چجوری خودتان هارد لپ تاپ خود را عوض کنید. این کار بسیار راحت می باشد و ما همراه آموزش تصاویری قرار می دهیم که به صورت کامل یاد بگیرید.

برای کامپیوتر آموزش تغییر هارد کامپیوترها را آموزش دادیم و حالا می خواهیم یاد دهیم که چجوری خودتان هارد لپ تاپ خود را عوض کنید. این کار بسیار راحت می باشد و ما همراه آموزش تصاویری قرار می دهیم که به صورت کامل یاد بگیرید.نحوه تعویض هارد لپ تاپ + آموزش تصویری در ایرناکنحوه تعویض هارد لپ تاپ + آموزش تصویری در ایرناک

 

1 - خاموش کردن لپ تاپ : ابتدا قبل از هرکاری اگر لپ تاپ شما روشن است ، آن را خاموش و باتری را درآورید و اگر به برق وصل است ، آن را بکشید.

لپ تاپ را در حالت خواب (Sleep ) قرار ندهید.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم

 

2 - باز کردن روکش هارد دیسک : هنگامی که لپ تاپ خود را مثل تصویر زیر برگردانید ، در زیر آن چند پیچ خواهید دید ، که وقتی آن را باز کنید ، هارد را مشاهده خواهید کرد.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم

 

3 - باز کردن پیچ هارد : هنگامی که شما روکش را باز کنید ، یک الی دو پیچ خواهید دهید ، که آنها پیچ هارد لپ تاپ شما می باشند. برخی لپ تاپ ها ، هاردشان با پیچ محکم نشده است.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم

 

4 - کشیدن روبان : پس از باز کردن پیچ به دنبال یک روبان بگردید. این روبان به هارد شما متصل است و هنگامی که شما مثل تصویر آن را بالا بکشید ، هارد از جای خود بیرون می آید. توجه کنید که این کار را آرام انجام دهید تا صدمه ایی به سیم ها و سوکت ها وارد نشود.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم

 

5 - قرار دادن هارد جدید : حال به همان صورت که هارد قدیمی خود را درآوردید ، هارد جدید را قرار دهید. حواستان باشد که محل اتصال سوکت ها درست باشد. سپس اگر پیچ دارد ، پیچ ها را سرجای خود قرار دهید و سفت کنید.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم

 

6 - بستن روکش لپ تاپ : حالا روکشی را که در مرحله دوم در آورده بودید سرجای خود قرار دهید و پیچ آنها را قرار دهید.

پس از نصب هارد جدید باید ، ویندوز خود را عوض کنید. می توانید با سرچ کردن ، آموزش نصب ویندوز را از همین سایت یاد بگیرید.

 

چگونه هارد لپ تاپ را عوض کنیم


چگونگی

نحوه تعویض هارد لپ تاپ + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,200