شراب و هر چیزی که زیاد آن انسان را مست می کند چنانچه به خودی خود مایع باشد نجس و خوردن آن حرام است اگر چه کم باشد یا مست کنندگی آن خفیف باشد.

چرا شراب و الکل حرام است؟

شراب و هر چیزی که انسان را مست می کند چنانچه به خودی خود روان باشد نجس است و اگر مثل بنگ و حشیش روان نباشد اگر چه چیزی در آن بریزند که روان شود پاک است.دلیل جالب و حیرت انگیز حرام بودن شراب و الکل در ایرناکدلیل جالب و حیرت انگیز حرام بودن شراب و الکل در ایرناک

اما الکل صنعتی که برای رنگ کردن درب و میز و صندلی و ماننداینها بکار می برند اگر انسان نداند از چیزی که مست کننده و روان است درست کرده اند پاک می باشد.

_آیت الله سیستانی :

شراب نجس است و غیر آن از چیزهایی که انسان را مست می کند نجس نیست.اما الکل صنعتی که برای رنگ کردن درب و میز و صندلی و مانند اینها بکار می برندتمام اقسامش چه صنعتی و چه طبی پاک می باشد.

_آیت الله مکارم شیرازی :

شراب و هر مایعی که انسان را مست می کند نجس است بنابر احتیاط واجب اما اگر مثل بنگ و حشیش باشد که مخدر و مستی آور است و ذاتا مایع نیست پاک است هر چند آن را با آب مخلوط کند و به صورت مایع در آورند ولی استعمال آن به هر حال حرام است. اما الکل طبی و صنعتی که انسان نمی داند از چیز مست کننده مایع گرفته شده پاک است همچنین ادکلن و عطرها و داروهایی که با الکل طبی یا صنعتی مخلوط است.

_آیت الله بهجت :

شراب و هر چیزی که زیاد آن انسان را مست می کند چنانچه به خودی خود مایع باشد نجس و خوردن آن حرام است اگر چه کم باشد یا مست کنندگی آن خفیف باشد ولی اگر مثل بنگ و حشیش مایع نباشد اگر چه چیزی در آن بریزند که مایع شود پاک است..اما الکل صنعتی.......

_آیت الله وحید خراسانی :

شراب و نبیذ مسکر نجس است ، و در غیر این دو از مسکرات مایع بجز فقّاع ـ که حکم آن خواهد آمد ـ احتیاط مستحبّ اجتناب است ، و اگر مثل بنگ و حشیش روان نباشد پاک است اگر چه چیزى در آن بریزند که روان شود اما الکل صنعتى که براى رنگ کردن در و پنجره و میز و صندلى و مصارف دیگر بکار مى برند ، تمام اقسامش پاک است.

-امام خامنه ای :

....بنابر احتیاط (واجب).....

- آیت الله صافی گلپایگانی :

.....مست کننده است و یا نداند که آن را ابتدا از چیز مست کننده ی روان درست کرده اند پاک است.

دلیل جالب و حیرت انگیز حرام بودن شراب و الکل
4.3
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,160