در این بخش از فنون آرایش در دنیای مد ایرناک شما را با طریقه زدن رژ و خط لب اصولی آشنا می کنیم تا بتوانید با بکارگیری این روش ها لب های برجسته و پری داشته باشید.

آموزش و اصول آرایش لب و نکات آن

برای داشتن لبهای زیبا و جذاب باید مراحل آرایش لب را به صورت درست و اصولی انجام دهید. نکات ریز و درشت آرایش لب ها و رازهای ماندگاری آرایش لب ها در چند مرحله انجام می شود. آرایش لب یکی از آیتم های مهم زیبایی و برای تکمیل زیبایی صورت بعد از آرایش است .آرایش لب | آموزش و اصول آرایش لب و نکات آن در ایرناک آرایش لب | آموزش و اصول آرایش لب و نکات آن در ایرناک

لب ها در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارند بنابراین می توان با کمی تبحر و آرایش درست و با استفاده از خط لب به لب ها فرمی شکیل داد و به زیبایی صورت افزود. در این بخش از فنون آرایش در دنیای مد ایرناک شما را با طریقه زدن رژ و خط لب اصولی آشنا می کنیم تا بتوانید با بکارگیری این روش ها لب های برجسته و پری داشته باشید.

طراحی رژ لب

نکات بسیار مهم در آرایش لب ها

برجسته نمودن لب ها با استفاده از رژ و خط لب

1. برای آرایش کردن لب ها ابتدا با کرم پودر صورت روی آنها را پوشش دهید تا آرایش لب ها مدت طولانی تری بمانند .

2. با یک مداد لب روی خط لب ها را میکشیم . برای برجسته نشان دادن لب ها ، خط بالای لب ها را بالاتر از خط طبیعی آن و سپس این خط را به سمت دو گوشه لب روی خط طبیعی ادامه می دهیم . برای کشیدن خط لب پایین آن را کمی به طرف داخل می کشیم تا پرتر به نظر برسد.

3. با همان مداد لب اطراف خط لب را پر می کنیم این کار سبب می شود خطی که بالاتر از لب کشیده ایم دیده نشود و لب ها برجسته و پر به نظر برسد.

4. رژ لب را با دقت با استفاده از یک برس روی لب می زنیم .

اصول آرایش لب

نکات آرایش لب و اصول آن

نکات و نحوه آرایش لب

5. سپس به آرامی چند ضربه با پنکیک روی لب ها می زنیم.

6. برای صاف شدن رژلب و گرفته شدن رژ اضافه از روی لب ها یک دستمال کاغذی را بین لب ها بگذارید و لب هایتان را روی آن فشار دهید تا رژ اضافی به دستمال انتقال یابد. این روش برای افرادی که از رژ لب های ترکیبی استفاده می کنند،مناسب است.

7. در این مرحله دوباره از رژ لب استفاده نمایید و روی لب ها را با ضربه ای رژ لب بزنید و اگر براق شدن لب ها را می پسندید قسمت وسط لب ها را برق لب بزنید.

8. با یک برس باریک و کمی کرم پودر دور لب ها را صاف نمایید تا آرایش لب های تان زیباتر و جذاب تر شود.

آرایش لب قلوه ای

نکات تکنیکی برای آرایش لب ها

کشیدن خط سفید برای برجستگی بیشتر لب ها

اگر دوست دارید برجستگی لب هایتان در آرایش بیشتر شده و بزرگ تر دیده شوند، بهتر است پس از زدن خط لب و رژ همان گونه که در بال توضیح دادیم در پایان با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لب تان بکشید اما اگر لب های شما پهن است تنها این خط سفید را در وسط لب بکشید .

نکات آرایش لب:

اگر دارای لب پهن و درشت هستید لازم نیست خط لب را خارج از خط اصلی لب بکشید و باید آن را در جای خود کشیده و رژ بزنید. تنها برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان زیر لب و وسط آن بکشید.

چند نکته در استفاده از خط لب

برای بزرگ تر کردن لب رایج ترین کار استفاده از یک خط لب و کشیدن آن یک اینچ بالای لب است که البته باید اصولی کشیده شود.

در بخش های قبلی دنیای مد در بحث آموزش آرایش لب گفتیم که به هیچ عنوان نباید رنگ خط لب تان با رنگ رژلبی که استفاده می کنید تفاوت داشته باشد. اگر رنگ مدادی که استفاده می کنید با رنگ رژتان تفاوت داشته باشد لب های برجسته و بزرگ نشان داده نمی شود.

ارایش خط لب

بهترین نکات برای بهتر آرایش کردن لب

نکات آرایش لب

برای کشیدن خط لب از مداد لب های نرم مانند مداد لب های مومی استفاده کنید زیرا به آرامی روی لب حرکت می کنند و لب را زخم نمی کنند.

برای کشیدن خط لب از مداد لب مات استفاده کنید تا در صورت اشتباه کشیدن آن به راحتی پاکش کنید.

بازدید : 1,506 بار
آرایش لب | آموزش و اصول آرایش لب و نکات آن
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,060