در ادامه مهم ترین علائمی که نشان دهنده آغاز روند حاملگی در بدن زنان، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی در بدن آن ها هستند را با هم در ایرناک مرور خواهیم کرد.

مهمترین علائم بارداری قبل از پریود

همانطور که می دانید از دست دادن پریود یا چرخه قاعدگی نشانه مهمی از آغاز روند بارداری در بدن زنان است. به همین دلیل ، می توان ادعا کرد که اگر زنی بر روی تاریخ دقیق پریود یا چرخه قاعدگی بدن خود تمرکز داشته باشد ، به راحتی می تواند بداند که آیا باردار است یا نه. اما یک زن جوان باید با نشانه های بارداری در بدن خود ، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی آشنا باشد ، تا بتواند در صورت لزوم از حاملگی خود اگاه شود.مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک

بسیاری از زنان می توانند با آگاهی از علائم بارداری قبل از حذف چرخه قاعدگی یا پریود در بدن خود و با استفاده از تست بارداری خانگی ، از باردار بودن خود مطمئن شوند ، چون این علائم ایده روشنی از تغییرات ایجاد شده در بدن را به زنان می دهد و آن ها را برای روزهای سخت بارداری آماده می کند.

علائم تشخیص بارداری ، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی :

علائم خاصی که از باردار شدن زنان خبر می دهد ، ممکن است در برخی موارد هم به دلیل شرایط خاص پزشکی دیگر ، در بدن برخی خانم ها مشاهده شود. اما علائمی که در مورد آن ها در مقاله زیر بحث شده است ، با شرایط دیگر پزشکی قابل تغییر نبوده و همیشه نتیجه حامله بودن فرد را نشان خواهند داد. در واقع ، علائمی وجود دارد که نشانه های شاخص آغاز دوران بارداری در بدن زنان بوده و تنها می توانند زمانی که زنی باردار شده است ، خود را نشان دهند. البته فراموش نکنید که استفاده از کیت های تست بارداری خانگی به راحتی و در هر زمانی باردار بودن زنان را تایید می کند. مهم ترین علائمی که نشان دهنده آغاز روند حاملگی در بدن زنان ، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی در بدن آن ها هستند ، عبارتند از :

1. خونریزی و گرفتگی عضلات در هنگام لانه گزینی جنین از علائم بارداری :

اگر شما هم رابطه جنسی محافظت نشده ای را در سراسر دوران تخمک گذاری خود داشتید ، باید بدانید که احتمال حامله شدن شما در این ماه بسیار زیاد است. همچنین ، یادتان باشد که بیشتر زنان در چنین شرایطی ، علائمی مانند گرفتگی های قاعدگی ، لکه بینی و یا خونریزی را یک یا دو هفته قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی خود تجربه می کنند. البته ، فراموش نکنید که همه زنان علائم مشابهی را در هنگام حامله شدن ، در بدن خود تجربه نمی کنند ، اما اگر چرخه قاعدگی یا پریود ماهانه در بدن آن ها رخ ندهد ، می توانند از باردار بودن خود مطمئن شوند. علاوه بر این موارد ، جالب است بدانید که لانه گزینی تخمک لقاح یافته زمانی صورت می گیرد که تخمک بارورشده به دیواره رحم مادر متصل گردد. این توده سلولی که در حال حاضر با عنوان "بلاستوسیست" شناخته می شود ، دارای یک توده سلولی بیرونی است که جفت را تشکیل خواهد داد و یک توده سلولی داخلی که جنین از آن به وجود می آید. هنگامی که عمل لانه گزینی در رحم یک زن اتفاق می افتد ، او ممکن است علائم لانه گزینی مانند لکه بینی ، گرفتگی و اسپاسم عضلات را در داخل رحم و شکم خود تجربه کند. البته ، فراموش نکنید که خونریزی در هنگام لانه گزینی تخمک بسیار سبک بوده و حتی ممکن است خون آن به صورت چند قطره بر روی لباس زیر زنان مشاهده شود و یا فقط در داخل خود مهبل (واژن) باشد. همچنین ، این خونریزی در بیشتر موارد فقط برای چند ساعت و یا چند روز به طول می انجامد. نکته مهم در مورد خونریزی در هنگام لانه گزینی تخمک ، این است که خونریزی شدید یک زن می تواند نشانه-ای از سقط جنین داخل رحم او باشد. در هر صورت ، به خاطر بسپارید که تماس با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در چنین مواردی ، بهترین گزینه خواهد بود.

