شلوارهای تنگ از پرطرفدارترین طرح ها هستند که به راحتی می شود آنها را با سایر لباسها ست کنید اما شلوارهایی که گشاد هستند کمی پیچیده ترند و آنها را نمی توان با هر چیزی ست کرد.

مانتو مناسب که به شلوار دمپا گشاد میاد

شلوار دمپا گشاد از لباس هایی است که به همه می آید و یعنی مهم نیست چاق باشید یا لاغر ، کوتاه یا بلند و با هر فرم اندامی که باشید می توانید شلوار دمپا گشاد بپوشید البته توجه کنید که شلوار گشاد با شلوار دمپا گشاد تفاوت دارد. این شلوارها از دهه هفتاد مد شد و فقط از زانو به پایین گشاد می شود. اما شلوارهای دمپا گشاد نیز مدل های متنوعی دارند که باید با توجه به استایل خود از میان آن ها انتخاب کنید. اما چطور شلوار دمپا گشاد بپوشیم؟شلوار دمپا را با چه مانتویی بپوشیم؟ در ایرناک شلوار دمپا را با چه مانتویی بپوشیم؟ در ایرناک

شلوار دمپا را با چه مانتویی بپوشیم؟

انتخاب شلوار مناسب

بر خلاف تصور عموم ، شلوارهای دمپا گشاد نیز انواع مختلفی دارند و فاکتورهایی مثل طول فاق ، بلندی ، گشادی پاچه شلوار و جنس و رنگ مدل های متنوعی را وجود می آورند. برای انتخاب شلوار دمپاگشاد مناسب باید به نکات زیر توجه کرد :

 • هرچه بلندتر باشید پاچه های شلوار می تواند گشادتر باشد اما خانم های قدکوتاه نمی توانند از شلوارهای خیلی گشاد در قسمت دمپا استفاده کنند که البته استفاده از این شلوارها به طور کلی توصیه نمی شود.
 • بلندی این شلوارها باید به اندازه ای باشد که به زمین نرسد تا کثیف و پاره نشود پس اگر قد کوتاه یا پاهای کوتاهی دارید با این شلوارها کفش پاشنه بلند بپوشید.
 • شلوار دمپاگشاد هفت هشتم نیز برای خانم های قدکوتاه مناسب است.
 • اگر پاهای کوتاهی دارید شلوار فاق بلند انتخاب کنید در غیر این صورت هر طول فاقی می توانید بپوشید.
 • این شلوارها با هر فرم اندامی سازگارند مخصوصا اگر باسن بزرگ و ران های چاق داشته باشید.
 • خانم های لاغر هم به راحتی می توانند از شلوار دمپا گشاد استفاده کنند و ظریف تر و خوش اندام تر به نظر برسند.
 • پارچه شلوار دمپاگشاد باید محکم و مقاوم باشد و شل و نازک نباشد.

استایل شلوار دمپا گشاد

 • به دلیل فرم دوگانه این شلوارها آن ها را هم می توان با بلوز گشاد و هم با بلوز تنگ پوشید.
 • با شلوارهای جین دمپاگشاد بلوز های راحتی و تیشرت یا هر نوع بلوزی چه رسمی و چه مجلسی می توانید بپوشید اما با شلوار دمپای پارچه ای مثل کرپ یا ساتن بلوز مجلسی و رسمی بپوشید.
 • برای پوشیدن مانتو با شلوار دمپا گشاد دقت کنید که بلندی مانتو روی زانو یا بالای زانو باشد تا شلوار اثر لاغر کنندگی خود را نشان دهد.
 • توصیه می شود مانتویی که با شلوار دمپا گشاد می پوشید فیت باشد یعنی تنگ یا گشاد نباشد.

چه کسانی شلوار پاچه گشاد بپوشند؟

شلوارهای پاچه گشاد از زانو به پایین گشاد می شوند و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع شلوار را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه دارید و نباید چندان تنگ و چسبان باشد. این مدل شلوار تقریبا برای همه مناسب است اما افراد لاغر و بلندقد بهتر است به دنبال شلوارهای فاق بلند باشند. کسانی هم که پایین تنه درشت تری دارند بهتر است به دنبال شلواری باشند که کاملا قالب پاهایشان باشد.

هنگام خرید توجه کنید شلوار های پاچه گشاد باید از زانو به بالا کاملا اندازه و مناسب باشد و از زانو به پایین گشادتر شود. قد آن نیز باید کاملا با زمین مماس باشد و کاملا روی پاهای شما را بپوشاند یا روی کفش بیاید ، قد شلوار نباید به گونه ای باشد که جلوی شلوار تا بخورد و صاف نباشد.

