برای تکمیل دکوراسیون داخلی خانه جدیدتان و یا تغییر دکوراسیون منزلتان به فکر خرید مبلمان مدرن استیل و راحتی هستید. قبل از انتخاب و خرید نکات خرید مبلمان منزل را بدانید.

اصول و راهنمای خرید مبلمان منزل متناسب با دکوراسیون داخلی منزل

گاهی اوقات ما برای انتخاب و خرید مبلمان شیک و مناسب دکوراسیون داخلی منزلمان ساعت ها و یا شاید روزها وقت صرف می کنیم. از این نمایشگاه به فروشگاه بعدی ، از خیابان بالایی به مرکز خرید پایینی ، همه ی مدل های مبلمان استیل و راحتی را با دقت کامل می بینیم اما انتخاب برایمان کمی سخت می شود.نکات مهم در انتخاب مبلمان + تصاویر در ایرناکنکات مهم در انتخاب مبلمان + تصاویر در ایرناک

بهتر است قبل از خرید اصول و نکات انتخاب مبلمان منزل را بدانیم ودر یک جمله بدانیم کدام مدل مبلمان به اتاق پذیرایی و سبک دکوراسیون داخلی خانه ما میاد. ما می خواهیم مبلمانی که در خانه مان می چینیم همه چیز داشته باشد ، زیبایی ، کلاس ، جذابیت و البته قیمت مناسب.

در این بخش از دنیای مد ایرناک می خواهیم به شما نکات خرید یک دست مبلمان مناسب خانه و زندگیتان را بازگو کنیم.

مدل مبلمان راحتی شیک

در هنگام خرید مبلمان جدید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید مبلمان از چه نوعی؟

دو نوع مبلمان اصلی وجود دارد : مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آن را روکش می کنند ، مانند مبل های نشیمن و کاناپه ها که دارای بالشتک هستند.

مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند ، مانند : میز ، ویترین ، کابینت و قفسه

راهنمای خرید مبلمان خانگی

نکات اصولی خرید مبلمان

گزینه هایی بی انتها برای مدل های مبلمان منزل در بازار می بینید اما هدف و نکته مهم درخرید مبلمان جدید برای خانه در نظر گرفتن هماهنگی و تناسب سبک دکوراسیون با مبلمان جدید است.

از آنجایی که مبلمان یکی از اجزای اصلی و مورد نیاز لوازم منزل است ، شما گاهی برای تغییر دکوراسیون و تحول در دکوراسیون داخلی منزل تان برای یک مراسم و روزهای خاص مثل عید و.. با جایگزین کردن یک ست جدید آغاز می کنید پس باید در انتخاب و خریداری مبلمان به این نکات توجه کنید :

مبلمان لاکچری برای خانه

خرید مبلمان جدید برای منزل

1- در خرید مبلمان تناسب سایز مبلمان جدید با فضا و مساحت اتاق را در نظر بگیرید :

انتخاب مبلمان مناسب اندازه و متراژ اتاق در حقیقت یکی از رازهای اصلی نمایان شدن جلوه و زیبایی هرچه بیشتر مبلمان شماست. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی ترسیم نمایید و بعد چیدمان های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید.

داشتن فضای کافی برای حرکت در فضای اتاق و اطراف مبلمان اهمیت خاصی دارد. سعی کنید برای مبلمان جدید یک میز جلومبلی متناسب انتخاب کنید به نحوی که هنگام نشستن روی مبلمان دسترسی مناسب به میزجلو مبلی داشته باشید.

نکات مهم در خرید مبلمان

خرید مبلمان برای متراژ خانه کوچک

اصول انتخاب و خرید مبلمان

توجه به فضای خانه برای خرید مبلمان

برای خرید مبلمان منزل

درنظر گرفتن اندازه مبل قبل از خرید

2- در خرید مبلمان رنگ مبلمان را با دقت انتخاب کنید :

نه خیلی متضاد و نه خیلی هماهنگ ، این اصل انتخاب و ست کردن رنگ مبلمان با رنگ زمینه دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی است. با دقت در تصاویر خواهید دید که یک مبلمان ساده با کوسن های خوش نقش و رنگ ، تناسبی محسوس با ترکیبی نامحسوس دیده می شود.

بهترین گزینه برای ست کردن رنگ مبلمان ، رنگ پرده و یا دکوری های اتاق پذیرایی است. هرگز رنگ دیوارها را با رنگ مبلمان مچ نکنید تا مبلمان جلوه خود را داشته باشد.

خرید مبلمان برای دکوراسیون داخلی پذیرایی

اهمیت رنگ مبلمان در خرید

خرید مبلمان مدرن

قبل از خرید مبلمان رنگ آن را انتخاب کنید

راهنمای خرید مبلمان

خرید مبلمان ست با دکوراسیون منزل

اصول خرید مبلمان

خرید مبلمان رنگی برای خانه

3- در خرید مبلمان برای مبلمان با کیفیت پول خرج کنید :

اگر یک فرد ریز بین در انتخاب و خرید باشید حتما کیفیت را در نظر خواهید گرفت. لوازم منزل و .. با کیفیت برای مدت طولانی تری زیبایی شان را حفظ می کنند. مطمئن باشید که با خرید یک مبلمان با کیفیت و قیمت مناسب هرگز پشیمان نخواهید شد. لوازم خانگی که از لحاظ کیفی درجه بالاتری دارند عمر طولانی تری خواهند داشت.

خرید مبلمان مدرن جدید

خرید مبلمان با کیفیت

خرید مبلمان جدید اتاق پذیرایی

اهمیت به کیفیت و طول عمر در خرید مبلمان

خرید مبلمان شیک و مدرن

خرید مبلمان با طول عمر بالا

4- هنگام خرید مبلمان مبلمان را فقط برای نشستن نخرید :

بله درست است که مبلمان برای نشستن و پذیرایی از میهمان است اما برای آپارتمان های کوچک مبلمان تخت خواب شو مناسب خواهند بود. مبلمان راحتی مدرن که در طول روز برای نشستن استفاده می کنید شب می تواند تخت خوابی راحت برای شما باشد. این مدل مبل برای افراد مجرد و یا زوج های صاحب خانه ی کوچک مناسب تر است.

خرید مبلمان جدید تخت خواب شو

خرید مبلمان تخت خواب شو

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

خرید مبلمان برای فضای خانه های کوچک

5-در خرید مبلمان قاب اصلی نشیمن را تست کنید

این بخش یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب ها را اصولاً از جنس چوب های سخت ، و گاهی استیل و تخته های لمینت یا پلاستیک فشرده می سازند.

البته شما قادر به رویت این بخش نیستید ، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

خرید مبلمان شیک

چک کردن مبلمان قبل خرید

خرید مبلمان شیک و مدرن

نکات کلیدی در زمان خرید مبلمان

اصول و نکات خرید مبلمان راحتی

نکاتی دانستنی در مورد نحوه خرید مبلمان

نکات مهم در انتخاب مبلمان + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,580