وقتی مهمانان به هتل شما می آیند, ممکن است لزوماً هنر و علم دقیق طرح نورپردازی آن را تشخیص دهند. یک لوستر غیر معمول و خاص ممکن است چشم شان را بگیرد.

روانشناسی نورپردازی در طراحی دکوراسیون هتل

وقتی مهمانان به هتل شما می آیند, ممکن است لزوماً هنر و علم دقیق طرح نورپردازی آن را تشخیص دهند. یک لوستر غیر معمول و خاص ممکن است چشم شان را بگیرد.ممکن است به ظاهر کار بیهوده ای باشد ، اما شما می دانید که نشانه تلاش خوب نامرئی است.مهمانان ممکن است تمام کاری که شما انجام داده اید را نبینید, اما آن ها می فهمند که این هتل چه احساسی دارد. و این آیا واقعاً مهم نیست؟روانشناسی نورپردازی در طراحی دکوراسیون هتل در ایرناک روانشناسی نورپردازی در طراحی دکوراسیون هتل در ایرناک

نورپردازی هتل

نورپردازی در طراحی دکوراسیون هتل

نقش نورپردازی در طراحی داخلی هتل :

هدف از چراغ ها در یک پروژه مهمان نوازی ، می تواند به چند گروه عمده تقسیم شود :

مدیریت رنگ :

یک طرح کلی رنگ اتاق هتل می تواند حالات متمایزی را ایجاد کند, که نورپردازی می تواند بر روی آن تاکید کرده یا از آن بکاهد. برای مثال یک اتاق بزرگ آبی می تواند در نور روز به اندازه کافی شاد باشد. با این حال, در طول شب بسیار تاریک به نظر می رسد. این چیزی است که نورهای گرم را می تواند خنثی کند.

شما همچنین باید این حقیقت را که نور خورشید بر ریتم شبانه روزی بدن تاثیر می گذارد, مورد توجه قرار دهید. نور خورشید, در حالی که به ظاهر زرد است, در واقع مقدار زیادی نور آبی در ترکیب کلی خود دارد.

این نور آبی رنگ, تولید هورمون ملاتونین (که به خواب ما کمک می کند) را کاهش می دهد - به همین دلیل است که در بسیاری از مقالات می بینیم که به ما می گویند تا هنگام خواب از وسایل الکترونیکی دور بمانید. منابع ال ای دی نیز مقدار زیادی نور آبی دارند, بنابراین آنطور که در بخش دکوراسیون داخلی دنی در حالی که هزینه آن کم تر است ، برای مهمانان و مسافران نیز مناسب تر می باشد.

رنگ های گرم نورپردازی برای کمک به مهمانان برای گذراندن شبی خوب ، جز بهترین ها هستند. یک شرکت طراحی نورپردازی, در ایجاد پنجره های مصنوعی برای اتاق هایی که نور طبیعی ندارند, کار کرده است.

ترکیبی از رنگ های گرم و خنک, عمق را به پنجره می آورند در حالی که نور روز را تقلید می کنند ، فرم های منحنی توهم عمق را فراهم می کنند و به آرامش چشم کمک می کنند. علاوه بر این, یک طیف ویژه از نور در صبح و عصر برای ایجاد آرامش و بیداری طبیعی استفاده می شود.

رنگ نورها در هتل

اهمیت نور در طراحی دکوراسیون هتل

نورپردازی هدایتی :

این نوع نور توجه را به آلمان های خاصی جلب می کند. وقتی مهمانان اول وارد لابی شما می شوند, می خواهید میز پذیرش روشن شود. چشم بیننده را می کشد, به طور غریزی به مهمانان علامت می دهد که چه کاری کنند, پس مجبور نیستند در اطراف بایستند.

یک میز پذیرش روشن, که باید نقطه کانونی لابی باشد, احساس گرمی و استقبال را القا می کند. این امر به ویژه برای این مهم است که بیشتر مهمانان خسته یا کسل هستند و می خواهند استراحت کنند. روشنایی ظریف نیز می تواند به نرمی بر روی مناطق بنشیند و فرصتی برای مسافران خسته را فراهم کند.

در اینجا نورپردازی گرم و غیر مستقیم فضای آرامش بخشی ایجاد می کند. در راهرو, می توانید از یک نقاشی یا یک عکس برجسته استفاده کنید.در اتاق هتل, می توانید یک گوشه میز قهوه ای را روشن کنید, و یک حس کنجکاوی را ایجاد کنید.

