اگر شما شخصی هستید که قصد دارید و زن خود را کم کنید باید نکاتی را پیرامون این موضوع بدانید. جکی لینچ 4 اشتباه رایج رژیم را بیان می کند و به شما کمک می کند که با دید باز رژیم بگیرید.

14 اشتباه رایج رژیم گرفتن

اگر شما شخصی هستید که قصد دارید و زن خود را کم کنید باید نکاتی را پیرامون این موضوع بدانید. جکی لینچ 4 اشتباه رایج رژیم را بیان می کند و به شما کمک می کند که با دید باز رژیم بگیرید.بزرگترین اشتباهات رژیم لاغری که مانع کاهش وزن است در ایرناکبزرگترین اشتباهات رژیم لاغری که مانع کاهش وزن است در ایرناک

بزرگترین اشتباهات رژیم لاغری که اجازه نمی دهد شما لاغر شوید

1. وعده ی غذایی نامنظم : داشتن وعده های غذایی نامنظم در یک بازه زمانی باعث افزایش وزن میشود. عادت های غذایی ما با هورمون لیپتین کنترل می شود که به مغز فرمان می دهد چه زمانی نیاز است غذا بخورید یا نه. در مدت کوتاه روزه داری سطح لیپتین به میزان چشمگیری کاهش پیدا میکند و مغز حالت قحطی پیدا کرده و اشتها را تحریک میکند. تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که صبحانه نمی خورند در مقایسه با افرادی که صبحانه می خورند در طول روز بیشتر میخورند ، چون سطح گرلین ثابت می ماند.

راه حل : طبق تحقیقات به دست آمده صبحانه خوردن می تواند سطح گرلین را مدیریت کند. تخم مرغ و مغز ها یا غلات را به حریره اضافه کنید ، تغییرات زیادی را در اشتهای شما ایجاد خواهد کرد.

عواقب بیش از حد خوردن

 

2. بیش از حد خوردن : یکی از اشتباه های رایجی که افراد هنگامی که سعی می کنند وزن خود را سالم نگه دارند ، سوءتفاهم در مورد میزان مصرف استاندارد مواد غذایی است. مثلا میزان استاندارد و غلات بین 30-50 گرم است اما بیشتر افراد ، زیادتر مصرف می کنند. نسبت درست مصرف کردن از هر گروه مواد غذایی ضروری است.

راه حل : زمان می برد که نسبت صحیح مواد غذایی را ذهنی متوجه شوید ، بنابراین شما متوجه هدفتان از جزئی غذا خوردن و بیرون غذا خوردن می شوید. سعی کنید دستگاه meal kitt که جدیدا تولید شده است را تهیه کنید و با آن نسبت مواد را اندازه بگیرید.

3. قند پنهان : سخت نیست که شکر تصفیه شده را بشناسید و از خوردن آن اجتناب کنید. اما تفکر اشتباهی وجود دارد که ضد یک دستور سالم و خوب است. بزرگترین مشکل آن هم زمانی است که قند فراوان به هر شکلی وارد بدن شود ، انسولین را بالا می برد و بدن را به ذخیره چربی تشویق می کند. محصولاتی مثل عسل ، میوه خشک و آب میوه حاوی مقدار فراوانی قند پنهان است.

راه حل : میوه طبیعی بخورید و از آبمیوه های صنعتی استفاده نکنید. میوه ها حاوی مقداری فراوانی فروکتوز هستند ، اما حاوی فیبر هم هستند که قند میوه ها را متعادل می کند.

4. خوردن چربی شما را چاق می کند : این هم یکی دیگر از تفکرات اشتباه است ، مردم وقتی خرید می روند اتوماتیک وار محصولات کم چربی را می خرند که به عقیده خود به کاهش وزن کمک کرده اند ، اما چربی های رژیمی شما را چاق نمی کند و باعث تنظیم هورمون ها ، عملکرد قلب ، جذب ویتامین ها و تولید هورمون های جنسی می شود و همچنین برای طعم دار کردن غذا مناسب است. به همین دلیل کارخانه ها شکر یا نمک به محصولات کم چربی خود اضافه می کنند ، این مشکل جدی است که شکر فراوان فاکتور اصلی است که باعث چاقی می شود.

راه حل : هنگام خرید به برچسب محصولات کم چرب توجه کنید و مطمئن شوید که شکر فراوانی ندارد. یک قاشق چای خوری تقریباً 4 گرم است و برای فعالیت ریاضی کافی است.

تاثیر چربی ها بر چاقی

5. گرسنه ماندن به مدت طولانی : بسیاری از افراد که شروع به رژیم گرفتن می کنند ، گرسنگی زیادی را به خود تحمیل می کنند و به اندازه کافی نمی خورند. بنابراین در دراز مدت از گرفتن رژیم خسته شده و آن را کنار می گذارند.

