عدم تعادل هورمون های زنانه و مردانه موجب بروز اختلالات هورمونی میشه که افراد با نوشیدن چای نعنا میتونن ترشح هورمون مردانه رو کاهش بدهند.

از بین بردن و رفع موهای زائد بدن با نعنا

در بین روش های خانگی و گیاهی ، برخی از گیاهان علاوه بر خواص مصرفی در پخت و پز ، از خواص دیگری هم برخوردار هستند. برخی از آن ها به شکل درمانی و به عنوان دارو مصرف شده و برخی دیگر هم کاربردهای زیبایی دارد.رفع موهای زائد با نعنا در ایرناک رفع موهای زائد با نعنا در ایرناک

نعنا یکی دیگر از گیاهان موثر در حذف موهای زائد است. مصرف نعنا می تواند سبب کاهش هورمون تستوسترون شده و رشد موهای زائد را کاهش دهد.

رفع موهای زائد با نعنا

رفع موهای زائد صورت با نعنا

روش استفاده : شما می توانید صبح ، کمی چای نعنا بنوشید تا اثرات آن را در بلند مدت بر روی موهای زائد خود ببینید. البته توجه کنید که پیش از مصرف ، حتما با پزشک خود مشورت کنید تا اختلالی در هورمون های شما ایجاد نشود.

از بین بردن موهای زائد بدن با زنجبیل

یکی دیگر از روش های گیاهی رفع موهای زائد ، با زنجبیل است. برای این کار ، کمی زنجبیل را با آب مخلوط کرده و در نواحی مورد نظر قرار دهید. ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشید اما این سوزش پس از زمان کوتاهی از بین خواهد رفت.

رفع موهای زائد بدن با پوست گردو

با استفاده از پوست گردو ، رشد موهای زائد ، مخصوصا موهای زائد صورت بسیار کاهش پیدا می کند و بعد از مدتی ، به طور کامل از بین می روند. البته پس از چند ماه استفاده از پوست گردو نتیجه مشخص می شود.

روش استفاده : برای استفاده از پوست گردو ، ابتدا چند پوست گردو را بسوزانید. سپس ، خاکستر به دست آمده را داخل آب بریزید ( یک قاشق غذاخوری خاکستر به همراه یک لیتر آب). اجازه دهید این مخلوط ۱۲ ساعت بماند و سپس ، برای موهای زائد خود استفاده کنید.

رفع موهای زائد با گردو

رفع موهای زائد با گردو

از بین بردن موهای زائد بدن به طور دائمی

بسیاری از افراد دارای موهای زائد در بدن هستند که آن ها را اذیت کرده و ظاهری نامناسب به بدن و یا صورت می دهند. موهای زائد می تواند در لب بالا ، چانه ، گونه ها ، پشت گردن ، پاها ، دست ها و ناحیه بیکینی باشد.

موهای زائد و زیاد در نقاطی از بدن می تواند علل بسیاری داشته باشد ، از جمله ژنتیک ، مصرف داروهایی مانند استروئیدها ، سطوح بالاتر هورمون های خاص و سندرم تخمدان پلی کیستیک است.

رفع موهای زائد به روش دائمی با برخی از روش ها ممکن است رضایت بخش باشد. بنابراین شما می توانید یکی از روش های حذف دائمی موهای زائد را انتخاب کنید. البته باید اضافه کرد که موی بدن مرتب در حال رشد است و شما نمی توانید رشد مو را به کامل متوقف کنید ، اما می توانید روند رشد آن را کاهش داده و یا برای مدت طولانی از شر این موهای زائد خلاص شوید.

تاثیر نعناع در از بین بردن موهای زائد

تاثیر نعناع در از بین بردن موهای زائد

برخی از روش های از بین بردن موهای زائد عبارتند از :

کرم های آرایشی

کرم های رفع موهای زائد به عنوان کرم های پاک کننده شناخته می شوند و بدون نسخه در دسترس هستند. البته تمام کرم های آرایشی با هم مشابه نیستند و بنابراین در هنگام خرید کرم های رفع موهای زائد برچسب آن را بخوانید.

حذف موهای زائد با لیزر

روش لیزر برای حذف موهای زائد یکی از روش های موثر در از بین بردن موهای زائد است. به طور کلی توجه کنید که استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد ، نیاز به درمان ۴ یا ۶ هفته ای دارد. روش لیزر برای حذف موهای پر پشت و ضخیم موثر است.

الکترولیز

روش الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد بدن باید توسط فردی حرفه ای انجام شود. در روش الکترولیز سوزنی کوچک دارای جریان الکتریکی در فولیکول مو قرار می دهند. دو روش حذف مو با الکترولیز وجود دارد : گالوانیک و ترمولیتیک.

از بین بردن موهای زائد با استفاده از دارو

اگر هیچ یک از روش های حذف موهای زائد ، برای شما موثر واقع نشد ، می توانید با پزشک مشاوره کرده و پزشک برطبق شرایط داروهایی که مانع رشد مو می شوند ، تجویز می کند.

بازدید : 2,122 بار
رفع موهای زائد با نعنا
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,260
بستن