رمان ناخن شکسته کار بسیار راحتی می باشد که و چهار روش گوناگون را برای شما میگوییم که هر کدام برایتان راحت هست را انجام دهید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

اگر دفعه بعد ناخن شما شکست عصبی نشوید. چرا در این مقاله میخواهیم آموزش دهیم که چگونه می توانید ناخن شکست خود رو ترمیم کنید. درمان ناخن شکسته کار بسیار راحتی می باشد که و چهار روش گوناگون را برای شما میگوییم که هر کدام برایتان راحت هست را انجام دهید.ناخن شکسته | ترمیم ناخن ترک خورده به سادگی در منزل در ایرناک ناخن شکسته | ترمیم ناخن ترک خورده به سادگی در منزل در ایرناک

ترمیم ناخن

1 - دست و پای خود را بشویید و قبل از هرکاری مطمئن شوید که ناخن های تان عاری از هر کثیفی و چربی است. از صابون و آب گرم برای شستن دست و پای خود استفاده نمایید. سپس آن ها را با یک حوله خشک کرده و صبر کنید تا رطوبت آن بپرد. توجه داشته باشید که ناخن های خیس شکننده ترند.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

2 - یک چسب کاغذی مخصوص ترمیم ناخن برداشته و کاملا روی ناخن و بخش های زیر آن را پوشش دهید. اگر در خانه این چسب را نداشتید می توانید از چسب های مخصوص باند استفاده کنید و یا از بسته بندی چای کیسه ای یک تکه جدا کرده و با آن ناخن خود را بچسبانید. بهتر است تا جایی که می توانید ناخن های تان را بپوشانید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

3 - در این مرحله باید سطح ناخن تان را با یک چسب ناخن قوی بپوشانید. می توایند برای برداشتن اضافی چسب ها از یک موچین استفاده کنید. وقتی ناخن تان یکنواخت شد و روی آن پستی و بلندی چسب را احساس نکردید می توانید به سراغ مرحله بعد بروید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

4 - در این مرحله با کمک یک موچین چسب کاغذی را روی ناخن تان قرار داده و اجازه دهید تا به آرامی به ناخن تان بچسبد و هم سطح آن شود.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

5 - در این مرحله می توانید چسبی که آماده کرده بودید را روی ناخن خود قرار داده و آن را محکم کنید. از یک جسم محکم برای مسطح و صاف کردن چسب و هموار کردن آن استفاده نمایید و چسب کاغذی را کاملا روی ناخن تان مرتب کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

6 - از یک سنباده برای تمیز کردن و مسطح کردن ناخن تان استفاده کنید تا چسب هم سطح ناخن شما شده و پستی و بلندی زیادی نداشته باشد. ناخن تان را کاملا سوهان زده و آماده کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

7 - در این مرحله کمی از محلول استحکام بخش ناخن را روی آن بزنید و آن را روی سطح ناخن تان هموار کنید. اجازه دهید تا پستی و بلندی های آن هموار شده و کاملا این ماده را روی ناخن تان پخش کنید. همچنین برای جلوگیری از ایجاد حباب بهتر است برای خشک شدن به ناخن تان زمان بدهید. بسیار خب ناخن شما سالم و ترمیم شده است.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل


ترمیم موقت ناخن آسیب دیده

1 - ابتدا یک قطعه چسب شیشه ای به اندازه ای که تمام ناخن تان را بپوشاند جدا کنید. دقت کنید که قبل از هر کاری باید ناخن تان تمیز باشد و همچنین از یک قیچی تمیز هم استفاده کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

2 - در مرحله بعد چسب را روی ناخن تان قرار داده و با کمک تیغه قیچی آن را روی ناخن تان محکم کنید به طوری که پستی و بلندی نداشته باشد و تمام هوای زیر چسب خارج شده و حباب نداشته باشد. با کمک قیچی چسب را کاملا روی تمام قسمت های گوشه ای ناخن تان هم محکم کرده و ناخن تان را کاملا بپوشانید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

3 - با استفاده از قیچی قسمت های اضافه این چسب را بریده و جدا کنید به طوری که چسب تنها روی ناخن تان باشد و نه روی پوست دست تان.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

4 - یک چسب قوی ناخن برداشته و روی ناخن تان را با چسب بپوشانید به طوری که شکستگی روی ناخن تان محکم شده و ثابت بماند.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

5 - اجازه دهید کمی زمان بگذرد و سپس چسب را جدا کنید البته باید دقت کنید که چسب در جهت شکستگی بلند شود و نه در خلاف جهت آن ، به عبارتی باید چسب را به طوری بردارید که ناخن تان را از هم جدا نکند. بسیار خب حالا شکستگی ناخن تان محکم شده و دیگر لازم نیست نگران جدا شدن آن باشید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

استفاده از چسب ناخن برای ترمیم

1 - دست خود را بشویید و مطمئن شوید که دست های تان عاری از هرگونه کثیفی و چربی هستند. بهتر است از آب گرم و صابون برای تمیز کردن دست های تان استفاده کنید و سپس با یک حوله تمیز هم آن را خشک کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