راه حل : به جای گرسنه ماندن به مدت طولانی با تعیین یک برنامه مناسب ورزشی بیشتر به باشگاه بروید و چهار یا پنج بار در هفته طبق یک برنامه منظم ورزش کنید.از میوه جات ، سبزیجات ، گوشتهای کم چرب ، ماهی و حبوبات استفاده کنید.

6. اشتباه در انتخاب مواد غذایی : بسیاری از افراد که رژیم می گیرند از تاثیر چربی و غذاهای پرچرب بر بدن آگاه نیستند و در انتخاب غذا ، اشتباه می کنند. انتخاب یک رژیم درست و اصولی باید به سرعت از وزن ، کم کرده و انرژی کافی را به بدن شما برساند.

7. عجله داشتن برای کاهش وزن : افرادی که دچار اضافه وزن هستند و از این وضعیت خسته شده اند نمی توانند در مدت کوتاه به نتیجه دلخواه برسند ، عجله در کاهش وزن با رژیم می توانند صبر افراد را سلب کرده و آنها را دلزده ار ادامه راه کند.

اشتباهات مهم در رژیم لاغری

8. کم کردن کالری دریافتی : البته که باید برای کاهش وزن ، میزان کالری دریافتی بدن را کاهش داد اما اگر این میزان بیش از اندازه باشد با تحت تاثیر قرار دادن سرعت سوخت و ساز بدن منجر به بازگشت مجدد وزن از دست داده از رژیم لاغری می گردد.

راه حل : میزان دریافتی کالری باید متناسب با سایز ، وزن ، میزان فعالیت بدنی و سایر عوامل تنظیم گردد.دریافت کالری کمتر از 1200 را در یک روز به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

9. حذف و یا کاهش کربوهیدرات ها : اگر مصرف کربوهیدرات به طور کامل کنار گذاشته شود بدن از دریافت فیبر ، ویتامین ب ، ویتامین ای ، پروتئین و آنتی اکسیدان محروم می شود. در یک رژیم غذایی درست ، برای کاهش وزن کافی است میزان مصرف کربوهیدرات کاهش داده شود اما حذف نشود.

10. شام نخوردن باعث کاهش وزن می شود : این تصور کاملا غلط است. چرا که باعث می شود در روز بعد پرخوری کرده و میزان کالری بیشتری دریافت کنید.

14 اشتباه بزرگ در رژیم لاغری

11. آب هم چاق می کند : یکی از اشتباهات رایج در برنامه کاهش وزن مصرف کم آب است. باید توجه کرد که آب برای سوزاندن کالری توسط بدن ضروری می باشد. متابولیسم بدن در صورت کمبود آب تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش می یابد. بنابراین باید به میزان کافی در طول روز آب نوشیده شود.

12. لبنیات چاق می کند : در برخی از رژیم های اشتباه ، مصرف شیر پرچرب ، بستنی و بستنی و از این قبیل محصولات نادیده گرفته می شود. پرهیز کامل از محصولات لبنی ممکن است نتیجه عکس در بر داشته باشد. بدن در صورت کمبود کلیسیم ، چربی بیشتری میسوزاند و در صورت عدم دریافت کلسیم کافی چربی بیشتری تولید میکند. این میزان کلیسیم مورد نیاز را نمی توان از مکملهای کلسیم که فواید مواد غذایی حاوی کلسیم را ندارند ، بدست آورد. مصرف محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی را می توان استفاده نمود.

13. حذف میان وعده ها خوب است یا نه ؟ : برخی از افراد که شروع به گرفتن ؤزیم می کنند ، میان وعده های خود را حذف می کنند. خوردن میان وعده باعث می شود سوخت و ساز بدن افزایش یابد ، به ویژه اگر میان وعده پروتئینی باشد. اگر میان وعده شامل غذاهای و تنقلات پرکالری و آب میوه های سرشار از قند باشد می توان آن را حذف کرد ، چرا که کالری مضاعفی را به بدن می رسانند ، اما به جای آنها می توان کمی آجیل و مغزی جات را به عنوان یک میان وعده سالم و سرشار از پروتئین مصرف نمود.

اشتباهات بزرگ در رژیم گرفتن

14. بشقاب را باید خالی کنید : این تصور اشتباه است که اگر در بشقاب غذا باقی بماند اسرااف می شود. اگر به رستوران می روید حتما یک ظرف را برای جدا کردن غذای اضافی درخواست کنید. هنگام سرو غذا در منزل نیز از بشقاب کوچکتر استفاده نمایید.

با حذف این اشتباهات رایج از رژیم غذایی لاغری خود ، راه را برای رسیدن به وزن دلخواه هموارتر کنید پرا که کاهش وزن و وزن ایده آل وضعیت سلامتی را بهبود می بخشد.

بزرگترین اشتباهات رژیم لاغری که مانع کاهش وزن است
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,770