اگر می خواهید در یک قرار یا یک شب مهم کراوات بپوشید، در این بخش از دنیای مد ایرناک چند نکته درباره نحوه ی بستن یک کراوات وجود دارد.

آموزش تصویری 6 مدل شیک بستن و گره زدن کراوات به صورت مرحله به مرحله

کراوات یک وسیله جانبی است که می تواند لباس غیر رسمی را شیک سازد ، کراوات باعث می شود که شما پیچیده تر و مدرن تر بنظر برسید ، چه آن را با یک پیراهن بپوشید و یا یک کت و شلوار کامل تنتان کنید ، مشاغلی وجود دارد که نیاز دارد کراوات بپوشید و این ممکن است دلیل آن باشد که مردم دوست ندارند در محیط های غیر رسمی کراوات بپوشند ، با این حال ، کراوات هنگامی که با یک لباس غیر رسمی پوشیده شود ، خیره کننده است ، چرا که افراد زیادی لباس های غیر رسمی خود را با کراوات نمیپوشند ، اگر می خواهید در یک قرار یا یک شب مهم کراوات بپوشید ، در این بخش از دنیای مد ایرناک چند نکته درباره نحوه ی بستن یک کراوات وجود دارد.آموزش تصویری 6 مدل شیک بستن کراوات + مرحله به مرحله در ایرناک آموزش تصویری 6 مدل شیک بستن کراوات + مرحله به مرحله در ایرناک

روش های بستن کراوات

روش های مختلف بستن کراوات

چگونگی بستن مرحله به مرحله کراوات :

راه های زیادی برای بستن کراوات وجود دارد ، شما می توانید طرح های جسورانه ای را در موارد خاص امتحان کنید و اگر می خواهید همیشه برجسته و عالی بنظر برسید ، در اینجا چگونگی انجام این کار است.

اولین آموزش : بستن گره کراوات ویندزور

این ساده ترین و سنتی ترین راه برای بستن یک کراوات است ، این روش با پارچه ضخیم انجام میشود و یک مثلث متقارن است که اعتماد بنفس کسی که میپوشد ، را افزایش می دهد ، این مدل بیشتر در رویداد های رسمی و نیمه رسمی توسط سیاستمداران و مقامات دیگر پوشیده شده است.

راهنمای مرحله به مرحله :

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف به سمت پایین آویزان باشد و طرف پهن تر به سمت راست (و یا بسته به نوع اولویت شما) باشند ، کراوات را به گونه ای تنظیم کنید که طرف پهن تر بلند تر از طرف دیگر باشد ، انتهای پهن تر را در انتهای باریک بکشید و آن را زیر انتهای باریک ببرید ، آن را بکشید تا یک گره آزاد ایجاد کنید ، طرف پهن تر را در انتهای طرف باریک قرار دهید و آن را روی گره ای که در مرحله قبلی ایجاد کرده اید ، بیاندازید ، انتهای پهن تر را از زیرِ گره بکشید ، گره را دوباره بکشید و آن را از گره قبلی بیرون بیاورید ، در میان قسمت های گره ، انتهای پهن تر را بچرخانید و گره را طوری تنظیم کنید تا بطور مناسب قرار گیرد.

طریقه بستن کراوات

بستن کراوات در مدل های مختلف

دومین مدل : بستن کراوات ویندسور

این مدل شبیه گره Windsor کامل است ، اما راحت تر است ، برای مناسبت هایی با پارچه سبک تر مانند ابریشم و برای لباس های روزانه و زمانی که شما عجله دارید ، مناسب است.

چگونگی بستن مرحله به مرحله این مدل

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف آویزان باشد و طرف پهن تر به سمت راست (و یا بسته به نوع اولویت شما) باشد ، کراوات را به گونه ای تنظیم کنید که طرف پهن تر بلند تر از طرف دیگر باشد ، انتهای پهن تر را در انتهای باریک بکشید و آن را زیر انتهای باریک رد کنید ، آن را بکشید تا یک گره آزاد ایجاد کنید ، سمت پهن تر را روی سمت دیگر بکشید و آن را پشت گره انداخته و سپس از روی گره رد کنید ، در بین لایه ها گره را طوری تنظیم کنید تا بصورت مناسب قرار گیرد.

بستن گره کراوات ویندسور

آموزش تصویری بستن کراوات ویندسور

مدل سوم : مدل کراوات فورین هند

این مدل چنانچه در دنیای مد ایرناک گفته شده است همچنین به عنوان مدلی برای پسر های مدرسه ای شناخته شده است ، این مدل آسان ترین راه برای مبتدیان است ، اگر می خواهید سریع و ساده باشد ، انتخاب ایده آلی است.

