اگر با سبک پوشش رسمی میانه ی خوبی دارید کراوات و دستمال جیب می تواند ظاهر شما را به کلی تغییر دهد. کراوات و دستمال جیب یک اکسسوری کاملاً مردانه هستند.

راهنمای خرید کراوات و دستمال جیب برای آقایان خوش پوش

هوا کم کم روی سرد خود را نشان می دهد و پاییز نزدیک می شود. فصل پاییز بهترین موقع برای استفاده از لوازم جانبی مد (اکسسوری) است. اگر با سبک پوشش رسمی میانه ی خوبی دارید کراوات و دستمال جیب می تواند ظاهر شما را به کلی تغییر دهد. کراوات و دستمال جیب یک اکسسوری کاملاً مردانه هستند. البته برخی خانم ها نیز از آنها استفاده می کنند اما تأثیری که این دو روی ظاهر مردانه دارند به هیچ عنوان روی سبک پوشش خانمها نخواهند داشت.راهنمای خرید کراوات و دستمال جیب + نکات انتخاب در ایرناکراهنمای خرید کراوات و دستمال جیب + نکات انتخاب در ایرناک

راهنمای خرید کراوات ودستمال جیب برای آقایان

برای داشتن یک استایل زیبا بایستی به نکات ریز توجه ویژه داشت چرا که یک استایل متفاوت در پشت جزئیات آن پنهان شده است. داماد های خوش پوش به این موضوع واقف هستند که همان اندازه که یقه کت و برق واکس کفش از اهمیت بالایی برخوردار است به همان میزان کراوات و دستمال جیبی هم مهم می باشد. اخیراً استفاده از کراوات و دستمال جیبی در کنار هم در میان اکسسوری های داماد ها تثبیت شده و در ایجاد یک استایل مناسب و شیک بسیار دخیل است. در ادامه شما را با نکات ریز خرید یک کراوات و دستمال جیبی مناسب آشنا می کنیم.

با آمدن پاییز کم کم هوا به روی سردی می گذارد که این فصل بهترین زمان برای استفاده از لوازم جانبی مد(اکسسوری) می باشد چنانچه میانه خوبی با سبک پوششی رسمی دارید کراوات و دستمال جیب به طور کلی می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. این اکسسوری کاملاً مردانه است البته باید گفت خانم ها هم گاهی نیز استفاده می کند ولی تاثیری که روی ظاهر مردان می گذارد هیچ وقت روی پوشش خانم ها نخواهد داشت.

کراوات

در خصوص چگونگی پوشیدن کراوات قواعد ساده ای وجود دارد چنانچه پیراهن راه راه یا چهارخانه به تن دارید حتماً به دنبال یک مدل ساده و تک رنگ باشید همین گزینه درباره پیراهن ساده نیز صادق است و اگر پیراهن کتان ساده و تک رنگ است بایستی کراوات طرح دار انتخاب کنید.

کراوات پشمی با طرح راه راه یا چهارخانه بهترین و مناسب ترین گزینه برای فصل پاییز می باشد. این نوع کراوات علاوه بر پر کاربرد بودن و محبوبیتش گردن شما را از سرمای پاییزی حفظ می کند.

سعی داشته باشید که کراوات و پیراهن از یک خانواده رنگ باشند چنانچه پیراهن صورتی به تن دارید کراوات نارنجی یا قرمز گزینه خوبی میباشد و اگر پیراهنتان سفید می باشد کراوات قهوه ای یا سرمه ای و یا مشکی را انتخاب کنید و برای پیراهن مشکی نیز رنگ های سرمه ای و خاکستری گزینه خوبی هستند.

اگر پیراهنی به تن داشتید که دارای یقه عریض و پهن است باید گره را بزرگتر بزنید این مورد در طرف دیگر ماجرا نیز صدق می کند و چنانچه یقه پیراهن شما کوچک و جمع و جور می باشد بایستی گره کوچکی را امتحان کنید.

ست کراوات با پیراهن

دستمال جیب

چیزی که به نظر می آید این است که می توان دستمال جیب را در مراسم های به خصوص و رسمی استفاده کرد چرا که شاید اگر در یک روز عادی دستمال جیب داشته باشید همه نگاه ها به سمت تان جلب می شود و احساس عجیب و بدی را تجربه کنید.