در نهایت ، یادتان باشد که گرفتگی عضلات رحم و شکم زنان که در هنگام لانه گزینی تخمک در بدن مادر رخ می دهد ، نشانه های مختصری داشته و فقط برای چند روز طول می کشد ، چون پس از جایگزین شدن تخمک ، نشانه های اولیه در بدن زنان ناپدید می شوند. در واقع ، لانه گزینی تخمک لقاح یافته در حدود شش تا ده روز پس از انجام عمل تخمک گذاری در بدن زنان رخ می دهد. البته ، این حالت فقط در صورتی امکان پذیر است که چرخه قاعدگی یا پریود ماهانه این افراد منظم باشد (چرخه قاعدگی یا پریود منظم زنان در هر دوره حدود 28 روز طول می کشد). خونریزی زنان در هنگام لانه گزینی و گرفتگی عضلات رحم و اسپاسم آن ها معمولا در هفته سوم (یعنی حدود روز 20 تا 24) و یک هفته قبل از شروع دوران قاعدگی در بدن این افراد مشاهده می شود.

2. بالا رفتن دمای بازال بدن زنان باردار علامتی برای تشخیص بارداری قبل حذف پریود :

یکی دیگر از نشانه های اولیه آغاز روند بارداری قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی زنان که خیلی هم دقیق است ، بالا رفتن دمای بدن این افراد می باشد. شما به عنوان یک زن جوان برای استفاده از این نشانه می توانید دمای پایه بدن خود را (BBT) برای چند ماه پشت سر هم اندازه گرفته و آن ها را با هم مقایسه کنید. فراموش نکنید زنانی که سعی می کنند با استفاده از روش BBT از باردار بودن خود آگاه شوند ، باید از زمان دقیق تخمک گذاری در بدنشان آگاه باشند ، چون یک تا دو هفته قبل از تخمک گذاری ، دمای پایه بدن ممکن است در حدود 97.7 ° F باشد. البته ، این دما برای بدن زنان قبل از آغاز روند تخمک گذاری هم بسیار مناسب است. همچنین ، یک تا دو روز پس از تخمک گذاری ، دمای بدن زنان در حدود 0.4-1 درجه افزایش می یابد. ولی این افزایش دما پس از شروع پریود یا دوره قاعدگی دوباره به حالت عادی خود باز خواهد گشت. اما اگر زنی باردار شود ، دمای بدن او همچنان بالا باقی خواهد ماند.

با توجه به این توصیفات ، می توان ادعا کرد که افت ناگهانی دمای بدن زنان در عرض یک هفته بعد از تخمک گذاری ، به عنوان یک نشانه دقیق از انجام لانه گزینی در بدن او شناخته می شود. در واقع ، این حالت به این معنی است که جنین به دیواره رحم مادر متصل شده است. در نهایت ، به خاطر داشته باشید BBT روشی است که می توان از آن در طول چرخه قاعدگی یا پریود نیز استفاده نمود ، اما اگر شما هم به عنوان یک زن جوان مشاهده کردید که دمای بدنتان به طور ناگهانی بالا رفته است ، بدانید که این حالت می تواند نشانه ای از آغاز روند بارداری در بدنتان باشد.