2 - اگر نوک ناخن تان شکسته و سخت و خشک شده است کمی آن را زیر آب گرم بگیرید تا حالت انعطاف پذیر و قابل برگشت پیدا کند. اگر ناخن تان هنوز قابلیت انعطاف دارد می توانید از این مرحله بگذرید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

3 - چسب ناخن را روی شکستگی ناخن خود قرار داده و به آرامی با کمک یک خلال دندان آن را در یک جهت روی شکستگی ناخن تان پخش کنید. از آنجایی که چسب ناخن حاوی سیانوآکریلات است می تواند یک پیوند قوی را روی ناخن شما ایجاد کند.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

4 - در این مرحله به کمک یک خلال دندان قسمت های شکسته آن را روی هم فشار داده و به هم محکم کنید. می تونید از نوک خلال یا حتی کناره آن استفاده کنید اما سعی کنید از انگشتان دست تان کمک نگیرید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

5 - در این مرحله با یک پنبه یا دستمال آغشته به تمیز کننده ناخن آن را تمیز کرده و چسب اضافی را از اطراف ناخن تان و ناهمواری ناخن تان بردارید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

6 - سپس به کمک یک سوهان ناخن آن را تمیز کرده و سایش دهید تا یکنواخت و یکدست شود. سعی کنید دراین مرحله قسمت های اضافی باقی مانده چسب روی شکستگی را صاف کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

7 - با یک استحکام دهنده ناخن روی آن را پوشانده و تمیز کنید. سپس اجازه دهید تا ناخن تان به آرامی خشک شود تا هیچ حبابی روی آن ایجاد نشود.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل


ترمیم ناخن جدا شده

1 - اگر ناخن تان جدا شده و زیر آن یک ناخن دیگر در حل رشد است سعی کنید تا جایی که می توانید ناخن مرده را با ناخن گیر یا موچین برداشته و به ناخن اصلی برسید. با این کار احتمال ابتلا به عفونت کمتر شده و می توانید راحت تر ناخن تان را تمیز کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

2 - در صورتی که ناخن تان خونریزی کرد سعی کنید خونریزی را متوقف کرده و خون را کاملا پاک کنید و زخم را ضد عفونی کنید. می توانید با فشار آب جلو خونریزی را بگیرید و یا به کمک یک پنبه استریل روی زخم فشار آورده و زخم را ببندید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

3 - به کمک قیچی ، موچین یا ناخن گیر هر لبه تیز و دندانه دار و یا هر قسمت دیگری که روی ناخن تان باقی مانده را اصلاح کرده و آن ها را برطرف کنید. به این ترتیب احتمال اینکه ناخن تان به جایی گیر کند و باز زخم شده و خونریزی داشته باشد کمتر خواهد شد.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

4 - بلافاصله بعد از تمیز کردن اطراف ناخن آن را داخل یک کاسه آب سرد قرار داده و ۲۰ دقیقه صبر کنید. آب باید به اندازه کافی برای تسکین ناخن و بی حس کردن آن سرد باشد. با این کار جریان خون را در انگشت تان متوقف کرده و احتمال خونریزی کم می شود.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

5 - در این مرحله نوبت به استفاده جادوی نمک برای پیشگیری از عفونت ناخن آسیب دیده تان است. ۱ قاشق چایخوری نمک را در ۴ فنجان آب گرم مخلوط کرده و اجازه دهید تا ناخن تان به مدت ۲۰ دقیقه در آن خیس بخورد. در سه روز اولی که ناخن تان آسیب دیده است سه بار در روز این کار را تکرار کنید. سپس به کمک یک حوله تمیز کاملا ناخن تان را خشک کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

6 - پس از آن به سراغ یک پماد آنتی بیوتی بروید. برای سرعت دادن به فرایند درمان و جلوگیری از عفونت ناخن با کمک یک پنبه به آرامی پماد آنتی بیوتیک را روی ناخن تان زده و آن را ماساژ دهید. حتما مطمئن شوید که ناخن های تان تمیز بوده و هیچ گونه مواد خارچی و آلودگی روی آن ها نیست.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

7 - پس از استفاده از نمک و آنتی بیوتیک وقت آن است که ناخن تان را پانسمان کنید و اجازه کثیف شدن دوباره را به آن ندهید. این پانسمان را تا زمانی که ناخن تان دوباره رشد کرد نگه دارید. همچنین باند را به موقع عوض کنید تا جلو رشد میکروب ها را روی زخم بگیرید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

 

8 - سعی کنید هر چند وقت یکبار زخم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ عفونت یا آسیب جدی به زخم وارد نشده است. و همچنین بانداژ را هر بار که نیاز بود چک کنید و از صحیح بودن پانسمان مطمئن شوید. این مراقبت و بررسی به خصوص در ۷۲ ساعت اول خیلی مهم است.

اگر علائمی از قبیل تب ، قرمزی پوست ، افزایش دمای قسمت آسیب دیده ، حساسیت به لمس ، تورم و چرک مشاهده کردید بدانید که ممکن است ناخن تان عفونت کرده باشد و باید به پزشک مراجعه کنید.

ترمیم ناخن ترک خورده در منزل

بازدید : 10,075 بار
ناخن شکسته | ترمیم ناخن ترک خورده به سادگی در منزل
4.0
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,470