عطر و رایحه یکی از مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر جذب مشتریان و ایجاد حس خوشایند در آن ها دارد.

جذب مشتری و تاثیر عطر و رایحه در طراحی دکوراسیون رستوران

بویایی اولین حواس ما است؛ یعنی ، بو ابتدایی ترین و اصلی ترین روش جمع آوری اطلاعات از محیط پیرامون است. به محض اینکه بینی بو را تشخیص می دهد ، نورون های بویایی را در قسمت بالایی بینی تحریک می کند و انگیزش های الکتریکی را به بخشی از مغز ارسال می کند که حباب بویایی گفته می شود. سپس این انگیزش ها به نواحی اطراف منتقل می شوند که به طور جمعی به دستگاه لیمبیک (لیمبیک)معروف هستند.استفاده از رایحه و بو در طراحی دکوراسیون رستوران در ایرناکاستفاده از رایحه و بو در طراحی دکوراسیون رستوران در ایرناک

دستگاه لیمبیک در تنظیم حالت ، حافظه ، رفتار و عواطف نقش عمده ای بازی می کند. هم چنین به طور گسترده به عنوان بخش بدوی مغز در نظر گرفته می شود ، زیرا در مغز اولین پستانداران یافت می شود.

ممکن است شنیده باشید که بوی غذا چقدر تحریک کننده است بخصوص زمانی که گرسنه هستید آیا تا به حال فکر کرده اید که از رایحه ها می توانید برای کسب در آمد بیشتر استفاده کنید . پس این بخش از دنیای مد ایرناک که بخش دوم بحث روانشناسی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران است را از دست ندهید چرا حس بویایی برای جذب مشتری مهم است.

رایحه در طراحی دکوراسیون رستوران

استفاده از حس بویایی برای جذب مشتری رستوران

اهمیت رایحه ، عطر و بو در جذب مشتری به رستوران

رایحه ، حافظه و احساسات

حس بویایی خیلی به حافظه مربوط است ، احتمالا بیشتر از هر یک از حس های دیگر. به غذاهای ویژه ای فکر کنید که در کودکی آن ها را خورده اید. اگر مادرتان اغلب نان خیلی زیادی می پخت ، عبور کردن از یک نانوایی ممکن است باعث ایجاد خاطرات شاد و خوشحال برایتان باشد. از طرف دیگر ممکن است حالا از بروکلی متنفر باشید چون بوی آن یاد آور خاطرات بد است.

بسیاری از نانوایی ها شبیه فروشگاه های خرده فروشی هستند و نان را روی دیوارها و میزها قرار می دهند. شما نه تنها با این کار سطوح را زیبا می سازید ، بلکه عطر آن نیز فضا را احاطه خواهد کرد. بسیاری از نانوایی ها حتی کیسه های آرد را در اطراف نان ها قرار خواهند داد.

راه جذب مشتری رستوران

حس خوب رستوران با عطر و بوی خوب

بوهای زیادی وجود دارند که واکنش های مشابهی را در اغلب مردم ایجاد می کنند. مثلا اسطوخودوس مغز را آرام می کند. وانیل و بابونه ، استرس ، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. مرکبات و نعناع هوشیاری را افزایش می دهند. همچنین رایحه هایی وجود دارد که می تواند دیدگاه یک فرد از یک اتاق را تغییر دهد. برای مثال ، بوی سیب و خیار باعث می شود احساس کنید اتاق بزرگ تر و خنک تر است .از سوی دیگر بوی کباب اتاق را خفه و کوچک تر می سازد.

روانشناسی دکوراسیون داخلی

رایحه های آرامش بخش در طراحی داخلی رستوران

استفاده از رایحه ها در طراحی داخلی رستوران برای ایجاد حس خوشایند در مشتری

آن ظرف های گنبدی نقره ای که اغلب در فیلم ها می بینید نه تنها غذا را تمیز نگه می دارند و حس کنجکاوی و شگفتی ایجاد می کنند ، بلکه باعث می شود بوی غذا نیز از یکجا بلند شود . به محض اینکه پیشخدمت در ظرف را برمی دارد ، بوی غذا با تمام قدرت به مشام می رسد.

برخی رستوران ها در واقع در حال حاضر از نظر استراتژیکی در کنار مغازه های خود تنورهایی را در نظر می گیرند ، و همان جا نان طبخ می کنند بنابراین باعث می شود افراد زیادی بخاطر بوی نان جذب شوند

آشپزخانه ها ، هم چنین بوها را به داخل ناحیه غذاخوری می فرستند. و اگر هواکش این امکان را ندهد؟ رستوران ها می توانند برای جبران خسارت ، بوها را بخرند. حالا می دانید که بازاریابی با رایحه ها یک چیز واقعی است .

ترفند جذب مشتری رستوران

عطر غذا ایده برای جذب مشتری برای رستوران

رایحه ها ارزش سرمایه گذاری را دارند

اگر خرید رایحه رستوران برای تان دشوار است ، شایان ذکر است که بوی درست می تواند فروش مواد غذایی را تا 300 درصد افزایش دهد. براساس مطالعه ای که توسط دانشگاه ها صورت گرفته است ، رایحه ها انگیزه خرید را تا 6 درصد ، قصد خرید تا 14.8 درصد و طول اقامت مشتری را تا 15.9 درصد افزایش می دهد. طرح باز آشپزخانه راه حل دیگری است. از آنجا که هیچ دیواریی وجود ندارد که آشپزخانه را از محل غذاخوری جدا کند ، بوی پخت غذا به راحتی به سمت رستوران ها می آید.

مزایای دیگری نیز برای این امر وجود دارد : با این کار مشتریان بیشتر احساس می کنند محیط سالم است و همه چیز را به وضوح می بینند . داشتن دیوارهای کم تر باعث می شود رستوران بزرگ تر و تمیزتر به نظر برسد؛ امیدواریم از این بخش از نکات مربوط به بحث روانشاسی در طراحی داخلی دکوراسیون رستوران در دنیای مد ایرناک استفاده کافی را برده باشید.

این مطلب مفید بود؟
استفاده از رایحه و بو در طراحی دکوراسیون رستوران
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,630