چه سایزی برای دستمال جیبی مناسب است؟

نکته ای که باید بدانید این است که جنس پارچه دستمال جیبی در اندازه آن به طور قطع تاثیر دارد اما معمولاً اندازه آنها ما بین 25 تا 45 سانتی متر می باشد. طبق معمول قواعدش این است که هر چه جنس پارچه لطیف تر باشد اندازه دستمال جیب بزرگتر است.

علت این موضوع این است که پارچه های لطیف داخل جیب سر خورده و پایین می روند پس برای این که نمای جذاب تری داشته باشد و میزان مناسبی خارج از جیب دیده شود بایستی سایز بزرگتری داشته باشد ولی چنانچه پارچه آن ضخیم می باشد سایز های کوچک و متوسط نیز می تواند زیبایی خیره کننده ای داشته باشد.

ست دستمال جیبی

چه نوع تایی برای دستمال جیبی بزنیم؟

چنانچه تصمیم گرفتید یک دستمال جیب سفید داشته باشید حتماً باید یک تایی مسطح و صاف به آن بزنید تا روی جیب کت و شلوار شما یک تک خط سفید استثنایی ایجاد کند. با این حال اهمیت چندانی ندارد که از چه مدل هایی استفاده می کنید ولی حتما مطمئن شوید که نتیجه آخر درهم برهم نباشد.

به این نکته توجه کنید که جیب کتتان باید همسطح با نقاط دیگر کت باشد. البته بیشتر مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که مانع از ایجاد شدن چنین مشکلاتی شوند. اما چنانچه جیب کوچکتر از استاندارد و یا دستمال جیبی کلفتی دارید انواع بیشتری از مدلها را تست کنید تا مدل مناسب تری پیدا کنید.

تلاش نکنید تا با تا زدن دستمال به دور یک کارت آن را صاف در بیاورید چرا که ممکن است در وسط مجلس بیرون زده و استایل و تیپ شما را آشفته کند. در آخر همیشه سعی داشته باشید که تایی ساده ای استفاده کنید چرا که یک تای پیچیده برای دستمال جیب می تواند ریسک بالایی داشته باشد و ممکن است تیپ تان را خراب کند و نکته مثبتی برای پوشش ظاهری شما نخواهد بود.

شما برای تنوع بالا می توانید ویدئوها و عکس های بیشتری را در اینترنت سرچ کنید ولی بهترین کار این است که دستمال های طرح دار شلوغ را به شکل مربع و ساده تا کرده و دستمال های ساده را با فرم های پیچیده تا کنید آن دسته دستمال هایی که دارای حاشیه سوزن دوزی هستند را به صورت مثلثی در جیب قرار داده تا گوشه و کنارهای کار شده بیرون قرار بگیرد.

تا زدن دستمال جیبی

درست کردن کراوات و دستمال جیبی سه اصل مهم می باشد : رنگ ، طرح و پارچه

رنگ

چرخه ی رنگی که در ادامه ملاحظه می کنید برای پیدا کردن رنگ هایی که به هم دیگر می آیند کمک شایانی می کند بنابراین با خواندن این مطلب می توانید طریقه ست کردن رنگ های مختلف را یاد بگیرید.

چنانچه دنبال رنگ های متضاد میگردید پیشنهاد ما برای شما رنگ های مکمل است چرخه ی رنگی که رنگ های مکمل مقابل همدیگر قرار می گیرند. مثل بنفش و زرد ، سبز و قرمز و یا نارنجی و آبی. این رنگ ها متضاد به هم می باشند و در کنار یکدیگر زیبای بی نظیری پیدا می کنند.

اگر علاقه زیادی به رنگ هایی که به هم خیلی نزدیک هستند دارید سعی کنید از رنگ های آنالوگ کمک بگیرید رنگ های آنالوگ رنگ هایی هستند که یک در میان در کنار هم قرار می گیرند مثل نارنجی و زرد ، سبز و آبی و یا بنفش و آبی. ست کردن رنگ های ساده و جذاب بسیار هنرمندانه و ماهرانه می باشد.

یکی از گزینه های دیگر که برای شما وجود دارد استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید ، بژ ، مشکی و خاکستری می باشد چرا که یک کراوات با رنگ خنثی به شکل بسیار جذابی با یک دستمال جیبی رنگی می تواند قشنگی خیره کننده ای داشته باشد و یا برعکس.