3. احساس درد سنگینی در سینه های علامت بارداری قبل از از دست دادن پریود :

به وجود آمدن تغییرات در سینه های یک زن ، یکی دیگر از نشانه های اولیه آغاز روند بارداری در بدن این افراد می باشد ، چون این لحظات زمانی است که هورمون های ترشح شده در بدن ، سیگنال هایی را به سینه ارسال می کنند تا آن ها را برای 40 هفته دوران حاملگی آماده کنند. در واقع ، در روزهای آغازین دوران بارداری ، رگ های خونی موجود در سینه های مادر گشاد شده و شروع به رشد می کنند. در نتیجه ، اندازه آن ها از حالت طبیعی بزرگ تر شده و رنگ تیره موجود بر روی نوک سینه ها ، نیز بزرگ تر و تیره تر می شوند. البته ، به عنوان یک خانم باردار یادتان باشد که شما می توانید تغییرات ایجاد شده در پستان های خود را یک یا دو هفته پس از باردار شدن حس کنید. سینه های برخی از زنان هم ممکن است در طی این دوره دچار خارش و تورم شده و دردی را هنگام لمس شدن احساس کنند. همچنین ، جالب است بدانید که این احساسات ناراحت کننده با پیشرفت دوران بارداری افزایش خواهد یافت ، به طوری که شما متوجه خواهید شد سینه بندهایتان بعد از گذشت چند هفته از زمان از دست دادن چرخه قاعدگی یا پریود و در هفته های ششم تا هشتم دوران حاملگی تنگ تر شده است.

در نهایت ، یادتان باشد که تمام این علائم ممکن است در بیشتر زنان مشابه بوده و با پیشرفت دوران بارداری بدتر هم بشوند. بنابراین ، اگر پریود یا دوره قاعدگی در بدن زنی به تاخیر افتاده است ، او می تواند تغییرات ایجاد شده در پستان های خود را مشاهده کرده و با استفاده از تست بارداری خانگی از حامله بودن خود مطمئن شود.

مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک

4. از علائم شایع بارداری قبل از حذف پریود بروز احساس خستگی در بدن :

احساس خستگی بدون دلیل نیز ممکن است نشانه دیگری از باردار شدن شما ، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی باشد. در واقع ، افزایش سطح پروژسترون در بدن زنان ، در اوایل دوران حاملگی می تواند آن ها را خسته و خواب آلود کرده و نسبت به زمان های قبل بی حوصله تر کند. علاوه بر این موارد ، تغییرات زیادی هم در روند تولید خون در بدن زنان حامله رخ می دهد ، که افزایش یافتن میزان خون در بدن برای حمایت از رشد جنین خواهد بود. تقریبا می توان ادعا کرد که همه زنان باردار ، این شرایط را تجربه می کنند! همچنین ، آغاز روند بارداری در بدن زنان سطح انرژی بدن مادران را هم کاهش خواهد داد ، به ویژه زمانی که بدن فردی مواد معدنی ، ویتامین ها ، آهن و مایعات را به اندازه کافی دریافت نکند.

به همین دلیل زمانی که زنی احساس کرد ، باردار است باید شروع به مصرف ویتامین های دوران بارداری بکند. البته ، یادتان باشد که مصرف کافئین و محصولات آن با جذب انواع ویتامین ها و مواد معدنی در بدن تداخل پیدا خواهد کرد. بنابراین ، خوابیدن روش بسیار خوبی برای مبارزه با احساس خستگی در روزاهای آغازین از دوران بارداری زنان محسوب می شود. البته ، در برخی موارد ، بروز حالت خستگی در بدن زنان می تواند به دلیل وجود مسائل مربوط به سلامتی فرد مانند کم خونی و کم کاری تیروئید باشد. بنابراین ، شما نمی توانید فرض کنید که حالت خستگی به تنهایی یکی از نشانه های باردار بودن است.

