چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟در ادامه مطالب ایرناک با روش رفع پژمردگی سبزی و نگهداری سبزی خوردن به مدت طولانی با شما خواهیم بود.

ترفند رفع پژمردگی سبزی

شاید تا بحال براتون پیش اومده باشه که سبزی گرفتید ولی به هر دلیلی دیر پاک کردید. بعد می بینید که سبزی هاتون پژمرده شدن. برای این که سبزی ها دوباره تازه بشن یک راه حل جالب هست. سبزی را که خیس کردید یک سیب زمینی را چهارقاچ کرده بعد داخل سبزی ها بیندازید. بعد از 10 دقیقه می بینید که سبزی ها به حالت اول خود بر میگردند چون نشاسته داخل سیب زمینی ها به سرعت توسط سبزی ها جذب می شود.چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟ در ایرناک چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟ در ایرناک

چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟

چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟

بررسی ها نشان می دهند برای تازه تر شدن سبزی هایتان می توانید بعد از شستن آن ها همواره سیب زمینی را در کنار سبزی قرار دهید تا مدت زمان طولان تری سالم بماند.

گفتنی است سیب زمینی می تواند از زود پژمرده شدن سبزی ها جلوگیری کند.

حفظ رطوبت سبزیجات راهی برای بالا بردن عمر مفیدشان

در مورد اکثر سبزیجات این نکته کاملا صادق است که هر چقدر رطوبت شان کمتر از دست برود به همان مقدار از پژمرده شدنشان جلوگیری می شود و طراوت و ماندگاری شان نیز بالاتر می رود.

چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟

ترفندهای جلوگیری از پلاسیده شدن سبزی

نکات کلی در مورد نگهداری میوه و سبزیجان

- در صورت امکان به اندازه نیاز روزانه خود سبزیجات تهیه کنید ، هر چقدر فاصله مصرف و برداشت سبزیجات کمتر باشد به همان اندازه کیفیت و ارزش غذایی شان بالاتر می رود.

- اگر در خانواده کم جمعیت زندگی می کنید؛ سعی کنید در هنگام خرید گوجه ، پیاز ، و سیب زمینی و یا هر گونه سبزی دیگر اندازه های کوچکتر را خریداری کنید تا مجبور نباشید ، تکه های بریده شده را درون یخچال نگهداری کنید.

- به هیچ وجه سبزیجات خریداری شده را برای مدت طولانی روی هم انبار نکنید. این کار باعث له شدن و آسیب دیدگی شان می شود و می تواند عمرشان را کوتاه کند. اگر فضای کافی برای کنار هم قرار دان انواع سبزیجات و حتی میوه ها ندارید؛ سعی کنید ، ابتدا میوه و یا سبزیجات سفت تر را قرار دهید و سپس میوه و یا سبزیجات نرم تر را روی آن ها بچینید.

بازدید : 274 بار
چگونه سبزی پلاسیده را تازه کنیم؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,140