خوشبختانه برای رمزگذاری پرونده ها در word نیاز به نرم افزار خاصی ندارید و خود word این امکان را در نظر گرفته است! کافی است مراحل زیر را طی نمایید.

چطور برای پرونده word رمز بگذاریم تا قابل ویرایش نباشد؟

حفاظت و محدود کردن دسترسی به پرونده ی word انواع مختلفی دارد که یکی از آنها رمزگذاری برای جلوگیری از ویرایش پرونده توسط دیگران است. فرض کنید پرونده ی مهمی دارید و یا متن قرار دادی را تنظیم کرده اید که باید توسط دیگران مشاهده شود ، ولی نتوانند آنرا ویرایش کنند و یا تغییری در آن اعمال کنند. بنابراین باید از روش های محدود کردن محتوا استفاده کنید.چگونه فایل ورد را غیر قابل ویرایش کنیم در ایرناک چگونه فایل ورد را غیر قابل ویرایش کنیم در ایرناک

خوشبختانه برای رمزگذاری پرونده ها در word نیاز به نرم افزار خاصی ندارید و خود word این امکان را در نظر گرفته است! کافی است مراحل زیر را طی نمایید.

 

حفاظت از ویرایش پرونده ی ورد توسط پسورد

در محیط برنامه ، از منوی بالایی بر روی لبه ی Review کلیک کنید تا موارد این منو برای شما نمایش داده شود :

رمز گذاری پرونده در word (حفاظت با پسورد)

در این منو یک گزینه ای به نام “Protect Document” وجود دارد که در تصویر بالا اولین گزینه از سمت راست است. بر روی این گزینه کلیک کنید تا منویی زیر برایتان باز شود :

رمزدار کردن مطالب در ورد 2007

گزینه ی “Restrict Formatting and Editing” را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه یک ستون در سمت راست پرونده ی ورد نمایش داده می شود که حاوی چند گزینه است :

رمزدار کردن مطالب در ورد2007

در این پنجره تیک گزینه ی اول ، برای محدود کردن دسترسی و ایجاد تغییرات در پرونده است. این تیک را روشن کنید.

گزینه دوم نیز تعیین کننده ی نوع تغییرات قابل اعمال است ، به عبارتی می توانید امکان اعمال تغییرات را بر اساس محدودیت های تعریف شده ایجاد کنید مثلا می خواهید اجازه دهید فرمی توسط سایرین تکمیل شود و یا گزینه هایی انتخاب شوند.

در نهایت بر روی گزینه ی “Yes, Start Enforcing Protection” کلیک کنید و رمز مورد نظر را وارد کنید. حالا میتوانید پرونده را ذخیره کرده و با خیال راحت منتشر کنید و مطمئن باشید که دیگران به راحتی نمی توانند در آن تغییرات اعمال کنند!

بازدید : 4,278 بار
چگونه فایل ورد را غیر قابل ویرایش کنیم
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,060