5. بروز حالت تهوع در روزهای آغازین دوران بارداری :

حالت تهوع و یا ویار صبحگاهی یکی دیگر از نشانه های کلاسیک آغاز دوران بارداری در بدن زنان است ، که می تواند حامله بودن فرد را اطلاع دهد. در واقع ، می توان ادعا کرد که هر زنی در هفته های آغازین بعد از حذف پریود یا دوره قاعدگی در بدن خود و حتی قبل از باردار شدن هم ممکن است حالت تهوع را تجربه کند. یادتان باشد که حالاتی مانند سرگیجه ، ضعف بدن و احساساتی شدن هم در هنگام بروز حالت تهوع در بدن زنان باردار دست می دهد. هر چند برخی از زنان ممکن است در هر زمان از روز حالت تهوع را تجربه کنند ، اما معمولا این حالت در اوایل صبح بدتر است. جالب است بدانید که در حدود 75٪ از زنان باردار ، ویار صبحگاهی را در روزهای اولیه از دوران بارداری خود تجربه می کنند ، اما شدت آن در هر زن بارداری نسبت به مادران باردار دیگر متفاوت است. البته ، فراموش نکنید که بروز حالت تهوع و ویار صبحگاهی زنان باردار در اولین روزهای این دوران شدید بوده و با پیشرفت دوران حاملگی ، کم کم فروکش می کند.

ترشح بیش ازحد هورمون HCG (گنادوتروپین جفتی انسان) در مراحل اولیه از دوران بارداری باعث بروز تهوع و استفراغ در زنان حامله می شود. اما این حالت تهوع معمولا پس از گذشتن سه ماهه اول از دوران حاملگی (در اکثر زنان) فروکش می کند. با این حال ، گاهی اوقات هم ممکن استهوع و استفراغ در بدن زنان حامله تا نه ماه به طول انجامد. در بدن برخی از زنان هم ویار صبحگاهی از هفته ششم دوران بارداری آغاز می شود. این در حالی است که ویار صبحگاهی در دیگر مادران ، از روزهای اول دوران بارداری شروع شود.

6. احساس نفخ در شکم از نشانه های بارداری قبل از حذف پریود :

در برخی مواقع ممکن است شکم شما از شلوارتان بیرون زده باشد ، طوری که احساس کنید اندازه شلوار برایتان تنگ شده و نیاز به گشودن دکمه آن دارید ، تا نفس راحتی بکشید. در چنین مواردی ممکن است شما باردار باشید! اما ، اندازه جنین داخل رحمتان در این شرایط ، خیلی کوچک (فقط به اندازه یک توپ کوچک سلولی (بلاستوسیست)) می باشد. همچنین ، اگر شما هم به عنوان یک زن جوان احساس سنگینی و یا وجود باد را در معده خود احساس کردید ، که بسیار هم ناراحت کننده می باشد ، باید بدانید که یکی از علائم شایع آغاز روند بارداری قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی در بدنتان به وجود آمده است. این حالت به دلیل ترشح زیاد هورمون پروژسترون و هضم ناقص غذا بروز کرده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند نفخ و یبوست در بدن زنان باردار خواهد شد.

این نکته مهم را هم به خاطر بسپاریدکه برای رهایی از مشکلات نفخ ، شما می توانید غذای روزانه خود را در اندازه های بسیار کوچک مصرف کنید ، تا هضم غذا به آسانی صورت گیرد. همچنین ، زنانی که از مشکل یبوست و نفخ شکم رنج می برند ، باید از مصرف غذاهای سرخ شده و بسیار چرب اجتناب کرده و سعی کنند تا در طی کل دوران بارداری خود غذاهای سالم را انتخاب نمایند.

7. نیاز به دفع ادرار بیشتر در آغاز دوران بارداری :

نیاز به دفع ادرار بیشتر یکی دیگر از نشانه های طبیعی آغاز روند بارداری در بدن زنان است. در واقع ، از آن جایی که این افراد به زودی ، پریود یا دوره قاعدگی خود را هم از دست می دهند ، معمولا نیاز به دفع ادرار بیشتر به خصوص در طول شب را خواهند داشت ، که بسیار هم آزاردهنده است. اما ، در کل این حالت به عنوان یک علامت شایع حامله بودن در بدن زنان محسوب می شود.