جالب است بدانید رنگ های خنثی قابلیت ست شدن با هر رنگی را دارند شما به سادگی می توانید یکی از اکسسوری هایتان را به رنگ دلخواه و دیگری را به رنگ خنثی انتخاب کنید.

چنانچه پیراهن سفیدی زیر کت به تن دارید می توانید دستمال جیب خود را نیز سفید انتخاب کنید مخصوصا اگر قرار است کت مشکی یا سرمه ای بپوشید و از آنجایی که رنگ سفید یک رنگ خنثی محسوب می شود شما می توانید هر رنگی دلتان خواست انتخاب کنید.

جالب است بدانید با کت تک نیز می توانید دستمال جیب داشته باشید بعضی از افراد به خاطر خوش تیپ شدن با ژاکت مثل ژاکت جین دستمال جیب استفاده می کنند. در حالت کلی شما باید با اصول لوازم جانبی آشنا باشید تا یک پوشش جذاب داشته باشید برای استفاده از آن در پوشش روزمره حتماً باید به رنگ و جنس دستمال توجه بیشتری داشته باشید.

همیشه سعی تان این باشد که طرح ها و رنگ های متنوعی را تست کنید طرح های گینگام یا چهارخانه در رنگ های غلیظ و اصلی می تواند انتخاب درست و مناسبی باشند. از آنجایی که برخلاف کروات ، دستمال جیب بخش زیادی از تیپ و پوشش شما را شامل نمی شود بنابراین می توانید قواعد را زیر پا گذاشته و گزینه های مختلفی را امتحان کنید.

در نهایت می توان گفت راه های متفاوتی برای استفاده از دستمال جیب است که محبوب ترین ها مدل ساده می باشد که می توان به راحتی دستمال را تا کرده به داخل جیب خود بگذارید تنها کافیست یک خط راست بالای جیبتان ایجاد کند و باید بدانید برای مراسم های ویژه مدل تاجی گزینه مناسبی می باشد.

ست کراوات و دستمال جیبی

نحوه پوشیدن

همانطور که در دنیای مد ایرناک گفتیم برای استفاده در پوشش روزمره ترکیب کراوات ساده و تیره رنگ شلوار چینو ، پیراهن چهارخانه در رنگ های اصلی ژاکت جین گزینه مناسبی می باشد و در آخر استفاده از یک دستمال جیب همرنگ با پیراهن داخل جیب ژاکت تیپ متفاوتی به شما می دهد. در فصل بهار به جای اینکه ژاکت جین و پیراهن بپوشید می توانید تنها از یک پیراهن جین استفاده کنید و برای این سبک حتماً توجه داشته باشید که رنگ این تیره نباشد.

مدل کراوات راه راه پشمی گزینه مناسبی بین کراوات ها می باشد. دستمال جیب سفید به همراه یک کت سرمه ای تک بسیار جذاب می باشد. چنانچه یک شلوار جین و پیراهن سفید پوشیدید سبک پوشش شما نیمه رسمی خواهد شد.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم که کراوات مدل راه راه پشمی گزینه خوبی می باشد بنابراین بهتر است خطوط کراوات به رنگ سرمه ای یا رنگهای خنثی از جمله شیری ، قهوه ای ، سیاه و سفید ، بژ و خاکستری باشد به عنوان مثال کراوات زرد و سرمه ای ترکیب جذابی خواهند داشت.

آبی پر رنگ و رنگ قهوه ای را نیز تست کنید. برای فصل پاییز جلیقه گزینه ایده آلی است آن را به همراه یک پیراهن آبی ، صورتی و یا سفید ساده بپوشید و کراوات را نیز طرح دار انتخاب کنید و باید بدانید طرح چهارخانه برای این سبک بسیار جذاب خواهد شد.

و در آخر می توان گفت دستمال جیبی و کراوات را بایستی یک لوازم جانبی همه کاره و زیبا برای خوشپوش شدن دانست چرا که ظاهر خاص و متفاوتی به شما می بخشد البته این را هم متذکر شویم که برای فصل های مختلف دیگر محدودیتی نیز در پوشیدن آنها نیست و علاوه بر پاییز و زمستان می توانید در روزهای گرم تابستان و بهاری نیز که هوا خوب است آنها را بپوشید به شرطی که اصول و قواعد آن را از نظر جنس و نوع مد نظر داشته باشید.

این مطلب مفید بود؟
راهنمای خرید کراوات و دستمال جیب + نکات انتخاب
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,750