با شلوار پاچه گشاد چى بپوشیم؟

اگر با این شلوار یک بلوز ابریشمی با آستین پرنسسی (کمی پف دار) یا یک بلوز آستین کوتاه یا دکلته بپوشید واقعا برازنده می شوید البته یک کمربند زیبا نیز می تواند بر زیبایی شما بیفزاید. برای کفش نیز بهتر است که یک کفش پاشنه بلند اسپرت (مثلا پاشنه یکسره) را انتخاب کنید.

پنج نکته برای پوشیدن شلوار گشاد

نکات دیگر

شلوارهای تنگ از پرطرفدارترین طرح ها هستند که به راحتی می شود آنها را با سایر لباسها ست کنید اما شلوارهایی که گشاد هستند کمی پیچیده ترند و آنها را نمی توان با هر چیزی ست کرد و برای شیک تر شدن استایل این شلوارها باید دقت بیشتری کرد. فصل سرد زمستان که به اتمام برسد زمان آن می رسد که شلوارهای گشادتر را از کمد بیرون آورد و آن را با لباس های زیبا و رنگارنگ تابستانی پوشید. اگر می خواهید در این شلوارها شیک تر و جذاب تر دیده شوید ، نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

۱ ) شلوار گشاد را در رنگهای خنثی ، مثل خاکستری ، مشکی ، سفید ، کرم و یا شتری انتخاب کنید

پوشیدن شلوار گشاد - مد و زیبایی

اگر مدتهاست شلوار مدل گشاد تن نکرده اید ، انتخاب رنگی که مناسب اندام و هماهنگ با سایر لباس هایتان باشد کمی دشوار خواهد بود. اما رنگهای خنثی همیشه راحت ترین رنگهای انتخابی هستند که به راحتی می توانید آنها را با رنگهای مختلف ست کنید. هرچند ما مخالف رنگهای شاد و جذاب نظیر قرمز یا نارنجی نیستیم اما اگر انتخاب برایتان سخت است بهترین گزینه رنگهای خنثی هستند.

۲ ) شلوار گشاد جین بپوشید

پوشیدن شلوار گشاد - مد و زیبایی

شلوار گشاد جین در رنگ تیره ، می تواند برای یک گردهمی دوستانه مناسب باشد. همین طور ، طرح مناسب و شیکی برای سرکار رفتن است. این مدل شلوار را با کفش های تخت یا پاشنه دار و حتی کفش های کتانی ست کنید.

۳ ) پیراهنتان را در شلوار قرار دهید

پوشیدن شلوار گشاد - مد و زیبایی

با نشان دادن خط کمر کاری می کنید که اندامتان زیباتر جلوه کند. اگر بلوز یا پیراهنی که با شلوار گشاد به تن کرده اید روی کمر را بگیرد باعث می شود نامرتب به نظر برسید.شاید یک پیراهن گشاد روی شلوار تنگ زیبا جلوه کند اما بلوز گشاد در کنار شلواری که همین خصوصیت را دارد جلوه خوبی نخواهد داشت.

۴ ) از سر تا پا یکرنگ بپوشید

پوشیدن شلوار گشاد - مد و زیبایی

می توانید این سبک را نیز انتخاب کنید ، یک رنگ را در نظر بگیرید و از سر تا پا لباسهایتان را در همان رنگ انتخاب کنید. این یکدست بودن نیز سبک خاصی خواهد بود. یکرنگ بودن لباس ها شما را بیشتر به چشم می آورد. در عین حال می توانید قد شلوار را حتی بلندتر از روی کفش در نظر بگیرید. دیده نشدن پا و کفش باعث می شود قد بلندتر به نظر برسید.

۵ ) شلوار گشاد با دمپای کوتاه بپوشید

پوشیدن شلوار گشاد - مد و زیبایی

شاید این مدل را دوست نداشته باشید. این استایل کمی ریسکی تر از انتخاب یک شلوار سراسر بلند است. اما در عین حال این مدل شلوار می تواند با نشان دادن مچ پاهایتان سبک خاصی به استایل شما بدهد. برخی از اندام ها مناسب این مدل لباس پوشیدن هستند ، شما نیز می توانید این بار یک شلوار گشاد با قدی برش داده شده و کوتاهتر را امتحان کنید شاید از آن خوشتان آمد. این مدل شلوار را بهتر است با کفشی زنانه و پاشنه دار بپوشید.

شلوار گشاد خصوصا با پارچه های نخی یا لینن انتخاب مناسبی برای زمانهایی که هوا گرم می شود هستند. لازم است برای استقبال از تابستان دو رنگ شلوار گشاد در کمد هر خانمی باشد.

بازدید : 137,345 بار
شلوار دمپا را با چه مانتویی بپوشیم؟
4.6
out of
5
(
8
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,680