نورپردازی کارکردی در طراحی داخلی هتل :

هر نوری می تواند به شما کمک کند. اما در طراحی داخلی هتل ها, الزامات کمی مشخص تر هستند.

طراحی و دکوراسیون داخلی هتل

اصول نورپردازی در طراحی داخلی هتل

در نورپردازی طراحی دکوراسیون هتل هفت نوع نیاز برای شما وجود دارد :

نورپردازی محیط عمومی : برای اتاق و حمام فقط دید را فراهم نمی کند ، بلکه حس و حال را نیز تنظیم می کند.

نورپردازی برای مطالعه : در رختخواب یا کار کردن روی میز ، می تواند با استفاده از یک لامپ بالای تخت فراهم شود.

نورپردازی آینه - می تواند در اطراف آینه یا بالای آن باشد.

نورپردازی بالا سری در حمام - یک نور گرم و غیر درخشان است ، که به مهمان احساس امنیت می دهد.

نورپردازی تاکیدی - اگر چه به قدرت دید اضافه می کند, اما هدف اصلی آن ایجاد جو است. می توانید از آن در بعضی قسمت های هتل استفاده کنید

نورپردازی کمد - این می تواند یک چراغ روشن داخل یا بیرون کمد باشد ، اما معمولا به داخل کمد اشاره می کند.

چراغ های ظریف شب - میهمانان شما در محیطی ناآشنا هستند که بر خلاف زمانی که در خانه هستند ، نمی توانند با چشم های بسته جهت یابی کنند.

نور کم زیر میزها ، زیر تخت خواب ، و یا در امتداد دیوارها می تواند به آن ها کمک کند تا راه خود را پیدا کنند. هم چنین احساس امنیت مشابه در خانه را برای آنها ایجاد می کند.

روانشناسی دکوراسیون داخلی

انواع نور پردازی در جاهای مختلف هتل

تاثیر نور بر فضای هتل :

فراوانی نور می تواند باعث شود که فضا بزرگ تر از آن چیزی به نظر برسد ، که واقعاً هست.

این به خصوص برای هتل های تجاری مهم است :

عدم چنین کاری ، نه تنها باعث می شود که مهمان ها احساس شلوغی کنند ، بلکه می تواند باعث ایجاد یک حالت افسردگی شود و حتی باعث شود که هتل ارزان و دست دوم به نظر برسد.

در حالی که راه حل مشخص ، اضافه کردن نور است ، دو چیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود :

عدم فضای خالی :

چطور می توانید چیزهای بیشتری را به یک فضای شلوغ و پر اضافه کنید؟ از لامپ های اتاق و لامپ های میز دوری کنید. در عوض ، چراغ های دیواری را در طراحی داخلی هتل وارد کنید.

رنگ نور :

هیچ نوری این کار را انجام نمیدهد. برای اینکه یک اتاق تا آنجا که ممکن است وسیع به نظر برسد ، نور باید به نور طبیعی نزدیک باشد. نور مصنوعی باعث می شود که خطر ایجاد فضا حتی بیشتر به نظر برسد.

نام تجاری و زیبایی شناسی :

در ابتدا به این موضوع اشاره شد که چطور یک لوستر بزرگ احتمالاً تنها چیزی است که چشم یک مهمان را می گیرد - و این خوب است. این جایی است که نور به معنی درخشش ، درخشندگی و زیبایی است. این جایی است که هتل و طراح آن اظهارات خود را بیان می کنند و به همه می گویند که دقیقاً چه کاری را انجام دهند.

برای مثال ، این تجهیزات نورپردازی سفارشی در جزیره بریبی استرالیا یک احساس جوان و پر جنب و جوش به مهمانان می دهد. در هتل ریتز کارلتون در سنگاپور ، تماماً در مورد تجمل معاصر است.

"گردنبند الماس" در شبه جزیره پاریس نشانه ثروت خالص است. هتل ، "شراتون" در اندونزی ، آسمان گسترده آبی این کشور را با طراحی نورپردازی خود منعکس می کند.

بازدید : 615 بار
روانشناسی نورپردازی در طراحی دکوراسیون هتل
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,910