اگر می خواهید چیزی را با پاورپوینت ارائه دهید، اضافه کردن یک ویدئوکلیپ کوتاه می تواند روشی عالی برای جلب توجه مردم باشد و ارائه را جذاب کند. با نسخه های جدید پاورپوینت این کار بسیار راحت شده است. 

در بعضی موارد شما به کد ادغام ویدئو نیاز دارید. برای دریافت کد ادغام کافی است که روی دکمه ی Share کلیک کرده و سپس روی لینک Embed کلیک کنید تا کد HTML را دریافت کنید. قرار دادن ویدئوهای یوتیوب در پاورپویت + عکس در ایرناکقرار دادن ویدئوهای یوتیوب در پاورپویت + عکس در ایرناک

 

قدم اول

• در پاورپوینت 2013 یا 2016 به تب Insert رفته و روی  Video > Online Video کلیک کنید. 

• در پاورپوینت 2010 به تب Insert رفته و روی Video > Video from Web site کلیک کنید. 

پاورپوینت

 

قدم دوم

• در پاورپوینت 2013 یا 2016 یک کادر محاوره می بینید که در آن می توانید از طریق پاورپوینت یک ویدئو یوتیوب را بیابید ، یا می توانید کد ادغام را از هر سایت ویدئویی که می خواهید کپی کنید. 

• در پاورپوینت 2010 باید کد ادغام را برای ویدئو در کادر محاوره ای که باز می شود کپی و paste کرده و روی گزینه ی Insert کلیک کنید. 

یوتوب

 

قدم سوم 

وقتی که ویدئو را نصب کردید می توانید اندازه ی آن را تغییر داده و آن را در مکانی که دوست دارید قرار دهید. ظاهر آن شبیه به یک اسکرین شات است. با کلیدهای میان بر Shift+F5 می توانید ویدئو را پخش کنید. 

همچنین می توانید روی ویدئو کلیک راست کرده و روی Start کلیک کنید تا انتخاب کنید که پس از باز شدن اسلاید ویدئو پخش شود و یا این که خودتان آن را پخش کنید. 

یوتوب

 

در پاورپوینت 2007 چگونه این کار را انجام دهیم؟

این روند در پاورپوینت 2007 کمی پیچیده تر است و باید به تب  Developer دسترسی داشته باشید. 

1- روی دکمه ی  More Control ،  Shockwave Flash Object و سپس روی OK کلیک کنید. 

2- با استفاده از موس موقعیت مستطیلی را که می خواهید ویدئو درون آن قرار بگیرد انتخاب کنید. 

3- روی مستطیل کلیک راست کرده و گزینه ی Properties را انتخاب کنید. 

4- در قسمت Movie ، URL ویدئو یوتیوب را کپی کنید. حالا  ?watch را حذف کرده و سمبل (=) را با (/) عوض کنید. 

5- اگر می خواهید ویدئو به صورت خودکار پخش شود به قسمت Playing رفته و گزینه ی True را انتخاب کنید. اگر نمی خواهید به صورت خودکار پخش شود گزینه ی False را انتخاب کنید. اگر نمی خواهید ویدئو دوباره پخش شود در قسمت Loop گزینه ی False را انتخاب کنید.

منبع : makeuseof

قرار دادن ویدئوهای یوتیوب در پاورپویت + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,190