در ادامه اشتباهات رایج در اپیلاسیون را با هم مرور کنیم. اپیلاسیون با موم در عین حال که سریع و کارآمد است، دردآور و خشن شناخته می شود؛ بویژه اگر روش صحیح این عمل را نیاموخته باشید.

اشتباهات رایج خانم ها در اپیلاسیون با موم

در این مقاله قصد داریم 7 اشتباه رایج در اپیلاسیون را با هم مرور کنیم. این روش در عین حال که سریع و کارآمد است، دردآور و خشن شناخته می شود؛ بویژه اگر روش صحیح این عمل را نیاموخته باشید. استفاده از موم خصوصاً در مناطق حساس بدن، نیازمند مراعات اصول اولیه است.اشتباهات رایج خانم ها در اپیلاسیون با موم در ایرناک اشتباهات رایج خانم ها در اپیلاسیون با موم در ایرناک

زدودن موهای کوتاه در اپلاسیون

از جمله اشتباه رایج در اپیلاسیون زدودن موهای کوتاه است. باید توجه کنید که حداقل طول موهای مناسب برای استفاده از روش موم ، ربع الی نصف اینچ(حدود 8 الی 15 میلیمتر) است.

اشتباهات رایج اپیلاسیون

استحمام قبل از استفاده از موم

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که یکی از روش های آماده سازی پوست برای اپیلاسیون استحمام قبل از انجام آن است و از این رو عادت دارند که قبل از زدودن موهای زائد ، استحمام کنند و این نیز خطاست.

پوست شما بعد از استحمام ، حساس تر است و به دلیل از دست دادن چربی های طبیعی ، انعطاف پذیری کمتری از خود نشان می دهد و این نیز از باورهای غلط و اشتباه رایج در اپیلاسیون می باشد.

اشتباهات رایج اپیلاسیون

موم گذاری در زمان عادت ماهانه

از عمل موم گذاری در زمان عادت ماهانه خودداری کنید زیرا پوست شما در این دوره بیش از پیش حساس است و درد ناشی از استفاده از موم را بیشتر حس خواهید کرد.

زدودن موهای زائد را 5 روز قبل یا دو روز بعد از عادت ماهانه انجام دهید.

اشتباهات رایج اپیلاسیون

نوشیدن قهوه

برخی معتقدند که نوشیدن قهوه (به دلیل وجود کافئین) باعث کاهش درد ناشی از استفاده از موم می شود اما این باور صحت ندارد زیرا قهوه باعث تقویت حس شما نسبت به پوست تان می گردد.

اشتباهات رایج اپیلاسیون

موم داغ

حرارت موم را متناسب با درجه حرارت بدنتان تنظیم کنید. شمع داغ باعث سوختگی و التهاب پوست خواهد شد.

اشتباهات رایج اپیلاسیون

موزدایی در جهت اشتباه

افرادی که دوره آموزش اپیلاسیون را گذرانده باشند به خوبی می دانند که موزدایی در جهت صحیح آن امری بسیار مهم است؛ باید جهت صحیح موزدایی را رعایت کرده و خلاف آن عمل نکنید. موم را در جهت رشد مو قرار داده و در جهت مخالف بردارید.

اشتباهات رایج خانم ها در اپیلاسیون با موم

استفاده از کرم های آرایشی در محل اپیلاسیون

به محلی که اپیلاسیون شده دست نزنید و از کرم های آرایشی و یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر می باشد تا 24 ساعت استفاده نکنید زیرا منافذ پوست باز هستند و سریع میکروب جذب می کنند و یا منافذ با مواد آرایشی گرفته می شوند.

دانستنی های مهم درباره اپیلاسیون و مشکلات آن!

بازدید : 2,507 بار
اشتباهات رایج خانم ها در اپیلاسیون با موم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,710