به دلیل این که بعد از باردار شدن ، تغییرات هورمونی زیادی در بدن زنان رخ می دهد ، تولید خون اضافی هم در بدن این افراد تولید خواهد شد ، که این حالت باعث بروز تکرر ادرار در طی کل دوران بارداری زنان خواهد شد. در واقع ، از آن جایی که کار کلیه زنان باردار فیلتر کردن خون است ، آن ها با پر شدن مثانه خود توسط کلیه ، نیاز بیشتری به تخلیه ادرار خواهند داشت.

مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک

8. بیزاری از برخی غذاهای خاص در روزهای اولیه از دوران بارداری :

احساس بیزاری نسبت به مصرف برخی مواد غذایی خاص ، یکی دیگر از علائم شایع آغاز روند بارداری در بدن زنان است. در واقع ، یادتان باشد که در این دوران ، ممکن است زنان با در اختیار داشتن برخی مواد غذایی مورد علاقه خود ، احساس کنند که بو و طعم آن ماده غذایی باعث بروز حالت تهوع در آن ها می شود. فراموش نکنید که در حدود 85٪ از زنان باردار بیزاری از مصرف برخی مواد غذایی مورد علاقه خود را در طول سه ماهه اول از این دوران حساس تجربه می کنند. بسیاری از این افراد هم اشتهای طبیعی خود را برای مصرف غذا با ورود به سه ماهه دوم و یا سوم از دوران بارداری دوباره به دست می آورند ، اما در برخی موارد هم ممکن است حالت بیزاری نسبت به مصرف برخی مواد غذایی تا تمام شدن دوران بارداری با مادر همراه باشد.

جالب است بدانید که تا به حال ، هیچ مدرکی به دست نیامده که نشان دهد راه گریزی برای فرار از این احساسات وجود دارد ، اما اعتقاد بر این است که بروز این حالات در بدن زنان باردار می تواند به علت بالا بودن میزان ترشح سطح پروژسترون باشد ، که تنفر از برخی مواد غذایی و حساسیت به برخی بوها را به دنبال خواهد داشت.

9. بروز احساس سرگیجه از علائم بارداری قبل از حذف پریود :

احساس سرگیجه و سبکی سر در زنان نیز یکی دیگر از علایم اولیه آغاز روند بارداری است ، که ناشی از افت فشار خون در آن ها می باشد. البته ، فراموش نکنید که این حالت در سه ماهه اول از دوران بارداری هر زنی کاملا طبیعی است ، چون تجربه کردن احساس سرگیجه در دوران بارداری به علت گشاد شدن رگ های خونی در بدن مادر اتفاق می افتد. با این حال ، گشاد شدن رگ های خونی در بدن مادر باردار می تواند کاهش فشار خون را در بدن او به دنبال داشته باشد. یادتان باشد که افت فشار خون زنان ، با آغاز سه ماهه دوم از دوران بارداری دوباره به حالت عادی خود برمی گردد. همچنین ، به عنوان یک زن جوان ، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که بروز حالت سرگیجه اگر بدون هیچ نشانه ای از بیماری در بدن زنان زخ داده باشد ، می تواند نشانه دیگری از حاملگی این افراد تلقی شود ، اما اگر این حالت با خونریزی از واژن و درد شکم همراه باشد ، نشانه ای از آغاز حاملگی خارج رحمی در بدن زنان است ، که یک عارضه جدی در دوران بارداری محسوب می شود.

