این مساله بسیار مهم است، زیرا وقتی مشتریان یک هتل را انتخاب می کنند, سوال این است که آیا خواب خوب شبانه ای را خواهند داشت یا خیر. وقتی سرو صدا در هتل وجود داشته باشد, بعید است مشتریان مجددا به آن هتل برگردند.

هنر و علم آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی هتل

زمانی که مردم به هتل ها فکر می کنند, اولین چیزی که ذهن آن ها را درگیر می کند, این است که آیا برای داشتن یک خواب شبانه خوب مکان مناسبی است یا خیر. نظرسنجی های جهانی از شرکت هایی مانند قدرت جی دی به طور مداوم نشان داده اند که یکی از متداول ترین شکایت های مهمانان سروصدا است.هنر و علم آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی هتل + عکس در ایرناکهنر و علم آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی هتل + عکس در ایرناک

این مساله بسیار مهم است ، زیرا وقتی مشتریان یک هتل را انتخاب می کنند, سوال این است که آیا خواب خوب شبانه ای را خواهند داشت یا خیر. وقتی سرو صدا در هتل وجود داشته باشد, بعید است مشتریان مجددا به آن هتل برگردند.

طراحی دکوراسیون هتل

طراحی داخلی هتل با طراحی آکوستیک

آکوستیک در طراحی داخلی هتل ها

آکوستیک در طراحی داخلی هتل ها اغلب نادیده گرفته شده است بنابراین چنانچه در بخش دکوراسیون دنیای مد ایرناک گفته ایم تعجب آور است که کم تر از یک دهه پیش, طراحی آکوستیکی حتی در دستور کار معماران نبود.

ایسام ازدین, معمار طراحی اصلی در اداره ملی مهندسی, گفت : " یک میزگرد بحث در دبی به نام " خواب خوب " درست شد. آنجا یک عدم سوتفاهم کامل وجود داشت ، عدم تجربه ، و عدم برجسته سازی مهم بودنش."

بنا به گفته جیسون هیرد, مدیر ارشد توسعه فنی " جی دبلیو ماریوت مارمویس "پیوستن به مقررات آکوستیک فقط مشاوره بود ، تا زمانی که اخیرا در سال 2014 اجباری شد. "هنوز ، " او می گوید ، "هیچ کس نمی داند که چنین قوانینی وجود دارد."

عدم انجام این کار نه تنها به هتل آسیب می رساند ، بلکه مشتریان خود را از دست می دهند, و به معنای داشتن اتاق های نزدیک (و حتی کل هتل) برای ارتقا آکوستیک, مهمان ها و از دست دادن درآمد است.

نکات طراحی آکوستیک هتل

آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی

عناصر طراحی آکوستیک در هتل :

ممکن است یک راه حل واضح و روشن برای دور نگه داشتن هتل ها از سر و صدا اضافه کردن فرش به زمین, استفاده از مبلمان نرم و بالش روی دیوارها باشد. با این حال, آکوستیک در طراحی داخلی هتلها کمی پیچیده تر از آن است. چهار عنصر مهم وجود دارند که این علم را تشکیل می دهند.

فرکانس صدا

این تعیین می کند که آیا صدای تولید شده ، بالا یا پایین است. امواج صوتی با فرکانس بالا, صداهای بلند (مانند جیر جیر) را ایجاد می کنند, در حالی که امواج فرکانس پایین صداهای کمی را ایجاد می کنند.

جذب و رفلکس صوت

مصالح ساختمانی صدا را جذب و انعکاس می دهند. به طور کلی, مواد متخلخل سبک صداها را جذب می کنند. اینها منسوجاتی مانند فرش, پرده ها و لوازم داخلی هستند.

از طرف دیگر اجسام متراکم و سخت مانند بتن, شیشه و فولاد بازتاب دهنده صوت هستند که به معنی مفید بودن آن در مناطقی است که مهمانان و کارکنان باید به وضوح صدای یکدیگر را بشنوند. این شامل اتاق های کنفرانس و دیگر مناطق اشتراکی خواهد بود.

عناصر طراحی آکوستیک

طراحی داخلی هتل با توجه به آکوستیک

عناصر مهم آکوستیک در طراحی داخلی هتل

انتشار صوت

علاوه بر جذب و انعکاس, مواد می توانند صوت را منتشر - یعنی پخش کنند. زمانی که انرژی صوتی به سطوح ناهموار و نامنظم برخورد می کند, به جهت های مختلف برگشت داده می شود.

این کار ، به پراکندگی یا شکستن آن کمک می کند و طبق آنچه در دنیای مد ایرناک می خوانید بدان معنی است که طراحان تنها با استفاده از مواد نرم در سطوح ، این کار را ممکن می سازند. سقف های محدب و دیوارهای بافت دار ، می توانند راه حل های خلاقانه ای باشند و انعطاف پذیری بیشتری در طراحی ایجاد کنند.

طنین

یک اتاق کاملاً خالی با سطوح صاف و سخت, زمان های طنین و بازتاب بلندی دارد. آن را با مردم پر کنید (که بدن آن ها نرم و جاذب صوتی است) و زمان بازتاب دهنده را کم کنید.

بازتاب یا طنین یک عنصر مهم است که آسایش صوتی را تعیین می کند. برای مثال, هنگام ورود به نواحی باز مانند لابی هتل بزرگ, شما نمی خواهید که مهمانان صدای زیادی داشته باشند. لابی اساساً میزان اقامت آن ها را تنظیم می کند, بنابراین شما می خواهید هر صدایی به سرعت پخش شود و منطقه نسبتاً آرام باشد.

روانشناسی دکوراسیون داخلی

آکوستیک یا سر و صدا در هتل ها

ارتباط آکوستیک با الزامات فنی :

همان طور که در بالا اشاره شد ، طراحی آکوستیم خوب به معنی فدا کردن زیبایی شناسی بصری نیست. در حقیقت ، برخی از آخرین مطالب صوتی ، راه حل های بسیار خلاقانه را ارائه می دهند. برای مثال ، دیوارهای پچ پچی ، سفارشی تولید می شوند ، "فضای پوشیده از پارچه" است و اصولاً برای کنترل صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از محصولات آن ها ، که به نام "باد پچ پچ" نامیده می شود ، از سقف آویزان می شوند تا "جذبی متمرکز یا گسترده" ارائه دهند و می توانند به راحتی با هر موضوعی تطبیق یابند.

نگاه دقیق به طراحی داخلی آکوستیک :

یکی از عوامل متمایز کننده شرکت خود را طراحی کنید (و خودتان را به عنوان یک متخصص در این منطقه انتخاب کنید (خوب برای برند شما). یک کتابخانه از محصولاتی ایجاد کنید که هر دو جاذبه بصری و کنترل صدا خوب را ارائه می کنند ، چه شما به ضد صدا نیاز دارید و چه ندارید ، سطوح مختلف جذب ، یا تغییر مسیر وجود دارند.

 

هنر و علم آکوستیک در طراحی دکوراسیون داخلی هتل + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,610