انواع بی شماری از کرم های ضدآفتاب وجود دارند، اما مهم اینه که بتونیم یک ضدآفتاب خوب، مناسب و موثر برای خودمون انتخاب کنیم و لازمه اش اینه که با اصطلاحات مربوط به ضدآفتاب ها آشنا باشیم.

ضد آفتاب مناسب و ویژگیهای یک ضدآفتاب خوب

همه ما می دونیم که اشعه های خورشید باعث التهاب ، سرخی ، آفتاب سوختگی ، پیری پوست ، ایجاد کک و مک و در نهایت باعث ایجاد سرطان ها پوستی می شن و کیه که این رو بخواد؟!3 ویژگی اساسی یک کرم ضدآفتاب خوب در ایرناک3 ویژگی اساسی یک کرم ضدآفتاب خوب در ایرناک

راه های مختلفی برای مراقبت از پوست در برابر آفتاب وجود داره ، مثل استفاده از کلاه ، عینک ، پوشاندن پوست با لباس های بلند و مهم تر از همه استفاده از کرم های ضدآفتاب. انواع بی شماری از کرم های ضدآفتاب وجود دارند ، اما مهم اینه که بتونیم یک ضدآفتاب خوب ، مناسب و موثر برای خودمون انتخاب کنیم و لازمه اش اینه که با اصطلاحات مربوط به ضدآفتاب ها آشنا باشیم.

ویژگیهای یک ضدآفتاب خوب

ویژگیهای اصلی یک ضدآفتاب خوب

انواع بی شماری از کرم های ضدآفتاب وجود دارند ، اما مهم اینه که بتونیم یک ضدآفتاب خوب ، مناسب و موثر برای خودمون انتخاب کنیم و لازمه اش اینه که با اصطلاحات مربوط به ضدآفتاب ها آشنا باشیم.

یه ضد آفتاب خوب میخوام چی خوبه؟

ضد آفتاب مناسب برای زیر آرایش چه مارکیه؟ یکی از سوالاتیست که بارها و بارها شما عزیزان از طریق قسمت نظرات مطرح کرده اید. یا سوال مشابه دیگر ضد آفتاب زیر کرم پودر است که به دفعات پرسیده شده. امروز تصمیم گرفتم مطلب فوق العاده خواندنی درباره این سوالات در ایرناک بنویسم که هم به معرفی کرم ضد آفتاب مناسب برای زیر آرایش پرداخته باشم و هم ویژگی های یک کرم ضد آفتاب مناسب را با شما در میان بگذارم.

اما یک کرم ضد آفتاب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

1 - حفاظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB

مهمترین ویژگی یک کرم ضد آفتاب خوب محافظت از پوست شما در برابر اشعه های UVA و UVB است. تشعشعات UVA و UVB با نفوذ در پوست موجبات پیری زودرس و چین و چروک روی پوست لطیف شما را فراهم می کنند. UVA در قیاس با UVB قدرت نفوذ بیشتری داشته و تا لایه های زیرین پوست را تخریب می کند. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب مناسبی که حداکثر توانایی را در محافظت از پوست شما در برابر اشعه های UVA و UVB را داشته باشد یک باید است.

2 - SPF مناسب کرم ضد آفتاب چه رقمی است؟

SPF مخفف عبارت Sun Protection Factor به معنی فاکتور محافظت در برابر آفتاب بوده که معمولا ارقامی مانند 15 ، 20 ، 30 و 50 دارد. با بیشتر شدن مقدار این عدد فاکتور حفاظتی آن هم افزایش می یابد. به عنوان مثال کرم ضد آفتابی که SPF 20 دارد تا 93% قادر به حفاظت از پوست شما در برابر تشعشات مضر آفتاب است و کرم ضد آفتابی که SPF 50 دارد تا 98% قادر به حفاظت از پوست لطیف شما در برابر این تشعشعات خواهد بود.

ویژگیهای اصلی یک ضدآفتاب مناسب برای زنان

ویژگیهای اصلی یک ضدآفتاب مناسب برای زنان

از نظر زمانی کرم ضد آفتاب اس پی اف 20 به مدت یک و نیم ساعت از پوست شما در برابر تشعشعات نور آفتاب حفاظت خواهد کرد و کرم ضد آفتاب اس پی 50 نیز به مدت 2 ساعت تاثیر حفاظتی داشته و پس از این مدت باید تجدید شود.

3 - امکان استفاده از کرم ضد آفتاب زیر آرایش

ما خانمها عاشق آرایشیم و در همه ساعات شبانه روز و در هر وضعیتی دوست داریم تا زیبا و دلربا باشیم. اما یکی از دغدغه های اصلی ما هنگام پیاده روی یا بازارگردی و شنا در سواحل زیبا این است که کرم ضد آفتاب یا به علت رنگی بودن و یا دون دون شدن و آب شدن کرم آرایش ما را خراب می کند. اما بهتره بدونین کرم های ضد آفتابی هستند که کاملا با آرایش سازگار بوده و این مشکلات را ندارند. پیشرفت علم و تکنولوژی بار دیگر به کمک ما آمده و برند های معتبر آرایشی و بهداشتی کرم ضد آفتاب مناسب برای زیر آرایش به بازار عرضه کرده اند که در ادامه یکی از بهترین های آنها را به شما معرفی خواهم کرد.

3 ویژگی اساسی یک کرم ضدآفتاب خوب
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,190