برای دکوراسیون بهتر باید از فرش هایی استفاده کنید که تنوع کافی داشته باشد ، زمانی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می کنید باید مراقب سایز فرش ها باشید و کاملا سایز یکسانی برای هر دو در نظر داشته باشید .

اصول انتخاب فرش مناسب دکوراسیون هر خانه ای

کف منزل در هر جای خانه بدون فرش نمای خوبی ندارد و می توان با یک فرش ، ظاهر کل خانه را تغییر داد اما گاهی اوقات طرز استفاده از فرش ها کمی افراد را گیج می کند . حال در این قسمت از ایرناک فرش های مناسب دکوراسیون اتاق را برای شما بازگو می کنیم .قوانین انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل + نکات در ایرناکقوانین انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل + نکات در ایرناک

از فرش هایی استفاده کنید که مکان ها را از یکدیگر تفکیک می دهد :

از فرشی استفاده کنید که می تواند نواحی مختلف را از یکدیگر جدا کند ، حال اگر اتاق شما بزرگ است ، می توانید به راحتی دو قسمت آن را با دو فرش از یکدیگر تفکیک دهید .

تنوع ایجاد کنید :

برای دکوراسیون بهتر باید از فرش هایی استفاده کنید که تنوع کافی داشته باشد ، زمانی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می کنید باید مراقب سایز فرش ها باشید و کاملا سایز یکسانی برای هر دو در نظر داشته باشید .

انتخاب فرش مناسب دکوراسیون

فرش مناسب دکوراسیون برای منزل

هارمونی ایجاد کنید :

زمانی که از بیش از یک فرش استفاده می کنید ، بهتر است که از فرش هایی استفاده کنید که با یکدیگر هارمونی دارند تا نمای نامطلوبی به محیط منزل شما ندهند .

حجم را کنترل کنید :

برای انتخاب فرش به الگوی کاغذ دیواری خود دقت کنید ، نباید کاری کنید که ترکیب الگوی فرش با دیگر نقش و نگارهای داخل اتاق باعث کوچک تر نشان دادن حجم اتاق شوند ، مثلا زمانی که الگوی کاغذ دیواری شما خلوت است ، می توانید از فرش های کمی شلوغ تر استفاده کنید.

به دنبال الگوی رنگی مناسبی باشید :

باید از رنگ فرشی استفاده کنید که به رنگ زمینه و قالب اتاق شما بیاید و از طرفی حتما باید فرش را بعد از مبلمان خریداری کنید تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

نکات انتخاب فرش مناسب

دیوار را بپوشانید :

می توانید از قالیچه های کوچک برای قسمتی از دیوار اتاق نیز استفاده کنید .

نقطه مرکزی در اتاق خود ایجاد کنید :

می توانید از فرش هایی استفاده کنید که فضای اتاق شما را بزرگ تر نشان دهند ، این فرش ها باید در مرکز خود یک طرح بزرگ داشته باشد تا فضای اتاق را بزرگ تر نشان دهند .

با شکل ها بازی کنید و از آن ها استفاده کنید :

حتما نباید فرش شما مستطیلی شکل باشد ، اجازه دهید که طرح مبلمان شما روی انتخاب فرش تان تاثیرگزار باشد ، با این کار متوجه می شوید که باید از چه مدل فرشی استفاده کنید . فرش های گرد و بیضی هم می توانند برای مبلمان نسبتا گرد مناسب بیایند و لزومی به استفاده از فرش های مستطیلی نیست .

دکوراسیون فرش منزل

اتاق خود را به روز رسانی کنید :

یکی از ایده های جذاب دکوراسیون این است که با تغییر فصل ، فرش های اتاق را تغییر دهید و از رنگ های مناسب فصل استفاده کنید .

حتما سایز مناسب را انتخاب کنید :

فرشی که می خرید ، نباید کل فضای اتاق شما را بپوشاند و باید قسمتی از بالا پایین فرش را خالی بگذارید و برای فرش های زیر میز ناهار خوری باید از هر چهار طرف ، اطراف فرش را خالی بگذارید اما طوری عمل کنید که وقتی شخص صندلی را به عقب کشید ، پایه عقبی صندلی روی فرش باشد .

بهتر است فرشی که برای اتاق خود می خرید طوری باشد که تا زمانی که از خواب بیدار می شوید و پای خود را روی زمین می گذارید ، پایتان روی فرش قرار گیرد.

انتخاب سایز مناسب فرش

از یک لایه فرش استفاده کنید :

برای زیبایی خانه می توانید یک فرش کنفی بزرگ به رنگ خنثی بخرید و فرش طرح دار را روی آن بیاندازید .

زیر فرش موکت بیاندازید :

اینکه فرش در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد بسیار مهم می باشد پس زیر فرشتان موکت بیاندازید . انداختن موکت زیر فرش مانع از حرکت فرش شده و هنگام نشستن یا راه رفتن روی آن ، به دلیل نرمی بیشتر ، احساس راحت تری خواهید کرد. استفاده از چسب فرش به کف پوش آسیب می رساند.

قبل از خرید دیگر وسایل برای خانه ، فرش بخرید :

قبل از خرید لوازم منزل فرش بخرید زیرا این گونه راحت تر می توانید لوازم خانه را هماهنگ با فرش انتخاب کنید.

قوانین انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل + نکات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,020