پیتاژ مو در واقع همان روش کوتاه کردن مو بصورت خرد کردن می باشد . از این روش بیشتر برای کسانی که موهای پرپشت دارند و با قرار گرفتن موها روی هم، سنگین شده و زیبایی و قدرت حالت دهی به آنها از دست می رود، مورد استفاده قرار می گیرد.

پیتاژ مو و آموزش و مراحل پیتاژ کردن مو و معایب پیتاژ مو

کوتاه کردن موها چه برای آقایون و چه برای خانوم ها معمول با وسیله های مختلفی مثل قیچی ، تیغ ، ماشین ریش تراش و ... انجام میشه.پیتاژ مو چیست؟ | آموزش و مراحل پیتاژ کردن مو + معایب پیتاژ در ایرناکپیتاژ مو چیست؟ | آموزش و مراحل پیتاژ کردن مو + معایب پیتاژ در ایرناک

هر کدوم از این وسیله ها بافت مخصوصی روی موها ایجاد میکنن و استفاده از این وسیله ها با توجه به جنس موها ، مدل مو مورد نظر ، مهارت آرایشگر مو و ... بستگی داره. در کنار روش های مختلف کوتاهی مو ، روشی وجود داره که در این روش از قیچی ها یا شانه های تیغ دار برای کوتاه کردن و یا خرد کردن موها استفاد میشه که به اون پیتاژ کردن مو میگن .

با ما در این قسمت همراه باشید و با پیتاژ کردن موها و تفاوت اون با کوتاهی مو با قیچی بیشتر آشنا بشید!

پیتاژ مو چیست؟

قیچی مخصوص پیتاژ کردن مو

قیچی مخصوص پیتاژ کردن مو

کوتاه کردن موها چه با قیچی و چه با تیغ های مخصوص نیاز به مهارت خاصی داره. پیتاژ کردن موها هم یه تکنیکه که باید علاوه بر مهارت ، اعتماد به نفس و تجربه زیادی برای استفاده از این روش داشته باشید تا نتیجه کار خوب بشه.

برای پیتاژ کردن موها ابزارهای مخصوصی وجود داره که با استفاده از اون موها به خوبی خرد میشن و جای قیچی روی موها نمیمونه و به خاطر همینه که معمولا آرایشگران از این وسیله کاربردی برای خرد کردن انتهای مو و همچنین کم حجم کردن موهای پرپشت و یا پرحج نشان دادن موهای کم پشت استفاده می کنند. با استفاده از شونه های تیغ دار موها به هر اندازه که تمایل داشته باشید کوتاه و خرد میشه و در نهایت شکل و ظاهر خیلی خوبی برای موها به وجود میاد.

استفاده از این روش برای ایجاد مدل مو لایه ای و خرد و همچنین مدل مو کوتاه و پیکسی گزینه خیلی خوبه و در نهایت هیچ جای برشی روی موها باقی نمونه و یه مدل مو حرفه ای و زیبا خواهید داشت.

روش پیتاژ کردن موها

1. برای شروع کار اول باید موها رو طبق روشی که برای کوتاهی موها وجود داره تقسیم بندی کنید تا کوتاهی مو در همه قسمت های سر به یک شکل انجام بگیره.

2. شانه مخصوص پیتاژ کردن موها رو به آرومی در دست بگیرید. بهتره که این ابزار رو از نوع با کیفیت و دارای ایمنی خوب انتخاب کنید تا مشکلی در حین انجام کار ایجاد نکنه. برش زدن موها باید از انتهای مو شروع بشه. بهتره با برش های کم شروع کنید. چرا که هر بار میتونید به عقب برگردید و موهای بیشتری رو برش بزنید. پس پیتاژ کردن موها رو به آرومی ادامه بدید تا به نتیجه مورد نطر برسید.

شانه مخصوص پیتاژ

شانه مخصوص پیتاژ

3. با استفاده از یه شونه دندانه ریز موها رو با زاویه 45 در جه به سمت بالا نگه دارید و تیغه مخصوص پیتاژ کردن مو رو در انتهای مو با حرکت نوسانی تکون بدید تا موها خرد بشن.

خرد کردن موها به روش پیتاژ

خرد کردن موها به روش پیتاژ

4. این کار رو در همه ی قسمت های سر انجام بدید تا به نتیجه مورد نظر خودتون برسید. در این روش هیچ الگویی برای مدل موها وجود نداره و این دید و مهارت شماست که باعث میشه موها خرد و زیبا بشن.

پیتاژ کردن موها برای چه نوع موهایی مناسب است؟

مدل مو کوتاه شده با روش پیتاژ

مدل مو کوتاه شده با روش پیتاژ

1. استفاد از این روش برای افرادی که موهای ضخیم دارن یه انتخاب خیلی خوبه! با استفاده از پیتاژ کردن نه تنها یه مدل خیلی خوب و حرفه ای برای موهای ضخیم ایجاد میشه بلکه موها سبک تر از قبل میشن و این حالت برای شخصی که موهای خیلی پرپشت و سنگین داره لذت بخشه و بهترین گزینه برای ماه های گرم سال هست.

2. افرادی که موهای صاف و لَخت هم دارن میتونن موهاشون رو پیتاژ کنن. با استفاده از این روش موها مدل خرد و زیبایی به خود میگیرن و از حالت صاف و یکدست همیشگی خارج میشن.

3. از این تکنیک برای هر اندازه از مو میشه استفاده کرد اما بهتره برای موهای خیلی بلند استفاده نکنید. چون که پیتاز کردن موهای بلند باعث ایجاد بافت روی موها میشه و انتهای تارهای موی بلند بعد از خرد شدن به روش پیتاژ ، ممکنه به صورت دندانه ای و غیر منظم بشن و این حالت ظاهر کلی موها رو نازیبا نشون میده!

عوارض و معایب پیتاژ مو

پیتاژ مو د کل عوارض و مضراتی ندارد اما در صورتی که تیغ آن کند باشد ممکن است باعث تشدید موخوره شود.

پیتاژ مو چیست؟ | آموزش و مراحل پیتاژ کردن مو + معایب پیتاژ
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,930