10.نشانه بارز دیگر بارداری بروز نوسانات خلقی قبل از حذف پریود :

بروز نوسانات خلقی نیز به علت ایجاد تغییرات هورمونی در بدن زنان باردار رخ می دهد. در واقع ، این تغییرات سطح هورمون ها انتقال دهنده های عصبی مغز را تحریک کرده و باعث افزایش احساسات در مادران باردار خواهند شد. از علائم شایع نوسانات خلقی در زنان باردار ، گریه کردن زیاد آن ها و طغیان خشم ناگهانی است ، که آرامش کلی ذهن این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین مواردی ، بهتر است زنان باردار تلاش کنند تا استراحت کرده و با افراد خانواده ، مخصوصا شریک زندگی خود صحبت بیشتری بکنند ، چون این کار کمک خواهد کرد تا افراد نزدیک به زن حامله وضعیت او را درک کنند.

11. بروز حالت یبوست از علائم بارداری :

تغییرات ایجاد شده در ترشح هورمون های بدن زنان باردار و بالا رفتن میزان ترشح هورمون پروژسترون در بدن این افراد می تواند سیستم گوارشی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی را در این ناحیه از بدنشان ایجاد کند. در چنین شرایطی ، اجابت مزاج در مادران باردار به سختی صورت گرفته و باعث می شود تا مواد غذایی به آرامی در امتداد دستگاه گوارش حرکت کنند. اگر شما هم به عنوان یک زن جوان احساس می کنید که مدتی است به طور منظم دچار مشکل یبوست هستید ، باید با در نظر گرفتن شرایط بدنی خود ، تست بارداری خانگی را در اسرع وقت انجام دهید.

12. بروز سردرد و کمر درد بی دلیل در بدن زنان باردار :

پایین بودن قند خون در بدن زنان باردار باعث می شود که این افراد دچار سردرد شوند ، چون در چنین حالتی سلول های مغز سعی می کنند تا با کمبود عرضه قند در خون مقابله شود. پس ، اگر شما هم به عنوان یک زن جوان در حال تلاش برای باردار شدن هستید و به طور مکرر ، دچار سردرد می شوید ، باید بدانید که این حالت می تواند نشانه ای از بروز تغییرات در هورمون های جنسی زنانه مانند استروژن و پروژسترون باشد ، که برای آماده سازی رحم جهت رشد جنین در آینده اتفاق می افتد.

در چنین شرایطی فرد به طور متناوب ، دچار درد کمر شدید هم خواهد شد که نشان دهنده شل شدن رباط های بدن زن باردار برای آماده شدن جهت حمل وزن نوزاد است. البته گرفتگی عضلات ، نفخ و یبوست در هنگام لانه گزینی جنین هم می تواند باعث بروز درد در نواحی کمر زنان ، در روزهای اولیه از دوران بارداری شود. شما می توانید با دکتر خود در مورد مصرف داروهای مخصوص این مشکل صحبت کنید.در نهایت ، فراموش نکنید که در این دوران هرگز نباید خوددرمانی کرده و اثرات داروها را امتحان کنید. علاوه بر مصرف داروها ، نکته مهم دیگر برای درمان درد کمر توجه به موقعیت خواب زنان باردار در طول شب و تغییر دادن آن است.

13. افزایش بزاق دهان نشانه بارداری برای تشخیص حاملگی قبل از از دست دادن پریود :

زیاد شدن بزاق دهان یکی از علامت های شایع آغاز روند بارداری نیست ، اما برخی از زنان در اوایل دوران بارداری خود ، از این حالت رنج می برند. در واقع ، می توان ادعا کرد که تعدادی از زنان متوجه افزایش بیش از حد بزاق دهان خود قبل از باردار شدن می شوند. در علم پزشکی این وضعیت وران بارداری با عنوان "سیلان بزاق" شناخته می شود. البته محققان عقیده دارند که افزایش تولید بزاق دهان در زنان باردار با سوزش سر دل و ویار صبحگاهی ارتباط دارد. در واقع ، بلع این مایع اضافی ، آن ها را به تهوع وادار می کند ، تا بتوانند مایع اضافی موجود در معده خود را از طریق دهان دفع نمایند. همچنین ، اگر زنی از سوزش معده رنج ببرد ، ممکن است اسیدهای اضافی موجود در دهان او باعث تولید بزاق اضافی شود ، به طوری که بدن بتواند به طور طبیعی ، با مشکل سوزش سر دل مبارزه کند. یادتان باشد که خاصیت بزاق دهان زنان باردار قلیایی بوده و به خنثی کردن اسید موجود در بدن این افراد کمک زیادی می کند.

مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک

14. احساس طعم فلز در دهان زنان باردار از علائم رایج بارداری :

برخی از زنان با حامله شدن ممکن است طعم فلز را همراه با تنفر قوی از چند نوع مزه ، در دهان خود تجربه کنند. معمولا ، برخی از مادران باردار این طعم فلز را به صورت طولانی مدت و در تمام طول روز احساس می-کنند. اگرچه علت واقعی این حالت در علم پزشکی ناشناخته است ، اما تعدادی از کارشناسان عقیده دارند که این حالت به علت بروز نوساتی در سطح هورمون های بدن مادران باردار رخ می دهد. بیشتر زنان حامله از این مشکل در تمام دوران بارداری خود رنج می برند ، اما در بدن برخی از زنان هم ممکن است این حالت به زودی و پس از گذشت سه ماهه اول دوران بارداری از بین برود.

15. عطش بیش از حد زنان میتواند نشان دهنده بارداری آنها قبل از حذف پریود باشد :

در مراحل اولیه از دوران بارداری ، اکثر زنان احساس تشنگی شدید دارند. این حالت ، اغلب به دلیل افزایش حجم خون در بدن مادران اتفاق می افتد. نوشیدن آب و مایعات زیاد هم در این دوران حساس باعث تکرر ادرار در مادران باردار شده و اختیار برخی زنان را در برابر تکرر ادرار تحت تاثیر قرار می دهد.

16. از بین رفتن اشتها در اوایل بارداری :

با توجه به بروز مشکل تهوع و استفراغ در بدن زنان حامله ، اشتهای این افراد نسبت به مصرف مواد غذایی و میوه ها به میزان قابل توجهی افت می کند. این افراد ممکن است برای رهایی از چنگال گرسنگی اشتیاق فراوانی به مصرف غذاهایی مانند ترشی از خود نشان دهند. با این حال ، میزان اشتهای زنان حامله در شیب رو به پایین حرکت کرده و ممکن است بی میلی به مصرف غذاها در مراحل بعدی دوران بارداری هم همچنان افزایش یابد. یادتان باشد که شما به عنوان یک زن جوان در هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی می توانید از عطر سنبل استفاده کنید ، چون بوی این ماده به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی حالت تهوع خود را کنترل نمایید. همچنین ، مصرف بیسکویتی که با کماج اسطوخودوس تهیه شده است ، هم برای کاهش حالت تهوع و افزایش میزان اشتها در روزهای اولیه از دوران باردار زنان بسیار مفید است. البته ، فراموش نکنید که کاهش استرس هم اشتهای زنان حامله را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

17. بروز تنگی نفس در زنان باردار از علائم حاملگی :

برخی از زنان ممکن است تنگی نفس را هم در چند هفته اول از دوران بارداری خود تجربه کنند ، که این حالت نشان دهنده نیاز بدن این افراد به اکسیژن و خون بیشتری است. در واقع ، با این حرکات بدن مادر می-تواند خون اضافی را با جنین در حال رشد خود به اشتراک بگذارد. البته فراموش نکنید که این تنگی نفس در برخی زنان تا پایان دوران بارداری ادامه می یابد ، چون با پیشرفت دوران حاملگی و بزرگ شدن جنین داخل رحم ، نیاز او به اکسیژن و مواد مغذی نیز افزایش می یابد. در نهایت ، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که انجام ورزش های سبکو تمرین برخی حرکات ورزشی ، کشیدن نفس عمیق و آهسته و پوشیدن لباس های گشاد در تنظیم تنفس زنان باردار بسیار مفید می باشد.

