چیزهای آزاردهنده ی زیادی روی اینترنت موجود است، اما شاید یکی از بدترین آن ها ویدئوهای صداداری است که به صورت خودکار پخش می شوند.

خود ویدئو خیلی آزاردهنده نیست ، اما صدای آن ها می تواند حسابی ما را کلافه کند. سال آینده دیگر مجبور نیستید تب های خود را بگردید تا ببینید این صدای آزاردهنده از کدام یک بلند می شود. به روزرسانی گوگل برای این مرورگر شامل بلاک ویدئوهای تبلیغاتی که به صورت خودکار پخش می شوند خواهد بود.تبلیغات صدادار در گوگل کروم بلاک شد + عکس در ایرناکتبلیغات صدادار در گوگل کروم بلاک شد + عکس در ایرناک

کروم در حال آزمایش به روزرسانی هاست در نتیجه مدتی زمان می برد تا همه به این به روزرسانی ها دسترسی داشته باشند. البته شما می توانید زودتر به نسخه ی غیر رسمی آن دسترسی داشته باشید. کروم در چهار مرحله منتشر خواهد شد : stable, beta, dev, canary. قابلیت بلاک پخش خودکار گوگل این ماه در نسخه های beta, canary و dev منتشر خواهد شد. کروم v64 تغییرات بزرگی خواهد داشت.

البته گوگل همه ی ویدئوهایی که به صورت خودکار پخش می شوند را بلاک نمی کند ، بلکه تنها آن هایی را که کاربر نمی خواهد بلاک خواهد کرد. از این ماه ، نسخه ی v63 کروم به کاربران این امکان را می دهد که یک دامین را به طور کامل در تنظیمات کروم بی صدا کنند. اگر از یک سایت زیاد استفاده می کنید این قابلیت به کارتان می آید. این قابلیت در نسخه های canary و dev نیز موجود است. این دو نسخه ی مرورگر بازخورد نحوه ی استفاده ی مردم از این قابلیت را به گوگل منتقل می کنند.

تبلیغات صدادار در گوگل کروم بلاک شد + عکس در ایرناک

در ماه اکتبر گوگل قابلیت بلاک کردن ویدئوهای صدادار به صورت دستی را در نسخه ی v63 منتشر خواهد کرد. کروم ویدئوها را بدون صدا پخش می کند و اگر کاربر علاقه مند به دیدن ویدئو بود می تواند روی آن کلیک کند تا صدای آن پخش شود. با این حال گوگل به توسعه گران وب سایت ها توصیه می کند که تا حد امکان از ویدئوهایی که به صورت خودکار پخش می شوند ، حتی بدون صدا نیز استفاده نکنند.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود نسخه ی v64 بتا در دسامبر و نسخه ی ثابت یا stable در ژانویه سال 2018 منتشر خواهد شد. در این زمان بیشتر مردم به این قابلیت دسترسی خواهند داشت. اگر نمی دانید کدام نسخه ی کروم را دارید احتمالاً نسخه ی شما ثابت است. شما باید این به روزرسانی را به صورت دستی در نسخه های بتا یا dev دانلود کنید. canary یک اپلیکیشن مستقل از بقیه است. اگر نمی توانید صبر کنید می توانید همین حالا نسخه ی بتا را دریافت کنید. نسخه ی بتا معمولاً به اندازه ی کافی ثبات دارد اما استفاده از نسخه های dev یا canard کمی خطرناک است.


 منبع : extremetech / گوگل کروم تبلیغات صدادار را بلاک خواهد کرد

این مطلب مفید بود؟
تبلیغات صدادار در گوگل کروم بلاک شد + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,540