د رادامه با آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین و تزیین تخم مرغ هفت سین با اکلیل و تزیین تخمه مرغ هفت سین با نوار و تزیین تخم مرغ هفت سین با کاموا و تزیین تخمه مرغ هفت سین با دستمال با شما در ایرناک خواهیم بود.

نحوه تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین ، اکلیل ، نوار و کاموا

بسیاری از ایرانیان از گذشته تا کنون بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان هنگام تحویل سال و شروع سال نو تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند . تخم مرغ نماد باروری و رشد و زایش خوبی هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال نو است.آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین ، اکلیل ، نوار و کاموا در ایرناکآموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین ، اکلیل ، نوار و کاموا در ایرناک

خانم های با سلیقه قبل از تحویل سال تخم مرغ های طبیعی و یا مصنوعی را تزئین می کنند تا زینت بخش خوان نوروزی آنها باشد . در این بخش از ایرناک روش تزئین چند تخم مرغ برای عید نوروز را آورده ایم.

وسایل مورد نیاز برای تزئین تخم مرغ

  • چسب حرارتی
  • اکلیل های رنگی
  • رنگ
  • اسپری چسب
  • کاموا
  • نگین های تزئینی
  • قلم مو
  • نوار چسب های تزئینی
  • قیچی
  • دستمال های شکل دار

وسایل تزیین تخم مرغ هفت سین

ایده های ساده و ارزان تزیین تخمه مرغ هفت سین

آموزش تخم مرغ هفت سین با نگین های تزئینی

برای تزئین تخم مرغ هفت سین ، ابتدا یک تخم مرغ با پوسته سالم انتخاب می کنیم و برای تزئین آن نگین و یا پولک های رنگی را بر روی نیمی از تخم مرغ با استفاده از چسب حرارتی می چسبانیم.

تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین

تزیین تخمه مرغ هفت سین 99

آموزش تخم مرغ هفت سین با دستمال های رنگی شکل دار

برای تزئین تخم مرغ هفت سین با این روش ، ابتدا با قیچی شکل های روی دستمال را می بریم . سپس این اشکال را روی دو طرف تخم مرغ با استفاده از چسب و قلم مو می چسبانیم.

تزیین تخمه مرغ هفت سین با دستمال شکل دار

آموزش تخم مرغ هفت سین رنگی

برای اینکه تخم مرغ رنگی زیبا تهیه کنیم ، بر روی تخم مرغ یک خط فرضی می کشیم سپس یک طرف تخم مرغ را با استفاده از قلم مو با یک رنگ زیبا تزئین می کنیم . شما می توانید از رنگ های مختلف و شاد برای این کار استفاده کنید.

رنگ کردن تخمه مرغ هفت سین

آموزش تخم مرغ هفت سین اکلیلی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، برای تزئین تخم مرغ با اکلیل ابتدا چسبی را از وسط تخم مرغ بر روی آن می چسبانیم تا پس از استفاده از اکلیل طرف دیگر تخم مرغ تمیز بماند.

پس از چسباندن چسب ، روی نیمی از تخم مرغ اسپری چسب می زنیم.

در این مرحله بر روی قسمتی که به چسب آغشته شده ، اکلیل می پاشیم.

تزیین تخمه مرغ هفت سین با اکلیل

سپس چسب نواری را از روی تخم مرغ می کنیم.

آموزش تزیین تخمه مرغ هفت سین با اکلیل

خواهید دید که یک طرف تخم مرغ شما بسیار تمیز و مرتب اکلیلی شده است.

جدیدترین تخمه مرغ هفت سین

آموزش تخم مرغ هفت سین با کاموا

برای تزئین تخم مرغ با کاموا ، می توانید از کامواهای رنگی استفاده نمایید . مانند تصویر ، با استفاده از چسب حرارتی نخ یا کامواهای رنگی را در وسط تخم مرغ بچسبانید . پس از اینکه چند دور کاموا را در وسط تخم مرغ چسباندید ، آن را با قیچی ببرید.

تزیین تخمه مرغ هفت سین با کاموا

آموزش تخم مرغ هفت سین با نوار چسب های تزئینی

این روش راحت ترین روش برای تزئین تخم مرغ برای عید نوروز می باشد . در این روش از نوارچسب های تزئینی موجود در بازار که دارای رنگ های مختلفی هستند ، استفاده کنید.

این نوار چسب ها خود آغشته به چسب هستند پس برای چسباندن آنها بر روی تخم مرغ به چسب نیاز ندارید . برای تزئین تخم مرغ به این روش ، مانند تصویر عمل کنید و نوار چسب را در وسط تخم مرغ مانند شکل بچسبانید.

آموزش تزیین تخمه مرغ هفت سین با نوار چسب

آموزش تزیین تخمه مرغ هفت سین با نوار چسب

تزئین تخم مرغ برای عید نوروز

تزئین تخم مرغ برای عید نوروز

آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با نگین ، اکلیل ، نوار و کاموا
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,420