داشتن اندامی زیبا و روی فرم برای خانم ها و آقایان علی الخصوص برای بانوان بسیار حائز اهمیت و نکته ای مهم و غیر قابل اغماض در با کلاس بودن و حفظ زیبایی است.

نکات مهم در کاهش وزن

بایدها و نبایدهای لاغری شکم و پهلو : داشتن یک شکم صاف و تخت به طوریکه در هر لباسی زیبا به نظر برسد آرزوی مردان و زنان زیادیست به خصوص خانم ها همیشه دغدغه لاغری شکم و داشتن عضلات محکم و سفت و قوی را دارند . به طور کلی اگر تغذیه سالم و درستی داشته باشیم و از دریافت چربیها و مواد غذایی چاق کننده به مقدار زیاد پرهیز کنیم علاوه بر اینکه از سلامت بیشتری برخوردار خواهیم بود دچار چاقی موضعی هم نخواهیم شد .چگونه شکمی صاف و بدون چربی داشته باشیم؟ در ایرناکچگونه شکمی صاف و بدون چربی داشته باشیم؟ در ایرناک

در درجه اول برای لاغری شکم و به طور کلی داشتن یک اندام متناسب استرس نداشته باشید . استرس سطح هورمون کورتیزول را در بدن بالا برده و این هورمون در چاقی و افزایش چربی های شکم موثر است .

 

غذاهایی که به لاغری شکم و پهلو کمک می کنند :

فیبر معجزه میکند

میوه ها و سبزیجات به مقدار قابل توجهی فیبر دارند که علاوه بر کاهش وزن شما باعث پیشگیری از یبوست شده و ورم شکم را کاهش می دهند و شکمی صاف و تخت به شما هدیه میکند.

 با مصرف فیبر شکمی تخت داسته باشید

با مصرف فیبر شکمی تخت داسته باشید

 

صبحانه را با عشق بخورید

صبحانه را هرگز از وعده های غذایی خود حذف نکنید . در وعده صبحانه پروتین و کربوهیدارت مصرف کنید چون باعث میشود سوخت و ساز بدن شما در طول روز بالا رود . مواد قندی را در وعده صبحانه کاهش دهید و به جای آن برای کاهش چربی های دور شکم و پهلو پروتیین مصرف کنید .پروتیین باعث عضله سازی میشود ضمن آنکه انرژی کافی برای بدن شما را فراهم میکن و از پرخوری در وعده بعدی جلوگیری می کند و چربی های دور شکم را کاهش می دهد و به لاغری شکم کمک می کند .

لاغری شکم با صبحانه

پیشگیری از چاقی شکم و پهلو با خوردن صبحانه

 

میان وعده های طلایی بخورید

میان وعده در طول روز باعث میشود انرژی از دست رفته بدن تامین شده و شما در وعدهای اصلی پرخوری نکنید . در میان وعده سعی کنید فیبر و پروتیین بخورید . فیبر و پروتیین عضله میسازند و انباشت موضعی چربی ها در اطراف شکم و پهلو جلوگیری می کنند.

میان وعده برای لاغری شکم و پهلو

آب کردن شکم با خوردن میان وعده های سالم و پر از فیبر و پروتئین

 

روغن زیتون خوشمزه و لاغر کننده

از روغن زیتون استفاده کنید و روزانه یک قاشق روغن زیتون بخورید . به جای گوشت قرمز از گوشت ماهی استفاده کنید. گوشت های قرمز باعث انباشت چربی و چاقی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو میشوند .

مصرف روغن زیتون برای لاغری شم و پهلو

مصرف روغن زیتون برای لاغری شم و پهلو

 

این غذاهای شما را چاق و بد فرم می کنند

در مورد پیشگیری از چاقی و انباشت چربی در برخی از نقاط بدن علاوه بر اینکه خوردن بعضی از مواد غذایی برای رسیدن به این هدف به ما کمک میکند صرفه نظر از مصرف برخی دیگر از مواد غذایی و کاهش یا حذف آنها از برنامه غذایی به داشتن اندامی زیبا و متناسب و به خصوص داشتن شکمی صاف و تخت به شما کمک می کند.

فست فود مضر برای لاغری

آب کردن شکم با خوردن فست فود محال است !

 

شکر هرگز ، قند اصلا

مواد قندی باعث ترشح شدید انسولین در بدن می شوند و انسولین در چاقی شکم و پهلو بسیار موثر است . منظور از مواد قندی چیزهایی مانند مربا ، شیرنی ها ، نوشابه ها ، نان های فاقد سبوس و شکلات ها هستند .

مصرف بیش از اندازه شکر شما را از داشتن شکمی تخت دور میکند

مصرف بیش از اندازه شکر شما را از داشتن شکمی تخت دور میکند

 

نمک نخورید

نمک آب بدن را کاهش داده و فشار خون را بالا می برد و مصرف بیش از اندازه آن باعث چاقی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو می گردد .

نمک دشمن شکم صاف و تخت

نمک دشمن شکم صاف و تخت !

