اما اگر دکمه لباستان گم شد نیز می توانید از خرازی یک دکمه مناسب و همانند دکمه های دیگر لباستان پیدا کنید و آن را با روش صحیح دوخت دکمه که در این بخش از دنیای مد ایرناک آورده ایم بدوزید.

 چگونه دکمه بدوزیم؟ آموزش دوخت دکمه لباس به صورت تصویری

بسیاری از لباس هایی که می خریم با یکی ، دو بار پوشیدن دکمه هایشان شل و آویزان می شوند و ممکن است بیفتند یا گم شوند . بهتر است شما قبل از افتادن دکمه آن را دوباره بر سر جای خود بدوزید و محکم کنید .چگونه دکمه بدوزیم؟ | آموزش دوخت دکمه لباس در ایرناکچگونه دکمه بدوزیم؟ | آموزش دوخت دکمه لباس در ایرناک

اما اگر دکمه لباستان گم شد نیز می توانید از خرازی یک دکمه مناسب و همانند دکمه های دیگر لباستان پیدا کنید و آن را با روش صحیح دوخت دکمه که در این بخش از دنیای مد ایرناک آورده ایم بدوزید.

نحوه دوختن دکمه لباس

روش صحیح دوختن دکمه لباس

آموزش نحوه دوختن دکمه لباس

مواد لازم :

  • نخ
  • دکمه
  • قیچی

قدم اول :

ابتدا نخ و دکمه مناسب انتخاب کنید. بعضی از لباس دکمه اضافه دارند می توانید از این دکمه ها استفاده کنید . ابتدا سوزن را نخ کنید و به اندازه مناسب نخ را با قیچی ببرید و انتهای نخ را گره بزنید . دکمه رو در جایگاه خودش روی لباس قرار دهید و دقت کنید که حتما با سوراخ دکمه هم طراز باشد.

اگر دکمه شما افتاده میتوانید روی هما ن جا ، دکمه جدید را بدوزید . سپس از طرف داخل لباس سوزن را درون سوراخ دکمه فرو کرده و در آورید تا ته نخ که گره خورده ، از روی لباس پیدا نباشد . حتما هر دوختی که میزنید ، خوب محکم کنید.

شیوه دوختن دکمه لباس

بهترین راه دوختن دکمه لباس

آموزش مرحله به مرحله دوختن دکمه لباس

قدم دوم :

از همان روی لباس و بالا سوزن را داخل سوراخ دیگر دکمه می کنیم و این کار را 6 بار دیگر تکرار می کنیم . سپس در دکمه های چهار سوراخه جفت سوراخ های بعدی دکمه را نیز به همین روش می دوزیم تا یک شکل مانند علامت مساوی = تشکیل دهد. توجه کنید شکل دوختن یک دکمه به دوخت دکمه های دیگر نیز ارتباط دارد مثلا اگر دکمه های دیگر لباس به شکل X دوخته شده باشند شما باید همین الگورا برای دکمه کنده شده رعایت کنید .

روش دوخت دکمه لباس

آموزش دوختن دکمه لباس

قدم سوم :

سوزن را از زیر دوخت ها رد کرده و در پشت پارچه ، گره محکم بزنید. یا اینکه نخ را بکشید تا گره به شکل یک حلقه ی کوچک در آید. سپس سوزن را از حلقه رد کنید و گره را محکم کنید . برای اطمینان از شل نشدن گره دوباره این کار را انجام دهید.

چگونه دکمه بدوزیم؟ | آموزش دوخت دکمه لباس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 11,280