در این بخش ازدنیای مد ایرناک به آموزش یک مدل ساده از پرده می پردازیم که بسیاری از پرده های موجود در بازاربراین اساس دوخته شده اند .

آموزش مرحله به مرحله دوختن پرده پذیرایی

تعویض پرده یکی از آسان ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون منزل است . شما برای تغییر دکوراسیون منزل به جای هزینه اضافی می توانید با کمی سلیقه و دقت پرده ای جدید برای نقاط مختلف منزلتان بدوزید. در این بخش ازدنیای مد ایرناک به آموزش یک مدل ساده از پرده می پردازیم که بسیاری از پرده های موجود در بازاربراین اساس دوخته شده اند .آموزش مرحله به مرحله دوختن پرده پذیرایی + تصاویر در ایرناکآموزش مرحله به مرحله دوختن پرده پذیرایی + تصاویر در ایرناک

روش دوختن پرده

آموزش دوخت پرده های پلیسه

گام اول آموزش دوخت پرده : اندازه گیری دقیق

برای دوخت پرده ابتدا به اندازه گیری دقیق عرض و طول پنجره می پردازیم. اگر دو طرف دیوار بود ابتدا با متر از یک دیوار تا دیوار دیگر را اندازه می گیریم سپس ارتفاع را از سقف تا کف زمین اندازه گیری می کنیم . اگر پنجره از عرض و از طول کوتاه بود ، 10 سانت از طرف چپ و راست هر یک و10 تا 20 سانت از پایین پنجره اضافه می گیریم.

هنگام دوخت پرده اگربخواهیم پرده را به چوب پرده معمولی وصل کنیم ، 5 سانت از قد پرده کم می کنیم اما اگر بخواهیم چوب پرده معلوم نباشد قد پرده را تغییر نمی دهیم و فقط به سوراخ پایین نوار پرده گیره ها را وصل می کنیم . هنگام دوخت پرده اگر از میل پرده حلقه دار استفاده می کنید ، 8 سانت از قد پرده کم می کنیم .

اندازه گیری دوخت پرده

آموزش دوخت پرده های ساده

گام دوم آموزش دوخت پرده : تعیین مقدار پارچه مورد نیاز

بیشتر پرده های موجود در بازار سه یا دو متر عرض دارند . پارچه های با عرض سه متر ، معمولا عرض شان به قد پرده می افتد؛ مثلا پرده های حاشیه دار و متراژی که شما خریداری می کنید به اندازه دوبرابر و نیم (یا سه برابر برای پارچه های توری) یا دوبرابر طول میل پرده است. به بیان دیگر :

طول پرده : طول پنجره +10 تا 20 سانت اضافه برای پایین پرده

عرض پرده : سه برابر میل پرده +20 سانت (برای هر طرف پرده 10 سانت)

نکته : برای زیر پرده ای به اندازه عرض پنجره به اضافه 10 سانت اضافه از هر طرف در نظر می گیریم.

دوخت پرده پذیرایی شیک

نحوه دوخت پرده پذیرایی پیله دار

گام سوم آموزش دوخت پرده : نحوه دوخت پرده پلیسه

دو روش برای دوخت پرده پلیسه وجود دارد.

در روش اول :

ابتدا نوار پرده را دوخته و سپس آن را جمع می کنیم.

در روش دوم :

پرده را به شکل پیلی دار می دوزیم . بهترین شکل ممکن برای دوخت پرده به صورت پیلی داراین است که اول نوار پرده را بدوزیم و بعد پیلی ها را ، این حالت برای پرده هایی که پارچه لغزنده دارند مناسب است . در بخش دنیای مد ایرناک می خوانید که گاهی نیز اول پیلی را می دوزیم و بعد نوار پرده را.

برای دوخت پیلی ها بهتر است اندازه آنها بین 10 تا 15 سانت باشد یعنی از 10 سانت کمتر نباشد و از 15 سانت بیشتر نشود. برای اینکه بدانیم چه تعداد پیلی برای پرده خود بدوزیم عرض پارچه را تقسیم بر اندازه (سانتی متر) پیلی ها می کنیم .

نکته : پارچه که برای هر پیلی 10 سانت نیاز داریم 30سانتی متر می شود.

این مطلب مفید بود؟
آموزش مرحله به مرحله دوختن پرده پذیرایی + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,250