سایه رنگی که توسط حنا ایجاد می شود، به محلی که گیاه در آنجا رشد کرده و نیز رنگ اصلی مو بستگی دارد. شما می بایست پودر حنا را به یک مایع اسیدی ملایم برای تولید رنگ موی حنا ترکیب کنید.

دستور تهیه رنگ مو با حنا

از ۵۰۰۰ سال پیش تاکنون ، گیاه حنا برای تولید رنگ مو مورد استفاده قرار گرفته است. برگ های حنا خشک و به پودر تبدیل می شوند تا رنگ قرمز تولید کنند. سایه رنگی که توسط حنا ایجاد می شود ، به محلی که گیاه در آنجا رشد کرده و نیز رنگ اصلی مو بستگی دارد. شما می بایست پودر حنا را به یک مایع اسیدی ملایم برای تولید رنگ موی حنا ترکیب کنید.طرز تهیه رنگ مو با حنا + تصاویر در ایرناک طرز تهیه رنگ مو با حنا + تصاویر در ایرناک

مراحل تهیه رنگ مو با حنا

1 - از حنای طبیعی و خالص استفاده کنید. حنای خالص و بدون افزودنی دارای مولکول های رنگ بسیار بیشتری نسبت به حناهای دارای افزودنی است که موجب تولید رنگ حنای قوی تری شده و که سایه بهتری بر روی مو ایجاد می کند.

چگونه با استفاده از حنا رنگ مو درست کنیم

2 - از مایعات گرم برای ترکیب خمیر حنا استفاده کنید. پودر حنا را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید. می توانید مقداری آبلیمو و یا آب لیموی تازه به این مخلوط اضافه نمایید. سپس ، با یک قاشق ، ترکیب را به خوبی مخلوط کنید تا یک مایع خمیری ضخیم همانند رب گوجه فرنگی ایجاد شود.

در صورتی که پوست شما به لیمو حساس است ، از یک مایع اسیدی ملایم تر استفاده نمایید. شما می توانید ، از آب پرتقال ، آب گریپ فروت یا یک چای گیاهی دارای لیمو نیز بهره ببرید. بسیاری از دستورالعمل های تولید رنگ حنا ، مایع اسیدی را حذف می کنند که ممکن است موجب خشک شدن موها شود.

چگونه با استفاده از حنا رنگ مو درست کنیم

3 - مقداری ادویه برای از بین بردن بوی حنا اضافه نمایید. دارچین بوی بهتری را به مخلوط می دهد. میخک رنگ حنا را تا حدودی تیره می کند ، اما دارچین موجب تغییر رنگ می شود. همچنین می توان از روغن های پایه برای تغییر بوی حنا استفاده نمود.

به منظور جلوگیری ایجاد شوره یا خارش پوست سر ، اضافه کردن دو یا سه قطره روغن درخت چای توصیه می شود.

آموزش از بین بردن بوی حنا

4 - خمیر حنا یک شب دست نخورده نگه دارید. روی کاسه را با پلاستیک پوشانده و در دمای اتاق قرار دهید. این زمان استراحت برای آماده سازی رنگ حنا بسیار مهم است. زیرا در این زمان حنا ، رنگ خود را آزاد می کند.

شما می توانید زمان استراحت رنگ حنا را با قراردادن آن در یک محیط گرم کاهش دهید. کاسه را به مدت دو ساعت در محلی قرار دهید که دمای آن ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. اجازه ندهید که خمیر حنا در محلی باشد که دمای آن از ۳۵ درجه بیشتر باشد.

مراحل تهیه رنگ مو با حنا

5 - خمیر حنا را با اضافه کردن مایعات بیشتر ، نازک کنید. خمیر آماده شده در هنگام قرار گرفتن بر روی مو باید مانند ماست قوام داشته باشد.

6 - قبل از استفاده از رنگ حنا برای اولین بار ، ابتدا رنگ را تست کنید تا سایه آن را بر روی چند تار موی خود ببینید. اجازه دهید رنگ تست ، دو تا ۴ ساعت بر روی موی شما باقی بماند. پس از آن ، ظرف ۴۸ ساعت اکسید شده و تیره تر می شود.

مراحل تهیه رنگ مو با حنا


رنگ مو با حنا و چای

1 - مقداری چای سیاه دم کرده و به مدت یک شب به حال خود رها کنید.

رنگ مو با حنا و چای

2 - یک کاسه چای سیاه یک شب مانده را با پودر حنا و آب لیمو ترکیب کنید.

رنگ مو با حنا و چای

3 - قبل از استفاده از رنگ حنا برای اولین بار ، ابتدا رنگ را تست کنید تا سایه آن را بر روی چند تار موی خود ببینید. اجازه دهید رنگ تست ، دو تا ۴ ساعت بر روی موی شما باقی بماند. پس از آن ، ظرف ۴۸ ساعت اکسید شده و تیره تر می شود.

4 - مخلوط مایع را بر روی موی خود بمالید. اجازه دهید تا مخلوط بر روی موی شما بماند تا رنگ مطلوب را ایجاد نماید. این مخلوط ، موجب می شود تا موهای شما نرم و براق به نظر برسند.

رنگ مو با حنا و چای

بازدید : 6,973 بار
طرز تهیه رنگ مو با حنا + تصاویر
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,570