 

گوشت قرمز را کنار بگذارید

همانطور که اشاره شد گوشت های قرمز علاوه بر اینکه باعث کاهش آب بدن میشوند به علت داشتن چربی و کالری فراوان باعث چاقی و انباشت چربی ها در ناحیه شکم می گردند

گوشت قرمز

اگر مصرف گوشت قرمزتان بالاست قید آب کردن شکمتان را بزنید !

 

این سیگار بدبو

سیگار نه تنها باعث لاغری نمیشود بلکه در برخی موارد باعث افزایش وزن و چاقی و بد فرم شدن بدن در ناحیه شکم و پهلو می گردد .

سیگار

سیگار دشمن لاغری شکم و پهلو !

 

آجیل بخورید و لاغر شوید

آجیل از جمله میان وعده هایی است که خوردن آن باعث افزایش منیزیم در بدن میشود . کمبود منیزیم سبب ترشح هورمون ملاتونین در بدن شده و کاهش منیزیم در بدن اشتهای کاذب ایجاد می کند و سبب پرخوری و چاقی می گردد .

 لاغری شکم پهلو با مصرف آجیل

لاغری شکم پهلو با مصرف آجیل

نوشیدنی هایی منجر به لاغری شکم می شود

 

چای نعناع نوشیدنی ضد نفخ

این نوشیدنی به راحتی در منزل میتوانید درست کنید . برگهای نعناع را باز ساقه جدا کرده و در یک ظرف بجوشانید بعد از کمی جوشیدن درب ظرف را ببنید تا برگها دم بکشند .می توانید این نوشیدنی را در روزهای گرم سال امتحان کنید چرا که علاوه بر خاصیت آرامش زاییِ آن از نفخ شکم جلوگیری کرده و باعث چربی سوزی در بدن میشود و در نهایت شکم و پهلو هایی خوش فرم و صاف به شما هدیه می دهد .

چربی سوزی و لاغری شکم و پهلو با چای نعناع ؛ چربی سوزی گیاهی

چربی سوزی و لاغری شکم و پهلو با چای نعناع ؛ چربی سوزی گیاهی

 

چای سبز آرامتان می کند

برگ های چای سبز به راحتی در کلیه ماههای سال به ویژه اردیبهشت و خرداد پیدا میشوند و شما میتوانید آن را مانند چای معمولی دم کرده و بنوشید . چای سبز باعث کاهش چربی های شکم ، آرامش و تمدد اعصاب میشود و مصرف مرتب آن خاصیت ضد سرطانی داشته و اندامی متناسب و زیبا و شکمی تخت و صاف را برای شما به ارمغان می آورد .

لاغری شکم و پهلو و سریعترین چربی سوز گیاهی با چای سبز

لاغری شکم و پهلو و سریعترین چربی سوز گیاهی با چای سبز

 

آب هندوانه معجونی طبیعی و مفید

اب هندوانه خاصیت عضله سازی دارد ضمن آنکه کلیه آب های میوه ها به دلیل اینکه شکر مصنوعی ندارند برای بدن مفید می باشند . آب هندوانه بسیار کم کالری بوده و خاصیت ضد سرطانی هم دارد .

عضله سازی و لاغری شکم و پهلو با آب هندوانه

عضله سازی و لاغری شکم و پهلو با آب هندوانه

 

آب آناناس نوشیدنی شیک و لاغر کننده

اناناس به دلیل اینکه آنزیمی به نام بروملین دارد باعث هضم سریع غذا و جلوگیری از نفخ می گردد. خاصیت ضد نفخی آب اناناس به داشتن شکمی صاف و تخت کمک می کند .

آب کردن شکم با مصرف روزانه آب آناناس

آب کردن شکم با مصرف روزانه آب آناناس

 

شکلات تلخ این همیشه خوشمزه

به طور کلی شکلات های تلخ باعث لاغری و کاهش اشتها می گردند . شکلات تلخ اگر به صورت نوشیدنی مصرف شوم سبب چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو شده ضمن آنکه اشتها را کاهش می دهد و از این طریق باعث لاغری و تناسب اندام می گردد

چربی سوزی سریع با نوشیدنی شکلات تلخ

چربی سوزی سریع با نوشیدنی شکلات تلخ

 

تا میتوانید آب بخورید

بدن به ۸ لیوان آب در طول روز نیاز دارد مصرف آب به میزان کافی به خصوص قبل از وعده های اصلی غذا باعث کاهش اشتها شده و اندام شما را خوش فرم و زیبا می کند .

تا میتوانید آب بخورید

بطور کلی برای اینکه اندامی زیبا و خوش فرم داشته باشید باید میزان کالری های دریافتی خود را تحت کنترل بگیرید و غذاهای کم کالری و کم چربی را جاگزین چربی سازها کنید . ورزش کنید و آرامش داشته باشید ضمن آنکه بایستی استرس را از خود دور کنید .


آب کردن شکم و پهلو با چند راهکار ساده

داشتن هیکل متناسب و خوش فرم خواست همه افراد بوده و چربی های اضافه در پهلو و شکم نه تنها حسن محسوب نمیشود بلکه از مصادیق بد تیپی و عدم توجه به ظاهر هم می باشد .

