مهم نیست که به چه زبانی صحبت می کنید، رنگ احساسات را به یک شکل در افراد سراسر دنیا منتقل می کند. به طور عملی صحبت کردن، رنگ یکی از مهم ترین عناصر طراحی داخلی هتل است، که باعث می شود چیز خوبی برای شروع بحث باشد.

روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون هتل

به مجموعه چند قسمتی ما در زمینه روانشناسی طراحی داخلی عالی هتل خوش آمدید. این دسته مطالب دنیای مد ایرناک در زمینه روانشناسی طراحی دکوراسیون داخلی هتل خواهد بود ، قسمت 1، بر روی رنگ ها متمرکز است.روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون هتل + عکس در ایرناکروانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون هتل + عکس در ایرناک

پروژه های کمی بیشتر از طراحی مهمان نوازی هستند چرا که بعد از همه اینها ، یک هتل دور از خانه است - مکانی برای استراحت بدن خسته مان ، و جایی که امنیت را تامین می کند ، وقتی که خیلی آسیب پذیر هستیم. درست به همان اندازه که این مفهوم به زبان می آید.

مهم نیست که به چه زبانی صحبت می کنید ، رنگ احساسات را به یک شکل در افراد سراسر دنیا منتقل می کند. به طور عملی صحبت کردن ، رنگ یکی از مهم ترین عناصر طراحی داخلی هتل است ، که باعث می شود چیز خوبی برای شروع بحث باشد.

ایده برای طراحی هتل

اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون هتل

رنگ های محبوب استفاده شده در طراحی داخلی هتل :

با اینکه رنگ های ویژه ای به طور کلی از واکنش های مشابهی در اغلب مردم استفاده می کنند ، اما هنوز مهم است که توجه داشته باشید که سایه و اشباع می تواند به شدت شخصیت آن ها را تغییر دهد.

به عنوان یک قاعده سرانگشتی ، رنگ های روشن به عنوان فضاهای هوادار درک می شوند و باعث می شود اتاق ها روشن تر و بازتر یه نظر برسند. رنگ های تیره ، از طرف دیگر ، پیچیدگی و صمیمیت را به ارمغان می آورند.

آبی از رنگ های محبوب دنیا است : آن ها عموماً با آرامش و صفا مرتبط هستند و در نتیجه برخی از بهترین گزینه ها برای اتاق خواب ها و حمام هستند. استفاده خوب از رنگ آبی ارغوانی ، می تواند تداعی یک اتاق آفتابی با پنجره های بزرگ باشد ، زیرا می تواند گرما و روشنایی را پراکنده کند.

با این حال ، مراقب باشید : اگر با رنگ های دیگر متعادل نباشد ، ممکن است که احساس ناراحتی را برانگیزد.

انتخاب رنگ دکوراسیون هتل

استفاده از رنگ آبی در طراحی دکوراسیون هتل

هم چنین سبز هم آرامش بخش است ، هر چند که می تواند در عین حال مهیج و با طراوت باشد. طبیعت ، جوانی ، و طراوت را در ذهن تداعی می کند. در هتل هایی که مخاطبان جوان را هدف قرار می دهند ، اخیراً شروع به ترکیب سبز و پر شاخ و برگ کرده اند. سبز نیز برای اسپاها محبوب است ، چرا که این مکان ها معمولاً با وعده نوسازی و جوان شدن پیش می روند.

زرد رنگی روشن ، و نماد خوش بینی است - یک میزان کوچک از این رنگ ، به شکل یک تن غلیظ و یا استفاده از لوازم جانبی زرد رنگ اغلب برای روح بخشیدن به چیزها کافی است. یک سایه کم رنگ بر روی دیوارها یا سقف ، یا یک دیوار تاکیدی نیز همین تاثیر را خواهد داشت. دومی به ویژه برای ایجاد یک محل کار یا محل گفتگو موثر است ، زیرا زرد یک رنگ محرک است.

صورتی معمولاً با حس زنانگی و دخترانگی همراه است. این رنگ یک حس کلی ، جو تازگی ، شیرینی و راحتی می دهد. تن صورتی تیره یا مایل به بنفش به خصوص وقتی که با فلزات جفت می شوند ، یک حس جذاب یا پیچیدگی را به خود اضافه می کنند.

روانشناسی رنگ در طراحی داخلی

صورتی رنگ جذاب در طراحی دکوراسیون هتل

بنفش پیک ها را به ارمغان می آورد. بخش های بزرگی از آن ، درام و توانگری عالی برای اتاق هایی با سقف های بلند و یا سطوح براق را ایجاد می کنند. از سوی دیگر ، رنگ های بنفش کمرنگ در عین حال بسیار آرامش بخش و شیرین هستند ، که آن ها را برای حمام ها و اسپاها مناسب می سازد.

قرمز ، به خصوص قرمز روشن ، یک رنگ پرخاشگرانه و تحریک کننده است. اگر از آن برای اتاق خواب استفاده می کنید ، بهتر است که آن را در چند قطعه یا یک دیوار تاکیدی نگه دارید.

آیا منطقه خوبی برای استفاده از مقادیر زیادی قرمز وجود دارد؟ مکان هایی که مخصوص غذا خوردن و صحبت کردن است ، مانند اتاق غذا خوری ، اتاق کنفرانس ، اتاق نشیمن ، یا هر منطقه اشتراکی.

رنگ های خنثی مانند سفید ، سیاه ، خاکستری و قهوه ای به طور کلی به عنوان یک پس زمینه یا تعادل برای رنگ های روشن تر تصویر ، مانند؛ قرمز ، زرد و آبی استفاده می شوند.

رنگ های زمینی مثل خاک رسی ، شنی ، و پوست حیوانات برای استراحت مناسب هستند و احساس پایداری می دهند. با این حال ، آن ها می توانند خسته کننده یا منسوخ شوند.

طراحی و دکوراسیون داخلی هتل

تاثیر رنگ های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی هتل

رنگ های مد سال برای طراحی داخلی هتل ها :

متالیک در حال تسلیم شدن به طبیعت است و رنگ های شفاف و رنگین کمانی به فریب دادن ادامه خواهند داد ، به طوری که "چشم انسان کاملا" نمی تواند از آن اجتناب کند. پاستل نیز کم کم می رود تا با رنگ های تند جایگزین شود ، رنگ سبزی که با توت ها و آبی ترکیب می شوند ، در حال محبوب تر شدن هستند و مردم باید برای نشان دادن لذت از این رنگ بایستند و لبخند بزنند.

زرد قناری ، لیمویی ، و بنفش روشن یک مثال خوب است.

آبی و نارنجی ، همیشه یک سبک سنتی بوده اند. در حقیقت هنوز هم مد است ، کاملاً متعادل و گرم.

رنگ های زمینی غیر حوصله سربر اکسیمورون هستند ، اما یک گرایش بسیار رایج نیز دارند. این به خصوص برای پلت صدق می کند که رنگ قرمز را به کار می گیرند.

درام هنوز هم در طراحی داخلی هتل رایج است. رنگ های عمیق و پررنگ و تند با فلزات ، قدرت ، استحکام و پیچیدگی را به وجود می آورند.

این مطلب مفید بود؟
روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون هتل + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,580