پوسیدگی دندان امری نگران کننده و متداول است. در این وضعیت با گذشت زمان ، بافت اطراف دندان ها متورم ، قرمز و دردناک می ‎شود. دلایل زیادی منجر به پوسیدگی دندان ها می ‎شوند ، اما روش های خانگی هم برای پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان وجود دارد.

جوش های لثه در اغلب موارد دردناک هستند . درد را می توان نشان اولیه جوش لثه ای معرفی کرد . می توان وجود آن را با زبان حس کرد و یا آن را در آینه مشاهده کرد .

پیوره (pyorrhea) یا پیرادندان آماس(Periodontitis) یا بیماری بافت های اطراف دندان ، این بیماری عفونتی است در ناحیه لثه ها و سایر نسوج نگه دارنده دندان. از پای دندان ها خونابه می آید و دهان بد بو و عفونی می شود.

در این قسمت از سلامت دهان و دندان ایرناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم تا با کمک آن به ترس کودک خود در دندانپزشکی غلبه کنید.

متاسفانه تیرگی و سیاهی لثه بسیار رایج است و نیاز به درمان دارند به همین منظور در این بخش از ایرناک به بررسی علل و درمان سیاهی لثه می پردازیم.

اکثر مردم نداشتن وقت را توجیهی برای عدم استفاده از نخ دندان می‎دانند ، با این حال استفاده از نخ دندان حتی 2 الی 3 بار در طول هفته نیز دارای مزایای بیشماری است .

دهان شویه ای برای حذف و پاکسازی تارتارها مناسب می باشند که ما امروز دستورالعمل آنرا به شما آموزش خواهیم داد و جالب است بدانید که یکی از مهم ترین عناصر در ساخت جوش شیرین است.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خودتان با استفاده از وسایل موجود در آشپزخانه ، دهانشویه طبیعی و خانگی تهیه کنید؟ در این قسمت از ایرناک به ارائه و طرز تهیه چندین نوع دهانشویه خانگی و خاصیت اثر بخشی آن ها خواهیم پرداخت.

صفحه1 از11
کاربران آنلاین : 5,990