اشتباهات دکوراسیون و اصول چیدمان منزل و نکات مهم در تزیین و طراحی داخلی خانه و شیوه های حرفه ای در زیباشدن فضای داخل خانه در ایرناک.

اشتباهات رایج دکورسیون منزل

حتما برای شما هم پیش آمده است که بعد از ورود به یک خانه احساس خوبی داشته باشید و در یک خانه احساس آشفتگی و بی قراری ، این برمیگردد به نحوه دکوراسیون و چیدمان خانه. برخی اشتباهات دکوراسیونی باعث میشوند خانه غرق در انرژی منفی شود پس با این اشتباهات آشنا باشید و هرگز آن ها را مرتکب نشوید.13 اشتباه رایج ولی تاثیرگذار در دکوراسیون منزل + تصاویر در ایرناک13 اشتباه رایج ولی تاثیرگذار در دکوراسیون منزل + تصاویر در ایرناک

همه سبک های دکوراسیون زیبایی خاص خودشان را دارند. اما یکسری اشتباهات دکوراسیون هستند که برای ایجاد یک دکور بی نقص باید از آن ها خودداری کنیم.

نصب کردن تابلوها در ارتفاع بالا

یکی از قوانین دکوراسیون این است که تابلوهای روی دیوار باید با چشم ها هم سطح باشند. (با فاصله یک و نیم متر از سطح زمین) فراموش نکنید که حتما این قانون را در چیدمان دکوراسیون رعایت کنید.

اشتباهات در دکوراسیون,آشنایی با اشتباهات در دکوراسیون

در قوانین دکوراسیون تابلوهای روی دیوار باید با چشم ها هم سطح باشند

قرار دادن تمام مبل ها پشت به دیوار

درست است که چیدن تمام مبل وسط پذیرایی کار درستی نیست اما چیدن تمام آن ها پشت به دیوار هم زیبایی ندارد و به خانه حالت رسمی می دهد. پس برای ایجاد جو آرام بخش در خانه مبل ها را به حالت گروهی بچینید.

ترس از رنگ ها

کسی نیست که از دکور سفید تک رنگ در خانه بدش بیاید اما اگر اتاق ها تنوع رنگ نداشته باشند فضای افسرده کننده ای ایجاد می شود. پس آن جعبه سبز رنگی که چشمتان را گرفته حتما بخرید.

چیدن کوسن و بالش های زیاد روی مبل و تخت

درست است که بالش ها و کوسن های رنگارنگ به فضای خانه رنگ و رو می دهد اما وقتی میهمان ها برای این که روی مبل جا بشوند بالش ها را روی زمین می گذارند متوجه می شوید که در این کار کمی زیاده روی کرده اید.

بیش از حد مدگرا بودن

هیچ ایرادی در استفاده از وسایل مدرن و شیک در منزل وجود ندارد اما سعی کنید در این کار زیاده روی نکنید. کمی هم ریسک استفاده از وسایل و تزئینات قدیمی را داشته باشید.

اصول دکوراسیون و چیدمان,دکوراسیون و چیدمان خانه

برای ایجاد جو آرام بخش در خانه مبل ها را به حالت گروهی بچینید

هماهنگی بیش از حد

چرا تصور خیلی ها این است که میز عسلی ها باید هم شکل باشند؟ یا این که تمام مبل ها از یک رنگ و یک مدل باشند؟ کمی بیشتر فکر کنید و برای تنوع و زیبایی بیشتر دکور طرح و رنگ ها را با هم ترکیب کنید.

قرار دادن تلویزیون در نقطه مرکزی

لازم نیست همیشه از تلویزیون به عنوان زیباترین وسیله در دکور استفاده کنید. به جای این که تلویزیون را در نقطه مرکزی خانه قرار دهید کمی تنوع و ابتکار به خرج بدهید و آن را در گوشه قرار دهید یا با دیوار گالری ترکیبش کنید.

اهمیت ندادن به روشنایی منزل

تا به حال کسی نگفته که نور لامپ سقفی آرام بخش است یا خانه را زیبا کرده است. در دکور منزل از چراغ های رومیزی و چراغ های پایه دار مثل آباژور استفاده کنید و تا جایی که می توانید چراغ های سقفی کم نور به کار ببرید. ارزانتر و قابل خرید برای اکثریت جامعه می باشد.

بدترین اشتباهات دکوراسیونی منزل

بدترین اشتباهات دکوراسیونی منزل

انتخاب فرش یا قالیچه

در انتخاب فرش یا قالیچه برای زیر میز ناهارخوری دقت کنید و سعی کنید فرشی انتخاب کنید که وقتی صندلی را عقب میکشد برای نشستن دو پایه آن روی فرش باشد و همچنین وقتی نشستید روی صندلی پاهایتان روی فرش باشد. برخی از افراد فرش کوچک یا خیلی بزرگ برای این بخش از دکوراسیون انتخاب میکنند که اصلا زیبا نیست.

نصب تابلو

یکی از اشتباهات رایج دکوراسیونی که اکثر افراد آن را مرتکب میشوند این است که تابلو را در ارتفاع نامناسب نصب میکنند ، تابلوها را معمولا باید طوری روی دیوار نصب کنید که برای دیدن آن ها نیازی به بالا بردن سر نباشد.

اشتباهات رایج چیدمان منزل

اشتباهات رایج چیدمان منزل

عدم استفاده از آینه

یکی از اشتباهات بزرگی که در دکواسیون خانه های کوچک دیده میشود این است که از آینه در آن ها استفاده نمیشود ، آینه در خانه های کوچک معجزه میکند و باعث میشود خانه بزرگتر دیده شود.

خرت و پرت های ریز و درشت

دکوراسیون منزل تان را با خرت و پرت های ریز و درشت شلوغ نکنید ، به جای استفاده بیش از حد از وسایل دکوری بهتر است دکوری به تعداد محدود اما بسیار شیک انتخاب کنید زیرا شلوغی دکوراسیون باعث ایجاد استرس میشود.

اشتباهات دکوراسیون خانه های کودچک

اشتباهات دکوراسیون خانه های کوچک

زیبایی مبلمان

اشتباه بعدی این است که هنگام خرید مبلمان فقط و فقط به زیبایی مبلمان توجه میکنید و اصلا توجهی به راحتی و کیفیت آن ندارید ، مبلمان علاوه بر زیبایی باید راحت باشد تا بتوانید یک گفتگوی طولانی و راحت را تجربه کنید.

13 اشتباه رایج ولی تاثیرگذار در دکوراسیون منزل + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,200