برای صاف کردن موهای فر روش های مختلفی وجود دارد که در این مطلب با روش های گلت و کراتینه بیشتر آشنا میشوید.

صاف کردن مو با گلت بهتر است یا کراتینه؟

اغلب کسانی که موهای وز و فر دارند، به دنبال راه حلی برای رسیدن به موهای صاف و لطیف هستند. گلت کردن موی سر یکی از راهکارهای رسیدن به این آرزوست. البته «گلت» یک نام تجاری از محصولات صاف کردن مو است و چون از برندهای محبوب و ابتدایی این محصول است، بیشتر با این نام بین افراد رایج است.گلت مو بهتره یا کراتینه؟ در ایرناک گلت مو بهتره یا کراتینه؟ در ایرناک

روش های صاف کردن مو

روش های صاف کردن مو

فر مو ها به دلیل پیوند های گوگردی بیین زنجیره ی پروتئینی مو ایجاد می شود. گلت کردن مو با موادی انجام می شود که چنین پیوند هایی را در بافت پروتئینی مو تا حدی تخریب می کنند و باعث می شوند مو حالتی صاف و بدون فر، موج و وز پیدا کند.

گلت یکی از اولین محصولات در زمینه ی صاف کردن مو در بازار بود که محبوبیت زیادی نیز پیدا کرد به همین دلیل فرآیند صاف کردن مو ها همچنان در بین بسیار از مدم به نام گلت مو شناخته می شود. اما محصولات دیگری با همین عملکرد با نام های تجاری از قبیل لولان، جان دپرل و … در بازار وجود دارند و استفاده می شوند.

 

ماندگاری گلت مو

گفته شده است که اثر گلت مو تا 4 تا 6 ماه باقی می ماند و برخی اثر آن را دائمی می دانند زیرا ساختار مو تخریب دائمی می شود. پس از 9 ماه تا یک سال که ریشه ی مو ها دوباره به صورت فر و حالت دار رشد کرد برای ریشه ها مجدداً از مواد گلت استفاده می کنند. گلت مو با توجه به معایبش طرفداران خاص خود را دارد.

صاف کردن مو با گلت

صاف کردن مو با گلت

تفاوت گلت با کراتینه

کراتینه موی سر به منظور تقویت ساقه ی مو ها و در کنار آن با هدف صاف کردن و از بین بردن وز و فر مو ها انجام می شود و تخریبی در ساختار های پروتئینی مو ها ایجاد نمی کند. از درمان کراتین برای تمام جنس مو ها حتی مو های دکلره و آسیب دیده استفاده می کنند.

اما گلت مو که به نام ریباندیگ یا صاف کردن مو با روش شیمیایی نیز شناخته می شود، ساختار ها را تخریب می کند و به همین دلیل از گلت کردن برای مو های رنگ شده باید با احتیاط استفاده کرد و روی مو های دکلره استفاده نمی کنند. گفته می شود تغییر ساختار بافت ساقه ی مو سبب از دست دادن آب و رطوبت مو ها نیز می شود. یکی از مشکلات عمده ی این روش این است که مو ها پس از انجام این عمل دیگر حالت نمی گیرند و نمی توان با سشوار و .. ان را مدل دار کرد. در صورت استفاده ی نا درست از مواد گلت مو ها دچار آسیب جدی می شوند و باید کوتاه شوند.

با توجه به حجم، جنس و نوع فر موهایتان باید این محصول را خریداری کنید. این محصول دارای دو درجه با نام «گلت صفر» و «گلت قوی» است. گلت صفر برای موهای معمولی، وز و موهایی که درجۀ فر بودن آن ها کمتر است استفاده می شود. گلت قوی، همان طور که از نام آن پیداست، برای آن دسته موهایی مناسب است که کاملاً فر هستند.

موهای معمولی، نازک و کم پشت : برای این دسته از موها محصول گلت صفر می تواند به مدت 25 دقیقه و بدون نیاز به حرارت دادن باقی بماند.

موهای به شدت فر و پرپشت : برای این دسته از موها محصول گلت قوی می تواند به مدت 30 دقیقه و بدون نیاز به حرارت باقی بماند.

بازدید : 8,271 بار
گلت مو بهتره یا کراتینه؟
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,670