وقتی افراد از چاقی رنج می برند خطر ابتلا به خستگی ، فشار خون، کلسترول بالا و بیماری قلبی و عصبی هم افزایش میابد. علت بسیاری از این چاقی ها می تواند نداشتن رژیم درست، ورزش نکردن، پرخوری، اختلالات هورمونی ، وراثت و... باشد.

آیا زنان چاق دیرتر حامله می شوند؟

همه ما می دانیم چاقی یکی از مشکلاتی است که به سلامتی آسیب می زند و تاثیرات منفی را روی حاملگی افراد می گذارد ، اگر وزن افراد بالاتر از حد معمول باشد ممکن است حاملگی به تاخیر بیافتد. وقتی افراد از چاقی رنج می برند خطر ابتلا به خستگی ، فشار خون ، کلسترول بالا و بیماری قلبی و عصبی هم افزایش میابد. علت بسیاری از این چاقی ها می تواند نداشتن رژیم درست ، ورزش نکردن ، پرخوری ، اختلالات هورمونی ، وراثت و... باشد.آیا زنان چاق دیرتر باردار می شوند؟ در ایرناک آیا زنان چاق دیرتر باردار می شوند؟ در ایرناک

بارداری افراد چاق

بارداری افراد چاق

نتیجه ی تحقیقات در مورد بارداری زنان چاق

تحقیقات اخیر نشان داده اگر زوجین هر دو چاق باشند ، شانس باروری کاهش پیدا میکند.

خانم های چاق و بارداری

خانم های چاق و بارداری

یک گروه تحقیقاتی اخیراً ارتباط بین چاقی و باروری را بررسی کرده و متوجه شدند که 59 درصد از زوج های چاق در مقایسه با زوج هایی با وزن طبیعی دیرتر حامله می شوند. این تحقیق روی دو گروه زوجی که تلاش برای باروری می کردند انجام شد. گروه اول شامل زوجینی که سوخت و ساز آنها بالاتر از 35 بود ، اما گروه دوم سوخت و سازی بین 20 تا 30 داشتند.

زنان چاق دیرتر باردار می شوند؟

زنان چاق دیرتر باردار می شوند؟

گروه اول به علت چاقی و سوخت و ساز بالاتر ، برای بارداری با وقفه ی بیشتری مواجه بودند و محققان معتقدند : چاقی نقش مهمی را در باروری افراد ایفا می کند ، ضمنا وقتی چربی اضافه در بدن ذخیره شود هورمون های تناسلی نمی توانند به خوبی عمل کنند ، پس کیفیت تخمدان در خانم ها و اسپرم در آقایان پایین می آید و در نتیجه بارداری به تاخیر می افتد.

بازدید : 846 بار
آیا زنان چاق دیرتر باردار می شوند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,530