ماجرای ساختن سفینه نمرود و ترور خداوند در قرآن کریم را در ایرناک بخوانید.

یکی از مورخین و تاریخ نگاران بزرگ بشریت ، پروردگار عالم و کتاب مقدس قرآن کریم است که با بیان روایت های مختلف ، تاریخ اسلام را ورق می زند.ماجرای فضاپیمای نمرود و ترور خداوند در ایرناکماجرای فضاپیمای نمرود و ترور خداوند در ایرناک

سفینه فضایی برای ترور خالق جهان

با اینکه با ویران شدن بت ها ، سزاوار بود نمرود عبرت بگیرد و از میان پوست غرور خارج شود ، ولی آن خیره سر غافل به جای عبرت ، تصمیم دیگری گرفت که ما از آن به ساختن سفینه فضاپیما برای ترور خدای ابراهیم (ع) تعبیر نموده ایم. او به مهندسین آن دوره فرمان داد اتاقی کوچک بسازند به گونه ای که او را به سمت آسمان ببرند.
 
مهندسین به طراحی پرداختند ، طرح آن ها به این صورت در آمد که اتاقکی از چوب محکم ساختند ، چهار کرکس لاشخور را گرفتند و آن ها را مدتی با غذا های مختلف پرورش دادند سپس هریک از آن ها در قسمت پایین پایه های یکی از چهارگانه آن اتاق بستند و بعد از مدتی آن ها را گرسنه نگه داشتند. سپس در قسمت وسط سقف آن اتاق شقه هایی از گوشت نهادند تا کرکس ها به طمع آن گوشت ها به پرواز درآیند و نمرود در آن اتاق همراه آن ها به سوی آسمان حرکت نمایند.
 
این دستگاه به این ترتیب ساخته شده نمرود با تیرو کمان خود در آن دستگاه رفت و کرکس ها به پرواز درآمدند ، نمرود نیز با آن ها به سوی آسمان حرکت کرد ، اما پس از چند لحظه نمرود خود را در تاریکی شدید دید وحشت و ترس او را فراگرفت ، بی درنگ طبق برنامه ای از پیش تعیین شده آن گوشت ها در قسمت پایین قرار داده ، این بار کرکس ها به طمع رسیدن به گوشت سرازیر شده و با صدا های دلخراش و بلند به طرف زمین به پرواز درآمدند به این ترتیب فضاپیمای نمرود با کمال روسیاهی و شرمندگی از آن خارجی گردید.

(اقتباس از بحار ، ج. ۱۲، صحفه ۴۳ و ۴۴)
 

منبع : قصه های قرآن به قلم روان ، محمد محمدی اشتهاردی

ماجرای فضاپیمای نمرود و ترور خداوند
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,570