هوای سرد علیرغم مشکل ساز بودن برای ما انسان ها، برای باتری گوشی ها نیز مشکل ساز است . در ادامه این مطلب از ایرناک شما را با یک سری از راه ها برای افزایش طول عمر باتری گوشی در فصل زمستان آشنا خواهیم کرد.

راهکارهای افزایش طول عمر باتری گوشی در زمستان و فصل سرما

اسمارتفون ها این روزها بعد از تنها یک دهه بسیار سخت و سرنوشت ساز توانستند به مرور زمان پیشرفت زیادی را شاهد باشند که این روزها اگر تعدادی ویدیو از گوشی های هوشمند را مشاهده کنید ، به راحتی می توانید پیشرفت چشمگیر را در این زمینه لمس کنید. اما طراحی و مواد ساختاری که در گوشی های هوشمند و بروز امروزی استفاده می شود ، آسیب پذیر هستند و با کوچکترین ضربه می توانند آسیب شدیدی را شاهد باشند.چطور عمر باتری گوشی را در زمستان را افزایش دهیم؟ + نکات در ایرناکچطور عمر باتری گوشی را در زمستان را افزایش دهیم؟ + نکات در ایرناک

ترفند استفاده از گوشی در هوای سرد

با این وجود فصل سرد زمستان یکی از فصولی است که در طول سال خواه علاقمند یا متنفر باشید ، رخ می دهد و می تواند شرایط زندگی را به بدترین شیوه ممکن تغییر دهد. جالب است بدانید که هوای سرد علیرغم مشکل ساز بودن برای ما انسان ها ، برای باتری گوشی ها نیز مشکل ساز است و در طی شرایط و موقعیت های مختلف می تواند طول عمر باتری گوشی را به کمترین میزان ممکن کاهش دهد. اما جای نگرانی نیست چرا که در ادامه این مطلب از ایرناک شما را با یک سری از راه ها برای افزایش طول عمر باتری گوشی در فصل زمستان آشنا خواهیم کرد.

راه های افزایش طول عمر باتری گوشی

باتری گوشی های هوشمند اعم از لیتیوم یونی و پلیمر لیتیوم یون از یک سری صفحات فلزی ساخته شده اند که در دو قطب مثبت و منفی تقسیم شده اند. در کل نحوه عملکرد باتری ها کمی پیچیده است اما اگر به زبان ساده بخواهیم بگوئیم ، برای شارژ مجدد باتری ، قطب منفی باتری با استفاده از الکترون ها و یون های مثبتی که از قطب مثبت ایجاد شده اند ، پر می شود. زمانیکه باتری پر می شود ، الکترون ها و یون های مثبت سعی می کنند به قطب منفی ( آند ) برگردند ، اما توسط حمام شیمیایی از حرکت آنها جلوگیری می شود.

افزایش طول عمر باتری گوشی

از این رو دمای زیر 32 درجه فارنهایت (صفر درجه سانتی گراد) می تواند مشکلاتی را برای باتری شما ایجاد کند که طبق ازمایشان انجام شده توسط Battery University ، نباید گوشی هوشمند خود را در محیطی که دمای آن در سطح دمای انجماد است ، شارژ کنید چرا که می تواند طول عمر گوشی و طول عمر باتری را کاهش دهد. با این وجود شما باید یک سری اقدامات را انجام دهید تا در دمای سرد گوشی شما آسیب نبیند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد؛

1- فعال کردن حالت " battery-saving mode "

نکات استفاده از تلفن در هوای سرد

اولین نکته ای که باید از آن برای جلوگیری از آسیب دیدن باتری گوشی در فصل سرد زمستان انجام دهید این است که حالت ذخیره باتری یا battery-saving mode را در گوشی هوشمند خود فعال سازی کنید چرا که این قابلیت شما را قادر به استفاده مجاز از باتری در محدودیت های اعمال شده می کند و در نهایت مصرف انرزی ، میزان نور صفحه نمایش و میزان عملکرد CPU کاهش پیدا می کند و دیگر عملکرد باتری به کمترین میزان کاهش پیدا می کند. برای فعال کردن این حالت تنها کافی است انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به سمت پائین بکشید و از نوتیفیکیشن بار اقدام به فعال کردن آن کنید.


2- تلفن را گرم نگه دارید

افزایش طول عمر باتری گوشی در هوای سرد

نکته دیگری که ما قصد توصیه ان به شما داریم ، این است که گوشی را تا حد امکان گرم نگه دارید. بنابراین اگر می خواهید در خارج از خانه کاری را انجام دهید ، توصیه می شود که گوشی را در جیب خود قرار دهید تا از هر گونه سرما و وزش بادهای سرد در امان باشد. با این وجود می توانید گوشی را با نزدیک کردن به بدنتان ، گرم نگه دارید تا با گرمای شما گرم شود. توجه داشته باشید که این گرما نباید از حد مجاز خود افزایش پیدا کند چرا که گرمای بیش از حد مجاز نیز می تواند آسیب رسان باشد.


3- گوشی را در ماشین رها نکنید

افزایش طول عمر گوشی در هوای سرد

ممکن است بنابر دلیلی ناگهانی شما گوشی خود را در طول مدت زمان زیادی در اتومبیل جای بگذارید! این اتفاق ناگهانی می تواند دمای باتری را به کمترین میزان ممکن برساند و در نهایت عمر باتری گوشی و عمر گوشی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین به هیچ وجه گوشی را در اتومبیل رها نکنید.

چطور عمر باتری گوشی را در زمستان را افزایش دهیم؟ + نکات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,040