علاقه بسیاری از افراد به مبلمان شاخصه بالایی نسبت به انتخاب مبلمان ها کلاسیک و سلطنتی را نشان می دهد که فضای زیبایی را برای دکوراسیون ایجاد میکند.

بهترین مدل مبلمان های استیل و مبل سلطنتی

معمولا افرادی که به مبلمان لاکچری علاقه دارند ، مبل های استیل ، سلطنتی یا کلاسیک را برای دکوراسیون منزل خود در نظر می گیرند.مدلهای لاکچری مبلمان های استیل و مبل سلطنتی + تصاویر در ایرناکمدلهای لاکچری مبلمان های استیل و مبل سلطنتی + تصاویر در ایرناک

اینگونه مبل ها از نظر جنس پارچه ، جنس چوب و طول و عرض مبل با هم تفاوت دارند. یکی دیگر از موارد تفاوت اینگونه مبل ها ، تفاوت در شکل منبت کاری های آنان است.

منبت کاری های اینگونه مبل ها علاوه براینکه باعث زیباتر شدن مبل می شود تاثیر مستقیمی نیز بر قیمت مبل دارد هرچه منبت کاری های مبلی ظریف تر و بیشتر باشد ، قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

تفاوت مبل کلاسیک با مبل استیل و مبل سلطنتی

شاید در وهله اول مخاطب متوجه تفاوت این دو مبل نشود اما بین این دو نوع مبل تفاوت هایی وجود دارد که برای شما ذکر خواهیم کرد.

مبل های کلاسیک معمولا براساس طرح های قدیمی ساخته شده و نسبت به مبل های سلطنتی و استیل ساده تر هستند.

در ساخت مبل های کلاسیک از چوب بیشتری استفاده می شود بنابراین این مبل ها سنگین تر از مبل های استیل هستند ، اما در ظاهر مبل استیل چوب بیشتری نمایان است و همین موضوع باعث شده است که این مبل ها پر حجم تر بوده و جای بیشتری را اشغال کنند.

مبل های کلاسیک در ست های 7 نفره و مبل های استیل یا سلطنتی در بازار در ست های 7 نفره و 9 نفره عرضه می شوند.

مبل استیل لاکچری

مبل لاکچری

مبل استیل سلطنتی

مبل جدید سلطنتی

مدل جدید مبل استیل

میز ناهارخوری

مبل استیل و میز ناهارخوری

مدل مبل جدید

مبل کلاسیک سلطنتی

مبل استیل عروس

مبل استیل سلطنتی عروس

مبل شاهزاده

مبل کلاسیک

سرویس غذاخورى

سرویس غذاخورى

مبل استیل

مبل سلطنتی جدید

پارچه مبل استیل ، سلطنتی و کلاسیک

برای مبل استیل معمولا از پارچه های مکس ، مازراتی ، بوگاتی ، پورش و ملیتا استفاده میگردد.

کیفیت پارچه در کیفیت و قیمت مبل تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر پارچه کیفیت دوخت نیز اهمیت بسیاری دارد و باید بدون ایراد و مرتب باشد ، در هنگام خرید باید به آن توجه کنیم.

مراحل تولید مبل سلطنتی ، استیل و مبلمان کلاسیک

مرحله ی نخست در ساخت مبلمان مربوط به نجاران است که سعی میکنند اندازه مبلی که قرار است ساخته شود را در نظر بگیرند و قالب یا کلاف مبلمان را بسازند.

بعد از اینکه قالب مورد نظر آماده شد ، منبت کاری روی چوب انجام می شود ، منبت کاری ها با استفاده از دستگاه های مخصوص یا به صورت دستی انجام می شود. برای تشخیص این مورد باید به منبت کاری ها دقت کنید اگر مرتب و شکل هم و بدون خط باشد با استفاده از دستگاه انجام شده است. اما منبت کاری های با دست معمولا مرتبط و دقیق مثل هم نیستند.

مبلمان خانگی استیل

سپس کلاف را سمباده میکشند و سیلر و کیلر می پاشند و بعد رنگ آمیزی می کنند و نهایتا رویه کوبی مبل انجام می شود تا برای فروش به مغازه ها و فروشگاه ها ارسال شود.

تناسب مبلمان با محیط

مبل های سلطنتی یا کلاسیک معمولا فضای بیشتری را اشغال می کنند پس در درجه اول اگر فضای بزرگی در اختیار دارید این مبل را خریداری کنید. معمولا برای خانه هایی با متراژ بالا 90 متر مناسب هستند.

سپس به یاد داشته باشید که این مبل های لوکس معمولا برای مهمانی های رسمی و خاص استفاده می شود و برای استفاده روزمره راحت و مناسب نیستند. معمولا افرادی که منزل بزرگی دارند ، اینگونه مبل ها را خریداری می کنند ، این افراد در بخشی از منزل مبلمان راحتی برای استفاده روزمره و در بخش دیگر مبل سلطنتی برای پذیرایی از مهمانان خود قرار می دهند.

مبل های سلطنتی تجملی و باشکوهند و نظر بیننده را به خود جلب می کنند ، گذاشتن وسایل تزیینی دیگر در کنار آنها بیهوده است چرا که این وسایل تزیینی یا دیده نمی شوند یا جلوه مبل را می گیرند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%
مدلهای لاکچری مبلمان های استیل و مبل سلطنتی + تصاویر
3.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,810