در این قسمت از ایرناک به توضیح بیماری آبله مرغان در مادران شیرده ، علائم و نکات مهم برای پیشگیری از انتقال این بیماری به کودک شیرخواره خواهیم پرداخت .

آبله مرغان در شیردهی و علائم و نحوه پیشگیری و درمان آن

آیا شما مادر شیردهی هستید که از گلو درد ، پا درد و خستگی رنج می ‎برید ؟ وجود این علائم در شما ممکن است نشان دهنده ابتلا به بیماری آبله مرغان باشد . در این قسمت از ایرناک به توضیح بیماری آبله مرغان در مادران شیرده ، علائم و نکات مهم برای پیشگیری از انتقال این بیماری به کودک شیرخواره خواهیم پرداخت .آبله مرغان در شیردهی و علائم آن + نحوه پیشگیری و درمان در ایرناک آبله مرغان در شیردهی و علائم آن + نحوه پیشگیری و درمان در ایرناک

علائم آبله مرغان در دوران شیردهی :

جوش ها در سه مرحله ایجاد می ‎شوند :

  • جوش های بزرگی که بعد از چند روز می ‎ترکند
  • تاول هایی که بعد از گذشت چند روز می ‎ترکند
  • زخم ها و پوسته پوسته هایی که بعد از گذشت چند روز بهبود می ‎یابند

علائم آبله مرغان در شیردهی

تشخیص بیماری آبله مرغان در شیردهی :

علائم این بیماری کاملا واضح است اما به محض این که متوجه ابتلا به این بیماری شدید باید به دنبال انجام فوریت های پزشکی باشید . پزشک با معاینه جوش ها قادر به تشخیص این بیماری خواهد بود .

در صورت لزوم پزشک با انجام آزمایش های لازم مانند آزمایش خون ، ابتلا به این بیماری را در فرد تایید می ‎کند و از آنجایی که این بیماری مسری است ، بهتر است از اطرافیان خود دوری کنید .

همچنین مهم است که در صورت داشتن علائم زیر ، پزشک تان را مطلع سازید :

  • جوش هایی که از یک چشم به چشم دیگر سرایت می ‎کنند
  • جوش های گرم و ریز
  • در صورتی که جوش ها باعث ایجاد سرگیجه ، تنگی نفس و یا هر گونه ناراحتی دیگری در فرد شوند.

تشخیص آبله مرغان در شیردهی

انجام واکسیناسیون برای پیشگیری از بروز این بیماری

خانم هایی که تمایل به باردار شدن دارند و قبلا به این بیماری مبتلا نشده اند ، برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری می ‎توانند واکسینه شوند که واکسن راهی ایمن و موثر برای محافظت از شما در برابر ابتلا به این بیماری است .

بعد از انجام واکسینه شدن ممکن است ناراحتی جزئی مانند قرمزی ، درد ، تورم جزئی در محل واکسینه شدن مشاهده شود . با این حال واکسینه شدن برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در دوران شیردهی بسیار مهم است .

درمان آبله مرغان برای مادران شیرده

شیردادن مادر مبتلا به آبله مرغان به کودک خود بسیار خطرناک است .

گزینه های درمانی زیادی برای غلبه بر آبله مرغان در مادران شیرده وجود دارد .

فرآیند های بهینه به کاهش خطر شیردهی مادر به نوزاد کمک زیادی می کنند و نیازی به جدایی کودک از مادر نخواهد بود و پزشک همچنین ممکن است داروهایی تجویز کند تاعلائم این بیماری کاهش یابد .

انتقال آبله مرغان از مادر به نوزاد

اقدامات خود مراقبتی برای کاهش علائم آبله مرغان در مادران شیرده

شیردهی پیوند زیبایی بین مادر و کودک است پس به عنوان مادری که از بیماری آبله مرغان رنج می ‎برد ، چنانچه در ایرناک گفته ایم نیازی به نگرانی برای جدا شدن از فرزندتان نخواهد بود که با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت گسترده در علوم پزشکی تعداد افراد بستری مبتلا به این بیماری در بیمارستان ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

بنابراین نگران نباشید و حتما با پزشک متخصص اطفال کودک خود در ارتباط باشید . آبله مرغان یک بیماری مسری است و در صورت عدم واکسینه شدن ، ممکن است به کودکتان سرایت کند و بنابراین هنگامی که به این بیماری مبتلا می ‎شوید ، نسبت به رژیم و بهداشت خود محتاط باشید که برخی از این اقدامات شامل موارد زیر است :

  • از خاراندن جوش های خود خودداری کنید زیرا این کار باعث کند شدن روند بهبودیتان می ‎شود و می ‎تواند خطر بروز عفونت را افزایش دهد .
  • برای کاهش احساس خارش جوش های خود از لوسیون های مخصوص بیماری آبله مرغان استفاده کنید .
  • حمام با جو دو سر پخته نشده نیز می ‎تواند به کاهش احساس خارش جوش هایتان کمک کند .

این اطلاعات به شما در محافظت بهتر از کودک خود در دوران ابتلا به بیماری آبله مرغان کمک خواهد کرد .

بازدید : 197 بار
آبله مرغان در شیردهی و علائم آن + نحوه پیشگیری و درمان
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,470