دکوراسیون داخلی متعادل و هماهنگ را می توانید با استفاده ایده ها و نکات دکوراسیون طراحی نمایید.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در خانه شما

هماهنگی و تعادل در دکوراسیون داخلی موضوعی بسیار مهم محسوب می شود که به دلیل اهمیت بایستی در اولویت ها و در مراحل اولیه طراحی قرار گیرد. زیرا بدون تعادل ، کاربران در فضا احساس ناراحتی و اضطراب کرده و برخلاف آن فضای متعادل موجب ایجاد احساسات خوب ، مثبت ، سلامتی و ایجاد احساسات بی نظیر و پایدار می شود.نکات مهم در دکوراسیون هماهنگ و متعادل + تصاویر در ایرناکنکات مهم در دکوراسیون هماهنگ و متعادل + تصاویر در ایرناک

سوالی که مطرح می شود این است ، چگونه می توان طراحی هماهنگ در دکوراسیون منزل ایجاد کرد؟

با به کارگیری راهکارهای هوشمندانه در این مقاله می توان انتخاب های مناسب تری در مراحل مختلف از خرید مبلمان تا طراحی اولیه و چیدمان و اجرای دکوراسیون داشته باشید.

توجه به تناسبات ارتفاعی در دکوراسیون و چیدمان !

در اتاقی که همه ی مبلمان یا وسایل دکوری دارای ارتفاع های یکسانی هستند فضا کمی کسل کننده خواهد شد و کاربران علاقه کمتری به ماندن در فضا دارند به همین دلیل بهتر است ، برای انتخاب

قطعات بلند و کوتاه را با هم ترکیب کنید تا با ایجاد تعادل بصری چشم از یکنواختی خسته نشده و گردش بصری در منزل ایجاد گردد.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

متعادل سازی سنگینی فضا !

میزان سنگینی و تمرکز را در فضا پخش نمایید برای مثال دکوراسیون اتاق خوابی را تصور کنید که یک طرف با چیدمان دکوراسیون ، احساس سنگینی و عدم توازن دارید سعی کنید نوعی از مبلمان را به طرف دیگر اضافه کنید تا در دو طرف توازن برقرار شود.

می توانید از نسبت 3 به 1 استفاده کنید به عنوان مثال ، سه گلدان با ارتفاع های مختلف در یک طرف و یک المان بزرگ دکوری در طرف مقابل سبب ایجاد تعادل در فضا خواهد شد.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

فضاهای تنفس را فراموش نکنید!

در بین مبلمان حتما راه های دسترسی و عبور در نظر بگیرید و درباره اقلام دکوری ، دیوارها و در کل حوزه های منزل از چیدمان بیش از حد اشیاء دکوری کوچک بپرهیزید زیرا یک اتاق نیاز به "فضای تنفس" دارد و با این راهکارها از رایجترین اشتباهات دکوراسیونی آماتورها که استفاده از دکوری های کوچک و زیاد و ترس از خالی ماندن برخی قسمت هاست در امان بمانید! در این مورد می توانید دکوراسیون های منزل به سبک مینیمال را مورد بررسی قرار دهید.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

پرهیز از کمال طلبی و هماهنگی بیش از حد

در طراحی و چیدمان دکوراسیون لازم نیست همه چیز کاملا با هم منطبق و هماهنگ باشد سعی کنید کمال طلبی را کنار گذاشته و با افزودن الگوها و یا یک رنگ جسورانه فضا را متعادل سازید زیرا همخوانی و هماهنگی زیاد در اجزای دکوراسیون یکنواختی ایجاد کرده و جلوه دکوراسیون را از بین می برد به همین دلیل در طراحی دکوراسیون استفاده از رنگ های گرم و سرد در کنار هم و یا استفاده از الگوهای جسورانه توصیه می شود.

پخش کنتراست در فضا !

در دکوراسیون و چیدمان حرفه ای فضا ایجاد تضاد در حوزه های مختلف یکی از نکات قوت طراحی برای متعادل سازی و ایجاد تمرکز در قسمت دلخواه برای اثر بخشی بیشتر است پس از این موضوع غافل نشوید می توانید از عناصر جدید با قدیمی ، رنگ های متضاد ، مات و براق و ... برای ایجاد این تضاد استفاده نمایید.

نقاط قوت را پررنگ سازید!

در دکوراسیون منزل سعی کنید از دارایی ها و ارزشمندی های دکوراسیون بهره گیرید و آن ها را با راهکارهای هوشمندانه در معرض دید و توجه برای اثربخشی بیشتر قرار دهید برای اینکار می توانید از بافت ها رنگ ها و یا قسمت هایی که درتمرکز بصری هستند استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

در حالت کلی می توان گفت در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد فضای داخلی متعادل و هماهنگ به سه چیز بستگی دارد :

  • مبلمان و نوع چیدمان دکوراسیون
  • استفاده از رنگ ، بافت و مقیاس
  • توجه به تناسبات اجزای دکوری و مبلمان

امروزه علم و هنر دکوراسیون در تلفیق با هم راهکارهایی هوشمندانه برای تامین زیبایی و عملکرد مناسب برای کاربران ایجاد می نمایند با توجه به سبک زندگی و مشغله های انسان امروزی استفاده از تخصص طراحان و معماران داخلی و یادگیری چیدمان صحیح نیازی ضروری برای جامعه محسوب می شود زیرا تنش ها و استرس های حاصل از زندگی در شهرهای شلوغ نیاز به مکانی امن برای آرامش به نام خانه را بیشتر کرده و نیازمند وجود فضایی آرام و با کیفیت به دور از هرج و مرج ها می باشد.

طراحی و اجرای معماری داخلی فضا بایستی توسط متخصصین این حوزه انجام شود اما چیدمان و طراحی دکوراسیون امری خلاقانه و هنرمندانه محسوب می شود که به طور ذاتی در وجود انسانی قرار گرفته و نیازمند هدایت درست و یادگیری ترفندها با مطالعه مقالات و مشاهده تصاویر و ویدیوهای آموزشی برای تقویت و همین طور یادگیری اصول و استانداردهایی برای طراحی تخصصی تر می باشد.

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

دکوراسیون داخلی هماهنگ و متعادل در منزل

نکات مهم در دکوراسیون هماهنگ و متعادل + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,140