 

آیا واقعا آب کردن چربی های شکم عملی است

چربی های شکم و پهلو از جمله چربی های سرسخت سخت بدن هستند اب کردن این چربی ها نیاز به ممارست و پیگیری دارد اما ناامید نشوید اگر بتوانید چند حرکت و رفتار ورزشی را در عادات روزانه خود قرار دهید می توانید امیدوار باشید که خیلی زود بخش زیادی از چربی های شکم و پهلو را از دست بدهید . در درجه اول برنامه مشخصی برای ورزش شکم داشته باشید و خود را موظف به رعایت ان بدانید .

 

راست بیایستید و راست بنشینید

راست نشستن و راست راه رفتن باعث میشود شکم همیشه در حال انقباض باشد . انقباض شکم باعث تحت فشار قرار گرفتن چربی های آن شده و به مرور باعث آب شدن آنها میشود .

 

شکم خود را منقبض کنید

در هر مکانی که هستید و مشغول هر کاری که می باشید حواستان باشد که ورزش انقباض شکم را انجام دهید این ورزش بسیار ساده بوده و در هر موقعیتی قابل اجرا می باشد . شکم خود را به داخل برده و برای ده ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید هر چقدر که می توانید در طول روز این حرکت را تکرار نمایید .

 

دراز و نشست را نیمه انجام دهید

روی زمین دراز بکشید اما به جای اینکه پاهایتان را خم کنید انها را صاف و کشیده نگه دارید و شکمتان را هم منقبض کنید دستهایتان به پهلو چسبیده و صاف باشد بعد سعی کنید همانطور که پاها صاف و به هم چسبیده است انها را بالا بیاورید و چند ثانیه نگه دارید و دوباره به زمین برگردانید و چند با در روز این حرکت را تکرار کنید این حرکت باعث تحت فشار قرار گرفتن چربی های شکم و پهلو و ران شده و انها را آب می کند .

 

حرکت فوق را روی صندلی انجام دهید

یعنی روی صندلی بنشینید و پاها را از ران تا قوزک به هم بچسبانید و کمرتان صاف باشد بعد سعی کنید پاهایتان را بالا بیاورید و برای چند ثانیه نگه دارید این حرکت همانند دراز و نشست باعث آب شدن چربی های شکم میشود .

 

به شکل مناسبی پیاده روی کنید

پیاده روی باعث خوش فرم شدن عضلات پا و ران میشود برای آب کردن شکم و پهلو می توانید ضمن پیاده روی بدنتان به سمت چپ و راست تکان دهید تا تاثیر بیشتری روی چربی های شکم و پهلو داشته باشد .

 

حلقه های گرد را به دور کمر بچرخانید

بازی دوران بچگی تاثیر زیادی در آب شدن چربی شکم و پهلو دارد . حلقه های بازی را به دور شکم انداخته و آن را با سرعت بچرخانید تا چربی های شکم و پهلو شل شود .

 

به شکم خود مشت بزنید

هنگام تماشای تلویزیون یا کار در اشپزخانه این ورزش را انجام دهید به ارامی به شکمتان مشت بزنید این حرکت باعث میشود چربی های شکم آب شوند .

 

طناب بزنید

طناب زدن و بالا و پایین پریدن باعث تکان های شدید در عضلات شکم و پهلو میشود . این تکان ها چربی های این دو قسمت را تحت تاثیر قرار داده و باعث آب شدن آنها میشود .

 

روی نوک انگشتانتان بایستید

صاف بایستید و وزنتان را روی نوک انگشتان پاها انداخته و بدنتان را تا میتوانید به سمت بالا بکشید و در همین حال شکمتان هم منقبض باشد . این حرکت باعث آب شدن چربی های شکم میشود

 

در حالت ایستاده زانوها را به سمت شکم بیاورید

صاف بایستید و و زانو راست را ده بار به سمت شکم بالا آورده و پایین ببرید و این کار را با پای چپ هم انجام دهید . البته این حرکت برای افرادی توصیه میشود که مشکل زانودرد ندارند . هر چقدر سرعت این حرکت بیشتر باشد در آب کردن چربی های شکم تاثیر بیشتری خواهد داشت .

 

سر و کتف را به سمت شکم بیاورید

دراز بکشید و کاملا صاف قرار بگیرید پاها را از ران تا قوزک به هم بچسبانید و دستها را پشت سرگذاشته و سعی کنید سر و کتف را بلند کرده و به سمت جلو و شکم خم کنید این حرکت فشار زیادی به عضلات شکم وارد می کند .

به طور کلی حرکاتی را که برای آب کردن چربی شکم و پهلو انجام می دهید باید به نحوی باشد که سبب انقباض عضلات آن شود . انقباض عضلات به طور کلی در خوش فرم کردن و آب کردن چربی های اضافه موثر است .

چگونه شکمی صاف و بدون چربی داشته باشیم؟
3.7
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,540