در ادامه در ایرناک خواهیم گفت که چگونه میتوان با بزاق دهان تشخیص داد که حاملگی و یا بارداری رخ داده است.

ابزار سنتی پیش بینی بارداری از ادرار برای آزمایش افزایش هورمون لوتئینه کننده(LH) استفاده می کنند که یک تا دور روز پیش از بارداری رخ می دهد.تشخیص بارداری با بزاق دهان در ایرناکتشخیص بارداری با بزاق دهان در ایرناک

محققان انگلیسی از یک کیت جدید در آزمایش بارداری رونمایی کردند که از بزاق استفاده می کند. ابزار سنتی پیش بینی بارداری از ادرار برای آزمایش افزایش هورمون لوتئینه کننده(LH) استفاده می کنند که یک تا دور روز پیش از بارداری رخ می دهد. اما این فناوری جدید موسوم به «آزمایش کودک احتمالی» مانند یک رژ لب بوده و می تواند سطوح استروژن و نمک یافته شده در بزاق زن را که در زمان بارداری افزایش می یابند ، اندازه گیری کند. سازندگان این فناوری مدعی هستند که این آزمایش 40 پوندی تا 98 درصد دقیق بوده و می تواند پایانی بر شیوه قدیمی آزمایش ادرار باشد.

فناوری مورد استفاده این دستگاه مبتنی بر پژوهش از دانشگاه تورین ایتالیا بوده که در آن دانشمندان دریافتند هنگامی که استروژن در بزاق خشک شده حاضر می شود ، الگویی را تشکیل داده که شبیه به برگ سرخس است و می توان آنرا بطور کامل در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد.

با این دستگاه جدید که از پیل استفاده می کند ، زنان می تواند آنرا لیسیده یا بزاق خود را روی عدسی زیر میکروسکوپی آن قرار داده و سپس مجددا نوار را در ظرف مخصوص بگذارند.

پس از گذشت 10-15 دقیقه کاربر می تواند دستگاه را که قابل استفاده مجدد بوده ، در مقابل چشم قرار داده و دکمه ای را برای فعالسازی نور آن فشار دهد.

اگر این عدسی نشانگر نقاط و نقش نگارهای مشابه باشد ، زن باردار نیست اما اگر برگهای کوچک سرخس مانند در آن ظاهر شود ، کاربر دو تا سه روز تا تخمک گذاری فاصله دارد.

این در حالیست که اگر این الگوی برگی به شکل کامل در عدسی نقش ببندد ، ننشانگر آن است که زن در همان لحظه تخمک گذاری کرده است.

زمان نزدیک تخمک گذاری یکی از بهترین اوقات برای تلاش برای باردار شدن است. از آنجایی که این دستگاه قابل استفاده روزانه بوده ، زنان می توانند دوره های خود را مشخص کنند.


ایسنا

تشخیص بارداری با بزاق دهان
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,020