شلوار جین، همان شلواری که همه مان یکی از آن را داریم و می پوشیم، انواع مختلفی دارد. تا حالا به انواعش فکر کرده اید؟

اول قرار نبود این متن ، این طوری شود. قرار بود متنی باشد درباره این که چه شلوار جینی را بپوشیم! اما وقتی جستجو درباره این موضوع را شروع کردم ، فهمیدم شلوار جین انواع خیلی متنوع تری از آنچه که فکرش را می کردم ، دارد! این شد که تصمیم گرفتم اول یک بار برای خودمان معلوم کنیم که با چه جین هایی مواجهیم ، تا بعد برویم سراغ انتخاب یکی از آن ها!معرفی انواع مدل شلوار جین مد روز + تصاویر در ایرناک معرفی انواع مدل شلوار جین مد روز + تصاویر در ایرناک

جین راسته (straight)

جین راسته (straight)

همه می شناسندش. اغلب آقایان سراغ این نوع از شلوار جین می روند. عرض این شلوار از زانو تا لبه پایین تقریبا یکسان می ماند.

 

جین چسبان (skinny)

جین چسبان (skinny)

از اسمش معلوم است؛ از بالا تا پایین ، به پا می چسبد. مشتری آن اغلب ، خانم ها هستند. جین های خیلی چسبان (super skinny) هم وجود دارند که از جین نازک و کشی دوخته می شوند تا مثل ساپورت به پا بچسبند.

 

جین دم پا گشاد (flared)

جین دم پا گشاد (flared)

به آن پاچه گشاد هم گفته می شود. این شلوارها از زیر زانو گشاد می شوند و شکل A می گیرند.

 

جین چکمه ای (bootcut)

جین چکمه ای (bootcut)

اسمش را از خودمان درآورده ایم! چون در انگلیسی این نوع از جین اسم متفاوتی دارد ، اما در فارسی نه. شلوارهای چکمه ای ، چیزی بین جین راسته و جین پاچه گشاد هستند. یعنی از زیر زانو اندکی گشاد می شوند ، اما نه آن قدر که شکل A بگیرند. جین های چکمه ای زنانه معمولا در بالای زانو خیلی تنگ هستند و از زیر زانو کمی باز می شوند. جین های چکمه ای مردانه در بالای زانو هم چندان چسبان نیستند و بیشتر به راسته شبیه اند.

 

جین پسرانه (boyfriend)

جین پسرانه (boyfriend)

این نوع جین هم کمتر در ایران دیده شده. جین هایی که برعکس چکمه ای ها ، در بالای زانو گشاد و آزاد هستند ، و زیر زانو چسبان می شوند. معمولا این جین ها کوتاهند یا پاچه هایشان تا روی ساق تا خورده. همچنین اغلب پاره و سنگ شور شده استفاده می شوند.

 

جین بگی (baggy)

جین بگی (baggy)

اسمش همین است : بگی. شلوار جین خیلی گشاد و شل و ولی که اغلب هم کمرش خیلی پایین تر از جایی که باید ، قرار می گیرد! این جین به خاطر پوشیده شدن توسط رپرهای معروف به شهرت رسید و هنوز هم مختص به گروه های خاصی ست. زنان کمتر از این مدل می پوشند.

 

جین گشاد (wide leg)

جین گشاد (wide leg)

ما به این هم می گوییم پاچه گشاد ، اما درواقع این نوع از جین مثل دامن شلواری از بالا گشاد شده؛ نه این که مثل دم پا گشادها از زیر زانو گشاد شده باشد.

 

جین برمودا (cropped)

جین برمودا (cropped)

کمی کوتاه است ، اما نه آن قدر که شلوارک شود. فقط تا ساق پا.

بازدید : 13,969 بار
معرفی انواع مدل شلوار جین مد روز + تصاویر
5.0
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,960
بستن