه طول می کشد.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم

 

3 - حالا آرم نقره ای اپل ظاهر می شود. این بدان معناست که شما کار را بدرستی انجام دادید.

دقت کنید گوشی شما نسبت به قبل نیاز به زمان بیشتری دارد که بالا آید.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم


آموزش Hard Reset

1 - اول از همه به “Settings” گوشی خود بروید.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم

 

2 - حالا گزینه “General” را انتخاب کنید.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم

 

3 - به پایین صفحه بیایید و گزینه “Reset” را انتخاب کنید. در اینجا گزینه ای مختلفی وجود دارد که می توانید یکی را انتخاب کنید :

  • گزینه Reset All Settings تمامی تنظیمات گوشی را به تنظیمات اولیه ی کارخانه می برد ، بدون این که اطلاعات شما را پاک کند. این گزینه تنظیمات مربوط به وای فای٬ بلوتوث٬ Do No Disturb٬ نوتیفیکشن٬ تنظیمات General ٬ تنظیمات بخش Sounds ٬ Privacy و Brightness & Wallpaper را به تنظیمات کارخانه برمی گرداند. بهتر است زمانی سراغ این گزینه بروید که احساس می کنید گوشیتان کند شده و قصد برگرداندن تمامی تنظیمات به تنظیمات اولیه بدون از دست دادن اطلاعاتتان را دارید.
  • گزینه Reset Network Settings در طول زمان استفاده از دستگاه تان به شبکه های وای فای مختلفی متصل می شوید که سیستم عامل تان تنظیمات مربوط به آن ها را برای اهدافی از قبیل اتصال خودکار به آن ها دور از چشم شما ذخیره می کند. این امکان در طول مدت زمان زیادی می تواند موجب اخلال در اتصال به شبکه های وای فای دیگر شود.
  • گزینه Erase All Content and Settings یک پاکسازی اساسی است. همانطور که از اسم آن برمی آید تمامی اطلاعات گوشیتان را پاک کرده و تنظیمات آن را به تنظیمات پیش فرض کارخانه برمی گرداند. تمامی فایل ها ، اپلیکیشن ها ، تصاویر ، اکانت های ایمیل و در کل تمامی اطلاعاتی که در طول استفاده از دستگاه تان جمع آوری کرده اید پاک می شوند. اگر دستگاه شما مدام کرش می کند و می خواهید آن را به نقطه ای که در زمان خریدش بود بازگردانید از این گزینه استفاده کنید. زمانی مناسب برای استفاده از این گزینه است که دستگاه شما در هنگام وصل شدن به شبکه های وای فای مختلف دچار مشکل شده و با ارور مواجه می شوید ولی امکان و وقت کافی برای زدن گزینه ی Forget this Netwrok بر روی تمامی شبکه ها را ندارید.

چگونه آیفون خود را ریست کنیم

این مطلب مفید بود؟
ریستارت آیفون | بازگشت به تنظیمات کارخانه ایفون
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,070