. در این مشکل هنگام تایپ، زمانی که زبان متن را از فارسی به انگلیسی یا برعکس تغییر می دهید، جایگاه عبارات و کلمات در سطر جابجا می شوند.

جلوگیری از بهم ریختن نوشته دو زبانه در word

بهم ریختن نوشته و کلمات به خصوص زمانی که از دو زبان با ساختار مختلف استفاده می کنید ، مانند تایپ فارسی و انگلیسی در word یکی از مشکلات همیشگی کاربران است. در این مشکل هنگام تایپ ، زمانی که زبان متن را از فارسی به انگلیسی یا برعکس تغییر می دهید ، جایگاه عبارات و کلمات در سطر جابجا می شوند و همین موضوع باعث بهم ریختن کل نوشته خواهد شد و ادامه ی متن در جای درست تایپ نمی شود.مشکل بهم ریختگی هنگام تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد + تصاویر در ایرناکمشکل بهم ریختگی هنگام تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد + تصاویر در ایرناک

راه حل اصلاح این مشکل بسیار ساده است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

بهم ریختن ترتیب نوشته ها در ورد هنگام تایپ دو زبانه

مایکروسافت آفیس ورد (Microsoft Office Word) را در سیستم باز کنید تا محیط word برای شما نمایش داده شود. اگر به منوی پیشفرض word توجه داشته باشید ، در شاخه Home و بخش Paragraph تنظیمات به صورت تصویر زیر خواهد بود :

جلوگیری از بهم خوردن نوشته در تایپ فارسی و انگلیسی در word

در تصویر بالا دو قسمت را در بخش Paragraph با شماره های ۱ و ۲ مشخص کرده ایم.

شماره ۱ مربوط به جهت چینش متن است (راستچین ، چپ چین ، وسط چین ، یا تراز متن)

شماره ۲ مربوط به جهت زبان نوشته است ، یعنی زبانی که می خواهید از آن استفاده کنید مثل انگلیسی از چپ به راست است یا اینکه مثل زبان فارسی از راست به چپ نگاشته میشود؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، word به صورت پیشفرض مقدار چپ چین (از بخش ۱) و مقدار چپ به راست (از شماره ۲) را انتخاب میکند که هیچکدام این تنظیمات برای متنی که حاوی کلمات فارسی است ، مناسب نیستند.

در صورتی که قصد دارید در پرونده ی ورد از کلمات و جملات فارسی استفاده کنید (تایپ کنید) در کنار راستچین کردن تنظیمات شماره ۱، باید مورد مشخص شده در شماره ۲ را نیز به حالت راست به چپ (مانند تصویر زیر) تغییر دهید.

تنظیمات برای تایپ فارسی و انگلیسی در word

به این ترتیب در حین تایپ دو زبانه ی فارسی-انگلیسی در word بدون اینکه مشکلی از جهت جابجایی کلمات بوجود آید ، به سادگی می توانید تایپ کنید و زبان متن را تغییر دهید.

همچنین اگر در فارسی کردن اعداد در ورد هم مشکل دارید توصیه می کنم به مطلبی با عنوان “نمایش اعداد به صورت فارسی در word” نیز نگاهی بیاندازید و یا مجموعه تمام ترفندهای ورد را در مطلب زیر پیگیری کنید.

مشکل بهم ریختگی هنگام تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,770