سرویس volte ، سرویسی است که ما قصد معرفی آنرا به شما داریم. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تماس تلفنی با کیفیت HD برقرار کنید که برای استفاده از آن باید گوشی شما آنرا پشتیبانی کند و همچنین اینترنت شما از نسل جدید و روشن باشد.

آموزش تنظیمات سرویس volte و لیست گوشی های فعال

حتما تا به حال برای شما رخ داده است که با گوشی تلفن همرا خود تصمیم می گیرید تا به یکی از دوستان و آشنایان تماس بگیرید و سپس متاسفانه به دلیل موقعیت بد جغرافیایی شما و یا طرف مقابل ، صدا قطع و وصل می شود و یا حتی ممکن است صدا وجود داشته باشد اما هیچ کیفیتی نداشته باشد!آموزش تنظیمات سرویس volte و لیست گوشی های فعال در ایرناک آموزش تنظیمات سرویس volte و لیست گوشی های فعال در ایرناک

طبیعتا چه 1 دقیقه و چه 1 ساعت شما مکالمه تلفنی داشته باشید ، تا اینکه صدای مخاطبی که در حال گفتگو با شما است را درک کنید ، طول خواهد کشید و باید چندین بار از او بخواهید تا جمله قبلی خود را تکرار کند. این حس واقعا ناخوشایند است! از این رو اخیرا فناوری و سرویس جدیدی در اپراتورهای کشور اجرا شده است که این مشکل را به بهترین شیوه ممکن برطرف کرده است.

علامت سرویس volte چگونه است

سرویس volte ، سرویسی است که ما قصد معرفی آنرا به شما داریم. volte مخفف عبارت Voice Over LTE است که با استفاده از این قابلیت شما می توانید تماس تلفنی با کیفیت HD برقرار کنید که برای استفاده از آن باید گوشی شما آنرا پشتیبانی کند و همچنین اینترنت شما از نسل جدید و روشن باشد.

نکات مهم و تکمیلی سرویس volte

شاید چند روزی است که علامت volte را در بالای گوشی خود مشاهده می کنید که این نشان دهنده پشتیبانی گوشی شما از این سرویس می باشد. از این رو اگر گوشی شما این سرویس را پشتیبانی کند ، شما می توانید آنرا بصورت دستی فعال/غیر فعال کنید که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

توجه : سرویس volte همراه اول و ایرانسل اولین اپراتورهایی هستند از این سرویس استفاده کرده اند و شما می توانید با استفاده از نکات گفته شده از این قابلیت و سرویس استفاده کنید.


چگونه از volte استفاده کنیم؟

برای استفاده از قابلیت و سرویس volte شما باید یک سری نکات را مطالعه و انجام دهید که در ادامه بصورت کلی به شما خواهیم گفت؛

  1. سیم کارت شما نسل جدید باشد.
  2. گوشی شما در لیست انتهای صفحه وجود داشته باشد.
  3. آخرین آپدیت سیستم عامل گوشی را دانلود و نصب کرده باشید.
  4. در صورت امکان بصورت دستی فعال کنید.
  5. اینترنت گوشی شما علیرغم فعال بودن سرویس volte روشن باشد.

فعال کردن سرویس volte در اندروید

اگر گوشی شما در لیست انتهای صفحه باشد ، بصورت خودکار فعال خواهد شد. اما اگر گوشی شما در لیست زیر باشد ولی بصورت خودکار فعال نشده باشد ، می توانید از آموزش زیر اقدام به فعال/غیر فعال کردن و همچنین مدیریت سرویس volte کنید. همراه ما باشید؛

1- از منو کاربری Home وارد تنظیمات Settings شوید و سپس بر روی Connection کلیک نمائید.

فعال کردن سرویس volte در اندروید

2- در صفحه باز شده گزینه Mobile networks را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید.

بر روی موبایل نتورکز کلیک کنید

3- اینک شما به سرویس volte دسترسی کامل دارید و می توانید آنرا مدیریت کنید. لازم به ذکر است که روشن بودن این سرویس تنها برای کیفیت مکالمات مناسب خواهد بود. همچنین سرویس volte هزینه ای ندارد و تنها هزینه ای که شما باید بپردازید ، هزینه مکالمه و اینترنتی است که در حین مکالمه روشن می باشد و دیگر هیچ هزینه اضافی ای نخواهد بود.

مدیریت سرویس volte

توجه : سرویس volte آیفون هنوز فعال نشده است و تنها در اکثر گوشی های اندرویدی فعال شده است.

لیست گوشی های volte

در حال حاضر این سرویس هنوز برای تمام گوشی های موجود در بازار فعال نشده است و تنها تعدادی گوشی هوشمند مجهز به این فناوری به روز هستند که در ادامه این گزارش از ایرناک شما را با لیست کامل این گوشی ها در دو اپراتور همراه اول و ایرانسل آشنا خواهیم ساخت. توجه داشته باشید به مرور این قابلیت در حال افزودن به گوشی های هوشمند دیگر می باشد؛

ایرانسل همراه اول ردیف
P30 lite, pro Galaxy J4 1
P20 pro Galaxy J7 Prime 2018 2
Y9 2019, prime 2018 Galaxy J7 2017 3
nova 3, 3e, 3i Galaxy J7 Nxt 4
Honor 7c, 7a, 7x, 10, 9 Galaxy J7 Duo 5
P10, lite, plus Galaxy S8 6
Mate 10, 10pro Galaxy S8 Plus 7
Mate 20 Galaxy NOTE8 8
Y7 prime 2018 Galaxy A7 2018 9
Y6 prime 2018 Galaxy A9 2018 10
Galaxy A10 Galaxy A10 11
Galaxy A20 Galaxy A20 12
Galaxy A70 Galaxy A30 13
Galaxy A80 Galaxy A50 14
Galaxy J7, core, Duo, Prime2 Galaxy A70 15
Galaxy S8, S8 Plus Galaxy A80 16
Galaxy Note 8 Huawei P10 17
- P10 Plus 18
- LG M700 Q6 Plus 19
- LG M700 Q6 Prime 20

سرویس volte چیست؟!

 

بازدید : 274 بار
آموزش تنظیمات سرویس volte و لیست گوشی های فعال
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,100