در این مطلب که دارای چندین روش می باشد یاد خواهید گرفت چه جوری می توانید فیلم های خود را بچرخانید.

شاید برای شما اتفاق افتاده شده باشد، با تلفن همراه خودتون فیلمی رو به اشتباه با زاویه ۹۰ درجه گرفته باشید. برای مشاهده اون روی کامپیوتر شخصی باید سر خودتون رو هم ۹۰ درجه بچرخوندید. در این مطلب که دارای چندین روش می باشد یاد خواهید گرفت چه جوری می توانید فیلم های خود را بچرخانید.آموزش تصویری چرخاندن ویدئو در ایرناک آموزش تصویری چرخاندن ویدئو در ایرناک

 

چرخاندن فیلم با Movie Maker

1 - نرم افزار Movie Maker را باز کنید. در ویندوز سون و ویستا می توانید در “All Programs” آن را پیدا کنید و در ویندوز ۸ و بالاتر باید عبارت “Windows Live Movie Maker” را سرچ کنید. توجه کنید در بعضی از نسخه ها این برنامه وجود ندارد و باید آن را از اینترنت دانلود کنید.

 

چگونه یک ویدیو را بچرخانیم

 

2 - ویدیو خود را وارد برنامه کنید. برای اینکار از تب Home روی “Add Videos and Photo” کلیک کنید و ویدیوی را که میخواهید بچرخانید انتخاب کنید.

 

چگونه یک ویدیو را بچرخانیم

 

3 - حال مانند تصویر زیر فیلم را انتخاب کنید و روی چرخش به راست و یا چپ برنید تا فیلم شما بچرخد و درست شود. در آخر فیلم را ذخیره کنید.

 

چرخاندن فیلم با Movie Maker

 

چرخاندن فیلم در iMovie

1 - نرم افزار iMovie را دانلود و نصب کنید. نرم افزار iMovie در اپ استور برای سیستم عامل مک قابل دانلود می باشد. حال روی منو فایل کلیک کرده و در آخر روی Import و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فیلم به نرم افزار اضافه شود.

 

 

2 - منو Crop را باز کنید. برای این منظور کل فیلم را انتخاب کرده و روی C کیبورد کلیک کنید. در آخر با کمک دکمه های مشخص شده در تصویر زیر فیلم را بچرخانید. تغییرات را ذخیره کنید.

 

چرخاندن فیلم در iMovie

 

چرخش فیلم با استفاده از KMPlayer

روی تصویر کلیک راست کرده، از گزینه ( Video ( basic و از منوی ( Screen Rotation ( CCW یکی از حالات چرخش رو انتخاب می کنید.

 

چرخاندن فیلم در VLC Player

1 - نرم افزار VLC player را نصب و اجرا کنید. از منو فایل روی گزینه باز کردن فایل همانند تصویر زیر کلیک کنید و فیلم مورد نظر خود را باز کنید.

 

چرخاندن فیلم در VLC Player

 

2 - از منو Tools روی “Effects and Filters” کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

 

 

3 - یک پنجره پاپ آپ باز می شود که باید به تب “Video Effects” رفته و زیر تب “Geometry”.

 

چرخاندن فیلم در VLC Player

 

4 - تیک گزینه Transform را فعال کنید. اکنون می‌توانید میزان درجه‌ای را که می‌خواهید فیلم را بچرخانید در کادر وارد نمایید. این مقدار بسته به میزان درجه‌ای که فیلم شما لازم است بچرخد می‌تواند متفاوت باشد. مثلاً اگر کاملاً دوربین را سرو ته ( برعکس ) گرفته باشید، مقدار ۱۸۰ درجه را وارد کنید.

 

چگونه یک ویدیو را بچرخانیم

 

چرخاندن فیلم در اندروید و IOS

برای چرخ فیلم در گوشی اندروید و آی او اس باید از نرم افزارهای گوناگونی که در بازار می باشد استفاده کنید. ما چند نرم افزار معرفی میکنیم که کار با آنها راحت می باشد و می توانید از آنها استفاده کنید.

  • Video Rotate Free – iOS
  • Video Rotate and Flip – iOS
  • mVideoCut – Android
  • Video Toolbox – Android

 


چگونگی

بازدید : 3,255 بار
آموزش تصویری چرخاندن ویدئو
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,610