ایران با 120 هزار عمل جراحی پلاستیک در سال رتبه‌ دهم را در جهان داراست و آمریکای جنوبی در رتبه‌ی اول قرار دارد.

جراحی پلاستیک در کدام کشورها رونق بیشتری دارد؟

جراحی پلاستیک به جراحی زیبائی یا ترمیمی گفته می‌شود که از شاخه های جراحی است. این جراحی با اصلاح یا ترمیم شکل و کارکرد سروکار دارد که ترمیم کارکردی، ساختاری، و زیبایی هرگونه نقص یا بدشکلی بدن انسان را شامل می‌شود.رتبه ایران درتعداد عمل جراحی پلاستیک در جهان + اینفوگرافی در ایرناک رتبه ایران درتعداد عمل جراحی پلاستیک در جهان + اینفوگرافی در ایرناک

در حالی که جراحی پلاستیک بیش‌تر برای جراحی زیبایی شناخته‌شده‌است، بسیاری از انواع جراحی‌های ترمیمی، جراحی دست، جراحی ریز، و ترمیم سوختگیها را هم شامل می‌شود. کلمه «پلاستیک» از واژهٔ یونانی «plastikos» که معنی آن  قالب یا شکل‌دهی است، می‌آید. جراحی پلاستیک نوین در دو زمینهٔ بازسازی نقص‌های جسمی و زیباترکردن شکل عادی شکل گرفته است.

انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی پلاستیک در یک اینفوگرافی ده کشور که بیشترین تعداد جراحی پلاستیک دارند را معرفی کرد. در این اینفوگرافی تعداد جراحی پلاستیک در هر کشور به ازای هر 1000 نفر مشخص شده است.

طبق این آمار ایران با ۱/۵ عمل جراحی به ازای هر هزار نفر و یا ۱۲۰٫۰۰۰ عمل در رتبه دهم قرار دارد. آمریکای جنوبی بیشترین تعداد عمل جراحی پلاستیک را دارد.

 

ایران در رتبه دهم جراحی پلاستیک جهان  +اینفوگرافی

بازدید : 4,168 بار
رتبه ایران درتعداد عمل جراحی پلاستیک در جهان + اینفوگرافی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,280