در این مطلب میخواهیم چگونگی و نحوه پاک کردن حنا از روی مو را به شما آموزش دهیم. پس همراه ما باشد.

بخش 1 از 2 : محو کردن حنا با استفاده از روغن

1-یک بطری روغن تهیه کنید. بر اساس شواهد حدیثی روغن معدنی برای پاک کردن حنا مناسب می باشد. شما می توانید بجای آن روغن نارگیل تهیه کنید. هر کدام که خودتان دوست دارید.آموزش تصویری پاک کردن حنا از روی مو در ایرناک آموزش تصویری پاک کردن حنا از روی مو در ایرناک

چگونه حنا را از روی مو پاک کنیم

2-موی خود را با روغنی که تهیه کرده اید آغشته کنید. به حمام بروید و سپس از ریشه موهای خود را با روغن آغشته کنید و سعی کنید تمامی بخش های موهایتان روغنی شود.

پاک کردن حنا از روی مو

3- با یک روکش پلاستیکی موهای خود را مانند تصویر زیر ببنید. این کار باعث مرطوب نگه داشته شدن روغن می شود. با سشوار ، روی حرارت ملایم ، سر خود را گرم کنید. اگر در بیرون یک روز آفتابی می باشد می توانید زیر آفتاب بروید.

پاک کردن حنا از روی مو

4 - بگذارید دو الی سه ساعت روغن روی موهایتان بماند. می توانید این کار را در شب انجام دهید و سپس صبح که از خواب بیدار می شوید سر خود را بشورید.

اینکار را چندین بار ادامه دهید تا نتیجه مطلوبی بدست آید.


بخش 2 از 2 : استفاده از روشهای دیگر

1- استفاده از لیمو ترش : لیمو بخاطر خاصیت اسیدی می توانید حنا را از روی مو پاک کند و باعث روشن تر شدن موهای شما می شود.

  • یک لیمو تازه را از وسط نصف کرده و سپس آب لیمو را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس روی سر خود بمالید.
  • حالا زیر نور خورشید بروید و صبر کنید تا موهایتان کاملا خشک شود.
  • سپس موهای خود را بشویید و فراموش نکنید که حتما از مرطوب کننده مو استفاده کنید.

چگونه حنا را پاک کنیم

2-استفاده از عسل : یکی دیگر از مواد طبیعی که می توانید برای پاک کردن حنا استفاده کنید ، عسل می باشد. مقداری عسل را روی موهای خود بمالید و 2 الی 3 ساعت بگذارید عسل روی موهیتان بماند و سپس سر خود را با آب گرم و شامپو بشورید.

چگونه حنا را پاک کنیم

3 - قرص ویتامین سی و آب ، برای پاک کردن رنگ مو : چند قرص ویتامین سی را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا خمیری ساخته شود. خمیر باید به اندازه ای باشد که پوست سرتان را بپوشاند. این روش برای رنگ هایی مناسب است که عمر بیشتری دارند ، مثلاً تا ۳۰ بار شست و شو. این خمیر باید به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان باشد و سپس آنرا با آب گرم بشویید. این کار باید بصورت منظم انجام شود. در این شرایط رنگ موهای سخت هم با ۸ تا ۱۰ بار شست و شو پاک خواهد شد.

بازدید : 5,950 بار
آموزش تصویری پاک کردن حنا از روی مو
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,440