معمولا ، بدن اکثر زنان می تواند پس از درک حالت حامله بودن ، در یک الی دو هفته اول دوران بارداری این علائم را از خود بروز دهد. اما ، فراموش نکنید که در برخی موارد هم این نشانه ها ممکن است با مسائل دیگری که مربوط به سلامت و یا علائم پیش از قاعدگی است ، همراه شود. به همین دلایل ، شما باید بتوانید تمایز بین علائم قبل از قاعدگی و دوران بارداری را در بدن خود به خوبی تشخیص دهید. بنابراین ، برای قضاوت در مورد علائم غیر طبیعی که ممکن است در موارد قبل و بعد حاملگی در بدن زنان اتفاق می افتد ، باید با همه آن ها آشنایی کامل داشته باشید ، چون برخی از این علائم هرگز در بدن رخ نمی دهد. پس ، یادتان باشد که تنها راه بی نقص برای تعیین بارداری زنان استفاده از تست بارداری خانگی است!

روش استفاده از صفحه اصلی کیت تست بارداری خانگی :

اگر پریود یا دوره قاعدگی شما پس از داشتن رابطه جنسی با همسرتان به تعویق افتاده است ، بهترین کار برای آگاهی از باردار شدن ، استفاده از تست بارداری خانگی در چند روز اول تاخیر افتادن پریود یا دوره قاعدگی است. اگر بعد از انجام ازمایش ، جواب تست شما منفی شد و شما هنوز هم احساس می کنید که ممکن است باردار باشید ، باید به مدت یک هفته صبر کنید و دوباره این تست را امتحان نمایید ، چون گاهی اوقات ، وجود هورمون hCG در خون مادر بسیار کم است. در چنین شرایطی ، نتیجه آزمایش که بر روی نوار تست حاملگی دیده می شود ، منفی خواهد بود. در چنین مواردی ، شما نیاز دارید تا مدت بیشتری را صبر کرده و دوباره تست بارداری خانگی را انجام دهید. اما در صورتی که جواب آزمایش دوباره منفی نشان داده شود و شما هم در حال تجربه کردن همه علائم اولیه آغاز روند بارداری باشید ، بهتر است از آزمایش خون برای مشخص کردن وضعیت بدنی خود کمک بگیرید.

آزمایش خون نتایج دقیق را در کوتاه مدت و پس از گذشتن 6 تا 8 روز پس از تخمک گذاری نشان می دهد. همچنین ، ازمایش خون ممکن است در هر زمان ، حتی در مراحل اولیه دوران بارداری نیز نتیجه دقیقی را به شما ارئه دهد. به همین علت ، این روش برای کسانی که صبر و حوصله ندارند ، تا منتظر نتایج دقیق تر ازمایشات باردار خود باشند و از مراقبت های دوران بارداری و آسیب رسیدن به جنین خود نگران هستند ، بهترین راه کار خواهد بود.

مهمترین علائم بارداری قبل از پریود در ایرناک

مراقبت هایی که زمان شک به بارداری باید رعایت کنید :

اگر شما در مورد باردار بودن خود شک دارید ، بهتر است مراقبت های دوران بارداری را پس از اولین سوء ظن خود آغاز نمایید. برخی از نکات و مراقبت های بهداشتی که همه زنان باردار موظف به انجام آن ها هستند ، عبارتند از :

  • ترک سیگار و مصرف الکل و مواد مخدر
  • محدود کردن مصرف کافئین
  • استفاده از رژیم غذایی سالم که حاوی میوه ها و سبزیجات تازه است
  • مصرف ویتامین های مخصوص دوران بارداری مانند اسید فولیک
  • مصرف مواد غذایی روزانه در وعده های کوچک و مصرف مواد غذایی در فواصل منظم
  • کمک گرفتن از یک پزشک متخصص زنان و زایمان برای اطمینان از رشد مناسب جنین داخل رحم خود
بازدید : 6,621 بار
مهمترین علائم بارداری قبل از پریود
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,030