چگونگی انجام مرحله به مرحله :

·کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف آویزان و انتهای پهن تر در سمت راستتان قرار گیرد ، کراوات را طوری تنظیم کنید که طرف دیگر نسبت به این طرف ، کمی بلند تر باشد ، طرف پهن تر را از میان طرف دیگر رد کنید ، · طرف پهن تر را زیر طرف دیگر قرار دهید ، یکبار دیگر بدورش بچرخانید ، طرف پهن تر را بصورت ایستاده ، پشت گره قرار دهید و طرف پهن تر را زیرِ اولین گره ببرید و طوری آن را تنظیم کنید که بشکل مناسب قرار گیرد.

آموزش مدل بستن کراوات

بهترین روش های بستن کراوات

مدل چهارم : آموزش بستن کراوات یک گره Kent

این گره اصلاح شده ی مدل Four in hand است ، این مدل برای کراوات های ضخیم با پیراهن هایی با یقه باریک مناسب است و یک ایده خوب برای مردان قد بلند و کسانی که همیشه یک مدل کراوات میبندند ، است.

چگونگی بستن مرحله به مرحله ی این مدل :

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دوطرف آویزان باشد و انتهای پهن تر را در سمت راست خود بگذارید ، کراوات را طوری تنظیم کنید که طرف پهن تر ، نسبت به طرف دیگر بلند تر باشد.

سمت پهن تر را از زیر سمت دیگر عبور دهید ، یک حلقه روی سمت باریک ایجاد کنید ، سمت پهن تر را بین کراوات و گردن خود قرار دهید و به سمت پایین بکشید و در نهایت گره را تنظیم کنید تا به صورت مناسب قرار گیرد.

آموزش بستن کراوات یک گره

آموزش تصویری مدل بستن کراوات یک گره

مدل پنجم : آموزش بستن کراوات گره ی مدل پرنس آلبرت

گره ی مدل پرنس آلبرت شبیه یک گره Windsor کامل است ، تنها تفاوتش این است که گره در یک جهت پیچیده شده و بیشتر به شکل نامتقارن شکل می گیرد ، این مدل مناسب برای کراوات های ضخیم و مردان کوتاهتر است.

چگونگی بستن گام به گام این مدل :

از آنجایی که نیاز به دو یا چند پیچش دارد ، طرف پهن تر باید بلند تر از سمت باریک باشد ، انتهای باریک را با انتهای پهن بپیچید ، این کار را 2 بار یا بیشتر انجام دهید ، هر چه بیشتر بپیچید ، گره ضخیم تر می شود ، بعد از پیچش نهایی ، یک حلقه ایجاد کنید و سمتِ باریک تر را از میان آن حلقه رد کنید و به سمت پایین بکشید ، گره را طوری تنظیم کنید که بصورت مناسب قرار گیرد.

بستن کراوات مرحله به مرحله

آموزش نحوه بستن انواع گره کراوات

مدل ششم : گره ی پاپیون

پاپیون ، یک نوع کراوات کلاسیک است که برای هر مناسبتی در شب مناسب است.

چگونگی بستن مرحله به مرحله این مدل :

طولش را طوری تنظیم کنید تا سمت راست کمی بلند تر از سمت چپ باشد ، سمت بلند تر را از روی سمت کوتاه تر رد کنید ، تا مدل V تشکیل شود ، با دو لایه کردن قسمت کوتاه تر و قرار دادنِ آن روی یقه ی خود ، حلقه ای ایجاد کنید ، حلقه ای که ایجاد کردید را با انگشت شست و انگشت اشاره خود نگه دارید ، و همان کاری که برای سمت دیگر انجام دادید ، دوباره تکرار کنید ، آن را در دست راست خود بگیرید و سمت چپ را طریق باز کردن پاپیون ، از میانش رد کنید ، اگر سمتی شل بود ، باید آن را در حلقه پشت گره قرار دهید که در مراحل قبلی درست کردید ، در نهایت پاپیون خود را تنظیم و سفت کنید.

آموزش بستن کراوات پاپیونی

آموزش تصویری طرز بستن کراوات پاپیونی

فیلم آموزش بستن کراوات به زبان فارسی

بازدید : 2,892 بار
آموزش تصویری 6 مدل شیک بستن کراوات + مرحله به مرحله
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,010
بستن